×

Ostrzeżenie

JFolder::pliki: Ścieżka nie jest folderem. Ścieżka: /home/users/jurecky2/public_html/spbrzostowka.pl/jupgrade/images/stories/dorotam/bab19.
JFolder::pliki: Ścieżka nie jest folderem. Ścieżka: /home/users/jurecky2/public_html/spbrzostowka.pl/jupgrade/images/stories/agnieszkacz/grudzien.
JFolder::pliki: Ścieżka nie jest folderem. Ścieżka: /home/users/jurecky2/public_html/spbrzostowka.pl/jupgrade/images/stories/oksanao/lipusek.
JFolder::pliki: Ścieżka nie jest folderem. Ścieżka: /home/users/jurecky2/public_html/spbrzostowka.pl/jupgrade/images/stories/vwgolf.
JFolder::pliki: Ścieżka nie jest folderem. Ścieżka: /home/users/jurecky2/public_html/spbrzostowka.pl/jupgrade/images/stories/kasial/wigiliaszk.
JFolder::pliki: Ścieżka nie jest folderem. Ścieżka: /home/users/jurecky2/public_html/spbrzostowka.pl/jupgrade/images/stories/oksanao/olimp.
JFolder::pliki: Ścieżka nie jest folderem. Ścieżka: /home/users/jurecky2/public_html/spbrzostowka.pl/jupgrade/images/stories/oksanao/wolas.
JFolder::pliki: Ścieżka nie jest folderem. Ścieżka: /home/users/jurecky2/public_html/spbrzostowka.pl/jupgrade/images/stories/kasial/chinka.
JFolder::pliki: Ścieżka nie jest folderem. Ścieżka: /home/users/jurecky2/public_html/spbrzostowka.pl/jupgrade/images/stories/oksanao/spiza.
JFolder::pliki: Ścieżka nie jest folderem. Ścieżka: /home/users/jurecky2/public_html/spbrzostowka.pl/jupgrade/images/stories/oksanao/reno.
JFolder::pliki: Ścieżka nie jest folderem. Ścieżka: /home/users/jurecky2/public_html/spbrzostowka.pl/jupgrade/images/stories/dorotam/najlepsi.
JFolder::pliki: Ścieżka nie jest folderem. Ścieżka: /home/users/jurecky2/public_html/spbrzostowka.pl/jupgrade/images/stories/oksanao/choinkas.
JFolder::pliki: Ścieżka nie jest folderem. Ścieżka: /home/users/jurecky2/public_html/spbrzostowka.pl/jupgrade/images/stories/kasial/choinka.
×

Uwaga

There was a problem rendering your image gallery. Please make sure that the folder you are using in the Simple Image Gallery plugin tags exists and contains valid image files. The plugin could not locate the folder:

„ Moja Babcia i mój Dziadek to wspaniali są dziadkowie…”
Te słowa można było usłyszeć podczas uroczystości z okazji Dnia Babci i Dziadka, które odbyło się w naszej szkole 23 stycznia 2019r .

Babcie i Dziadkowie zajmują szczególne miejsce w serduszku małego dziecka i są bardzo ważnymi osobami w jego życiu. Dlatego, Dzień Babci i Dziadka obchodzimy w naszej szkole bardzo uroczyście.
Dzieci z Oddziału Przedszkolnego, w ten dzień zaprosiły do szkoły swoje kochane babcie i dziadków.

Dzieci przygotowały specjalny dla nich program artystyczny, recytowały wiersze, śpiewały piosenki i tańczyły. Do tańca wnuki zaprosiły również Babcię i Dziadka.

W  programie artystycznym wnuczęta wyraziły swoją miłość i wdzięczność do ukochanych osób.
Mali artyści z przejęciem odtwarzali swoje role, a czcigodni goście ze wzruszeniem odbierali czułe słowa, kierowane pod ich adresem. Niejednej babci i dziadkowi zakręciła się łza w oku.

Następnie dzieci wręczyły swoim ukochanym babciom i dziadkom przygotowane  upominki.

W dalszej części uroczystości niecodzienni goście zostali zaproszeni na słodki poczęstunek.

Pełne radości i uśmiechu twarze zaproszonych gości pokazały nam, jak ważne są takie spotkania i wspólnie spędzony czas razem z wnukami.

To był naprawdę wyjątkowy dzień, pełen radości i dumy.
Mamy nadzieję, że wspólnie spędzone w naszej placówce chwile na długo pozostaną w pamięci zarówno dzieci jak i Babć oraz Dziadków.

Kochanym Babciom i drogim Dziadkom jeszcze raz życzymy samych pięknych chwil w życiu i tego, aby zawsze byli dumni ze swych wnuków jak w tym dniu.

 

{gallery}dorotam/bab19{/gallery}

Sport 2016/2017

 

I MIEJSCE W GMINNYM TURNIEJU  SPORTOWYM W WOLI SERNICKIEJ

W dniu 2 lutego 2017 roku w Szkole Podstawowej im. Marii Konopnickiej w Woli Sernickiej po raz dziewiąty odbył się turniej zwinnościowo-sprawnościowy dla klas IV - VI. W zawodach  uczestniczyło pięć drużyn z gminy Serniki. Po bardzo emocjonujących konkurencjach  pokonaliśmy gospodarzy i zajęliśmy pierwsze miejsce w zawodach.

Wyniki końcowe :

I m. SP BRZOSTÓWKA - 36 pkt.

II m. SP WOLA SERNICKA - 29 pkt.

III m. SP SERNIKI - 25 pkt.

IV m. SP NOWA WOLA - 22 pkt.

V m. SP NOWA WIEŚ - 12 pkt.

Szkołę reprezentowali następujący uczniowie z klas IV- VI: Bartosz Jemielniak, Mateusz Małyska, Bartłomiej Tutaj, Karol Jóźwiak, Marcel Duda, Patryk Duda, Aleksandra Dzido, Beata Grzegorczyk, Olga Jemielniak, Beata Waśkowicz, Wiktoria Budzyńska, Aleksandra Maczuba, Magda Dzido.

 

POWIATOWY DRUŻYNOWY TENIS  STOŁOWY

W dniu  13 grudnia 2016 roku  drużyna dziewcząt starszych klasy V-VI i drużyna dziewcząt młodszych klasa III reprezentowały naszą szkołę w zawodach powiatowych w Łucce. Drużyna młodsza w składzie: Oliwia Stachura i Wiktoria Stachurazajęła pierwsze miejscewygrywając wszystkie mecze.Dziewczęta starsze w składzie: Olga Jemielniak, Aleksandra Dzido, Beata Grzegorczykpo bardzo zaciętej rywalizacji ze szkołą podstawową z Brzezin, ukończyły zawody na miejscu drugim. W każdej kategorii uczestniczyło sześć drużyn. Dziewczęta z naszej szkoły zakwalifikowały się do zawodów rejonowych, które odbędą się w 17 lutego.

 

GMINNA HALOWA PIŁKA NOŻNA

W dniu 01.12.2016r. w Szkole Podstawowej Woli Sernickiej odbyły się gminne zawody w halowej piłce nożnej dziewcząt i chłopców. Do rywalizacji przystąpiło 2 drużyny dziewcząt: SP Brzostówka oraz SP Wola Sernicka oraz cztery drużyny chłopców: SP Brzostówka, SP Nowa Wola, SP Serniki oraz SP Wola Sernicka. Zawody rozegrano systemem "każdy z każdym", mecze trwały 2 x 8 minut. Po bardzo wyrównanych i zaciętych meczach  wyniki turnieju przedstawiają się następująco:

Dziewczęta:

I miejsce - Wola Sernicka

II miejsce - Brzostówka

Chłopcy:

I miejsce- Wola Sernicka 

II miejsce - Brzostówka

III miejsce -Serniki

IV miejsce - Nowa Wola 


Najlepszą zawodniczkązostałaOliwia Stachuraz klasy III, a najlepszym bramkarzem Bartłomiej Tutaj z klasy VI.

 

ZAWODY REJONOWE W INDYWIDUALNYM TENISIE STOŁOWYM

W dniu 16 listopada czterech uczniów naszej szkoły reprezentowało szkołę w rejonowych zawodach w indywidualnym tenisie stołowym w Rykach. W zawodach tych uczennica klasy III Oliwia Stachurazajęła II miejscena dwadzieścia zawodniczek,tym samym zakwalifikowała się się do etapu wojewódzkiego, który odbędzie się w Kocudzy w dniu 22 listopada. Bardzo dobre miejsce zajęła także Wiktoria Stachura z  klasy III miejsce 7 - 8 /20 i Olga Jemielniak z klasy V miejsce 9 - 12 / 24. Hubert Grzyb z  klasa VI ukończył zawody na miejsce 20 - 24 / 24.

 

POWIATOWE ZAWODY W INDYWIDUALNYM TENISIE STOŁOWYM

W dniu 8 listopada 2016r. wŁucce odbyły się powiatowe zawody w indywidualnym tenisie stołowym. Nasza szkołę reprezentowało  ośmioro uczniów naszej szkoły i zajęli następujące miejsca:

STACHURA OLIWIA - I m. na 18

STACHURA WIKTORIA- I m. na 18

SZYMON MAŁYSKA - 9 m. na 26

DUDA PATRYK - 17 m. na 26

JEMIELNIAK OLGA - III m. na 26

DZIDO ALEKSANDRA - 9 m. na 26

GRZEGORCZYK BEATA -16 m. na 26

GRZYB HUBERT - 6 m. na 26


GMINNE ZAWODY W INDYWIDUALNYM TENISIE STOŁOWYM

W dniu 4 listopada wnaszej szkole odbyły się gminne zawody w indywidualnym tenisie stołowym. Zawody były rozegrane w dwóch kategoriach klasy V- VI i III - IV z podziałem na dziewczęta i chłopcy. W zawodach udział wzięło 47 zawodników ze wszystkich szkół podstawowych z terenu naszej gminy. Najlepsi zawodnicy zostali nagrodzeni pamiątkowymi medalami i dyplomami. Naszą szkołę reprezentowało szesnastu zawodników i zawodniczek do powiatu zakwalifikowało się dziewięcioro. 

WYNIKI KOŃCOWE:

DZIEWCZĘTAKLASA V - VI

I miejsce : Olga Jemielniak - SP BRZOSTÓWKA

II miejsce : Beata Grzegorczyk - SP BRZOSTÓWKA

III miejsce : Wiktoria Wojciechowska - SP WOLA SERNICKA

IV miejsce : Aleksandra Dzido - SP BRZOSTÓWKA

CHŁOPCY KLASA V - VI

I miejsce: Kacper Pietrzela - SP WOLA SERNICKA

II miejsce: Szymon Wojtyła - SP SERNIKI

III miejsce: Hubert Grzyb - SP BRZOSTÓWKA

IV miejsce: - Maksymilian Barszczyk - SP WOLA SERNICKA

DZIEWCZĘTA  KLASA  III - IV

I miejsce : Wiktoria Stachura - SP BRZOSTÓWKA

II miejsce : Weronika Wysok - SP SERNIKI

III miejsce : Oliwia Stachura - SP BRZOSTÓWKA

IV miejsce: Dominika Jemielniak - SP BRZOSTÓWKA

CHŁOPCY MŁODSI  III - IV

I miejsce : Maksymilian Karczmarz - SP SERNIKI

II miejsce : Szymon Małyska -SP BRZOSTÓWKA

III miejsce : Jakub Marzęda -SP WOLA SERNICKA

IV miejsce : Patryk Duda - SP BRZOSTÓWKA

 

XVI Memoriał Ryszarda Kalbarczyka i posumowanie ubiegłego roku sportowego w Leszkowicach.

26 września w Leszkowicach odbył się XVI Memoriał Ryszarda Kalbarczyka w indywidualnych biegach przełajowych dziewcząt i chłopców szkół podstawowych, gimnazjalnych i ponadgimnazjalnych. Impreza rozpoczęła się od powitania wszystkich gości i zawodników przez wójtagminyOstrówek Tomasza Piecaka. Podsumowania roku sportowego 2015/2016dokonał pan Zbigniew Sajda. Wręczył dyplomy i puchary szkołom, które znalazły się w pierwszej dziesiątce. Nasza szkoła  za ubiegły sportowy rok została sklasyfikowana na miejscu IX. Warto dodać, że wszystkich szkół podstawowych w powiecie jest 44, a szkół, które zostały sklasyfikowane 34. Przedstawicielka naszej szkoły Oliwia Stachura z klasy III odebrała pamiątkowy dyplom z rąk pana wójta. Po części oficjalnej rozpoczęły się zawody w, których udział wzięli nasi uczniowie. Wyniki osiągnięć uczniów przedstawiają się następująco:

Dziewczęta 2006 i młodsze -600 m.

18 miejsce na 53 - OLIWIA STACHURA - klasa III

21 miejsce  na 53 -WIKTORIA STACHURA - klasa III

31 miejsce na 53 - MAGDA DZIDO - klasa IV

Chłopcy 2006 i młodsi - 600 m.

11 miejsce na 61 - SZYMON MAŁYSKA - klasa III

Dziewczęta 2005 - 800 m.

27 miejsce na 39 - BEATA WAŚKOWICZ - klasa V

33 miejsce na 39 - NATALIA BUĆKO - klasa V

36 miejsce na 39 - WIKTORIA SZALAST  - klasa V

Chłopcy 2005 - 1000 m.

10 miejsce na 48 - BARTOSZ JEMIELNIAK - klasa V

36 miejsce na 48 - KAROL JÓŹWIAK klasa V

37 miejsce na 48 - MATEUSZ KŁOCZEK- klasa V

Dziewczęta 2004 -1000 m.

15 miejsce na 36 - ALEKSANDRA DZIDO - klasa VI

19 miejsce na 36 - ALICJA KACZOR - klasa VI

Chłopcy 2004 - 1000 m.

8 miejsce na 48 - MATEUSZ MAŁYSKA - klasa VI

29 miejsce na 48 - KACPER SZAFRAN - klasa VI

 

POWIATOWE BIEGI SZTAFETOWE

30 września  w Leszkowicach odbyły się sztafetowe biegi przełajowych . Dziewczęta z naszej szkoły ukończyły zawody na miejscu 8, a chłopcy na miejscu 10. Byliśmy najmłodszą drużyną, ponieważ w drużynie mieliśmy trzecioklasistów. Mamy jednak nadzieję, że w przyszłych latach takie doświadczenie dla młodych zawodników bardzo się przyda. SKŁAD DRUŻYN:

Dziewczęta: ALEKSANDRA DZIDO, ALICJA KACZOR, BEATA GRZEGORCZYK, NATALIA BUĆKO, BUDZYŃSKA WIKTORIA, BEATA WAŚKOWICZ, OLIWIA STACHURA, WIKTORIA STACHURA

Chłopcy: MATEUSZ MAŁYSKA, KACPER SZAFRAN, MATEUSZ KŁOCZEK, KAROL JÓŹWIAK, BARTOSZ JEMIELNIAK, SZYMON MAŁYSKA, MARCEL DUDA, JAKUB TOŁUBIŃSKI

 

SZKOLNE ZAWODY W BIEGACH PRZEŁAJOWYCH:

W dniu 16 września 2016 roku w naszej szkole odbyły się szkolne zawody w biegach przełajowych. W zawodach udział wzięło 19 chłopców i 15 dziewcząt z klasy trzeciej, czwartej, piątej i szóstej.  Wyniki zawodów:

KLASYFIKACJA DZIEWCZĄT:

1 miejsce - WIKTORIA BUDZYŃSKA  kl. V

2 miejsce - ALICJA KACZOR kl.VI

3 miejsce - ALEKSANDRA DZIDO kl. VI

KLASYFIKACJA CHŁOPCÓW:

1 miejsce -  MATEUSZ  MAŁYSKA kl. VI

2 miejsce -  BARTŁOMIEJ TUTAJ kl. VI

3 miejsce -  BARTOSZ JEMIELNIAK kl. V

Uczniowie, którzy osiągnęli 100-procentową frekwencję w grudniu 2016 roku:

Klasa I - Arkadiusz Gryzio, Karolina Kowalczyk, Igor Macuba, Szymon Maczuba, Izabela Tołubińska

Klasa II - Paulina Mazurek, Zuzanna Misztal

Klasa III - Daniel Dzido, Natalia Gryzio, Wiktoria Klasura, Jakub Macuba, Oliwia Stachura, Wiktoria Stachura, Igor Trąbka, Julia Woźniak, Klaudia Wójcik

Klasa IV - Anna Grzegorczyk, Aleksandra Maczuba, Jan Włoch

Klasa V - Karol Jóźwiak, Mikołaj Lato, Oliwia Mazurek, Oliwia Woźniak

Klasa VI - Maciej Dobosz, Aleksandra Dzido, Beata Grzegorczyk, Hubert Grzyb, Przemysław Waśkowicz

Gratulujemy!

{gallery}/agnieszkacz/grudzien{/gallery}

Uczniowie z klasy II i III wzięli udział w zimowej sesji Ogólnopolskiej Olimpiady ?Olimpusek?.

Dzieci brały udział w dwóch sprawdzianach:

*sprawdzian zintegrowany

*sprawdzian z języka angielskiego

Olimpiady zawierały zestawy 21 pytań konkursowych o różnej skali trudności.

Uczniowie klasy II (4 osoby) zmierzyli się z zadaniami z edukacji polonistycznej, przyrodniczej i matematycznej, natomiast 7 uczniów klasy III sprawdziło swoją wiedzę z języka angielskiego.

Czekamy na wyniki i trzymamy kciuki za wszystkich naszych uczniów, którzy wzięli udział w olimpiadach.Uśmiech

{gallery}oksanao/lipusek{/gallery}

MISTRZOSTWO POWIATU W DRUŻYNOWYM TENISIE

DLA HUBERTA I PRZEMKA!

W dniu dzisiejszym w Szkole Podstawowej w Łucce, odbyły się powiatowe zawody w drużynowym tenisie stołowym. Naszą szkołę reprezentowali uczniowie klasy czwartej HUBERT GRZYB i PRZEMYSŁAW WAŚKOWICZ. W kategorii klas młodzych uczestniczyło siedem drużyn, nasi chłopcy wygrali wszystkie mecze, zajęli pierwsze miejsce i awansowali do zawodów rejonowych, które odbędą się 15 stycznia w Rykach.

GRATULUJEMY DRUŻYNIE I ŻYCZYMY POWODZENIA W DALSZYCH ZAWODACH !

{gallery}vwgolf{/gallery}

Z niewielkim wyprzedzeniem, bo 18 grudnia odbyły się w naszej szkole uroczystości związane z obchodami Świąt Bożego Narodzenia. Na początku uczniowie, rodzice, pracownicy szkoły i ksiądz proboszcz obejrzeli jasełka przygotowane przez klasę II i III oraz chór szkolny. Następnie wszyscy złożyli sobie świąteczne życzenia łamiąc się opłatkiem i zasiedli do szkolnej Wigilii. Był między innymi barszczyk z uszkami, ryba, śledzik, kluski z makiem i pyszne racuszki. Później w miłej i serdecznej atmosferze wszyscy zasiedli do wspólnego kolędowania. Był to bardzo miły i pełen refleksji dzień. Odbył się on dzięki pomocy rodziców, którym należą się szczególne podziękowania, jak również pań Anny Kusyk, Anny Błaszczak i pana Adama Krzewskiego.

{gallery}kasial/wigiliaszk{/gallery}

W  miniony poniedziałek siedmioro uczniów klas IV-VI przystąpiło do rozwiązywania Ogólnopolskiej Olimpiady z Języka Angielskiego.

Test olimpiady składał się z 30 pytań i podanych do nich 4 odpowiedzi. Sprawdzał wiedzę uczniów w zakresie czytania ze zrozumieniem, komunikacji, słownictwa i gramatyki.

Z niecierpliwością czekamy na wyniki.Uśmiech

{gallery}oksanao/olimp{/gallery}

Szkoła Podstawowa im. Marii Konopnickiej w Woli Sernickiej po raz szósty była organizatorem IV Gminnego Turnieju Noworocznego klas IV ? VI. Turniej obył się 14.01.2014r. o godzinie 9:30 na hali sportowej w Szkole Podstawowej w Woli Sernickiej. Uroczystego otwarcia turnieju dokonała Pani Dyrektor Szkoły Podstawowej w Woli Sernickiej.

Celem turnieju była popularyzacja wśród dzieci gier i zabaw ruchowych, rozwijanie świadomego udziału w różnych formach aktywności sportowo-rekreacyjnej we współzawodnictwie sportowym. Stworzenie pozytywnej i przyjaznej atmosfery. Turniej składał się z 10 konkurencji:

 1. ?Sztafeta?
 2. ?Tor Przeszkód?
 3. ?Celne oko?
 4. ?Ringo?
 5. ?Kręgle?
 6. ?Kto dalej?
 7. ?Slalom hokejowy?
 8. ?Pary mieszane?
 9. ?Piłka do przodu?

10.  ?Zostaw ? zabierz piłeczkę?

Drużyna biorąca udział w zawodach składała się z 18 osób: 12 zawodników (6 osób z każdego rocznika ? 3 chłopców i 3 dziewczynki) plus 6 osób rezerwowych (dziewczynka i chłopiec z każdego rocznika). Głównym sędzią turnieju był mgr Ryszard Gierach oraz Sędziowie Młodzieżowi z II Liceum Ogólnokształcącego w Lubartowie.

Do turnieju zgłosiło się 5 zespołów z poszczególnych szkół podstawowych:

 1. Szkoła Podstawowa w Nowej Wsi, opiekun: Olga Winiarska;
 2. Szkoła Podstawowa w Woli Sernickiej, opiekuj: Mateusz Lejkowski;
 3. Szkoła Podstawowa w Sernikach, opiekun: Rafał Jakubowski;
 4. Szkoła Podstawowa w Brzostówce, opiekun: Łukasz Kwas;
 5. Szkoła Podstawowa w Nowej Woli, opiekun: Łukasz Kwas.

Szkołę Podstawową w Brzostówce reprezentowali następujący uczniowie:

 1. Grzegorczyk Katarzyna;
 2. Jemielniak Jakub;
 3. Kaczor Mateusz;
 4. Kisiel Ewelina;
 5. Kłoczek Natalia;
 6. Macuba Damian;
 7. Maczuba Konrad;
 8. Puchacz Kamil;
 9. Stadnik Mateusz;

10.  Styrnik Aldona;

11.  Styrnik Joanna;

12.  Toubińska Monika;

13.  Wlazły Izabela;

14.  Wronowski Dariusz.

Końcowa klasyfikacja wyników przedstawiała się następująco:

I miejsce: Szkoła Podstawowa w Woli Sernickiej;

II miejsce: Szkoła Podstawowa w Sernikach;

III miejsce: Szkoła Podstawowa w Nowej Woli;

IV miejsce: Szkoła Podstawowa w Brzostówce.

Zawodnicy biorący udział w turnieju reprezentowali duży poziom umiejętności. Dostarczyli kibicom wiele wrażeń oraz postarali się aby turniej przebiegał w przyjaznej atmosferze. Wszystkim uczestnikom turnieju serdecznie dziękujemy za wsparcie swoich liderów. Zwycięzcom gratulujemy oraz życzymy dalszych sukcesów podczas kolejnego etapu turnieju.

{gallery}oksanao/wolas{/gallery}

 

Opracował:

Kwas Łukasz

 

 

Mamy już wyniki Międzynarodowej Olimpiady Wiedzy ARCHIMEDES-PLUS JĘZYK ANGIELSKI

? z  dnia 25  października 2013r.

Oto wyniki najlepszych:

Mikołaj Lato kl. II -96pkt/100pkt- laureat I stopnia

Oliwia Mazurek kl.II - 84pkt/100pkt-laureat IV stopnia

Wiktoria Budzyńska kl.II-84pkt/100pkt-laureat IV stopnia

Mikołaj Dobrzyński kl.V -80pkt /100pkt-laureat V stopnia

Na wyróżnienie zasługuje również Karol Jóźwiakkl.II , który uzyskał 76pkt/100pkt

Już wkrótce uroczyste wręczenie dyplomów i nagród.Uśmiech

ZABAWA CHOINKOWA

W końcu nadszedł ten długo oczekiwany dzień. Prześliczne kreacje i super stroje nareszcie ujrzały światło dzienne. Oczywiście chodzi o zabawę choinkową, która odbyła się w naszej szkole w ubiegłą sobotę.

Wszyscy punktualnie zebrali się o godzinie 15.30 i rozpoczęli tańce. Imprezę uświetniła  rytmiczna muzyka w wykonaniu pana Adama Krzewskiego. Wyczerpani i zmęczeni szybkimi  rytmami uczestnicy zabawy posilili się apetycznymi kanapkami i słodyczami, przygotowanymi przez rodziców.

Wspaniałym przerywnikiem od tanecznych szaleństw okazało się przedstawienie pt.,,Rzepka?. Śmieszną część artystyczną przygotowali uczniowie z kl.V-VI pod opieką pani Katarzyny Łabęckiej i pani Izabeli Łukasiewicz. Widzowie podziwiali młodych artystów, a profesjonalny występ Damiana Macuby w roli dziadka i Miłosza Maczuby w roli babki wywołał salwy śmiechu, zarówno u dzieci jak i dorosłych.

Na koniec naszą imprezę  odwiedził Święty Mikołaj, który dla każdego miał drobny upominek.

Zabawa choinkowa zakończyła się o godzinie 20.00. Wszyscy uczestnicy zmęczeni, ale w doskonałych humorach rozeszli się do domów.

A tak się bawiliśmy: {gallery}kasial/chinka{/gallery}

KOLEJNE ZMAGANIA SZÓSTOKLASISTÓW

Dziś szóstoklasiści pisali drugi Sprawdzian Próbny. Tym razem był to test przygotowany przez Wydawnictwo Operon. Do Sprawdzianu przystąpiło jedenastu uczniów. Nad przebiegiem Sprawdzianu czuwała Komisja w składzie: pani Izabela Łukasiewicz i pani Oksana Onyszko.

Sprawdzian rozpoczął się o godzinie 9.00 i trwał sześćdziesiąt minut.

Uczniowie sprawdzali swoją wiedzę z języka polskiego i matematyki. Tym razem prym wiodła ,,królowa nauk??, czyli matematyka. To właśnie z tego  przedmiotu było bardzo dużo zadań. Mamy nadzieję, że nasi uczniowie poradzili sobie dobrze.

{gallery}oksanao/spiza{/gallery}

Nasza szkoła bierze udział w międzynarodowym programie edukacyjnym dla szkół podstawowych, którego celem jest edukowanie dzieci na rzecz bezpieczeństwa w ruchu drogowym i przyjaznej dla środowiska motoryzacji.

 

Głównym organizatorem akcji jest koncern Renault.

Szkolnymi koordynatorami programu  jest pani Anna Sobolewska i pani Oksana Onyszko.

 

W dniu dzisiejszym uczniowie klas III,IV,V i VI przystąpili do rozwiązywania testu o bezpieczeństwie w ruchu drogowym.Uśmiech

 

Serdecznie zapraszamy do korzystania ze strony http://www.bezpieczenstwo.renault.pl/

 

{gallery}oksanao/reno{/gallery}

Uczniowie, którzy osiągnęli najlepsze wyniki w nauce w pierwszym semestrze roku szkolnego 2012/2013:

Klasa "0"

Pięciolatki: Julia Woźniak,

Sześciolatki: Ola Maczuba, Magda Dzido

Klasa I

Oliwia Mazurek, Mikołaj Lato, Beata Waśkowicz, Karol Jóźwiak,                          Jakub Tołubiński

Klasa II

Aleksandra Dzido, Przemysław Waśkowicz

Klasa III

Ewelina Kisiel, Monika Tołubińska

Klasa IV

Katarzyna Grzegorczyk

Klasa V

Katarzyna Klasura

Klasa VI

Aleksandra Lato, Julita Jemielniak, Krystian Onyszko


Serdecznie gratulujemy i  życzymy wytrwałości i powodzenia w dalszej nauce !!!

Uśmiech

Wyróżnieni zostali również Ci, którzy w I semestrze osiągnęli 100 % frekwencję:

 • Konrad Maczuba - kl. III
 • Kamil Puchacz - kl. III
 • Dariusz Wronowski - kl. III
 • Damian Wronowski - kl. V
 • Katarzyna Klasura - kl. V
 • Natalia Kańkowska - kl. VI

{gallery}dorotam/najlepsi{/gallery}

Zabawa choinkowa

W  sobotę 26 stycznia 2013 r. w naszej szkole o godzinie 15:00 rozpoczęła się

zabawa choinkowa.

To coś więcej niż zwyczajna dyskoteka. Jest to okazja do wyśmienitej zabawy oraz spotkania się społeczności szkolnej i lokalnej. 

Spotkanie  uatrakcyjnił  wspaniały występ uczniów kl.IV- VI, którzy pod opieką pani Anety Pęksa  przygotowali dwie znakomite bajki. Wszystkich zachwycił ten profesjonalny występ.

Po części artystycznej naszych uczniów odwiedził św.Mikołaj, który wręczył dzieciom paczki oraz zatańczył z nimi.

Udekorowana sala wypełniona była pięknym głosem pana Adama Krzewskiego, radością, śmiechem i tańcami. Tradycyjna ?Choinka? trwała do godziny 20-tej a po szampańskich humorach, z jakimi dzieci opuszczały szkołę, można było zauważyć, że uczniowie bawili się doskonale.

Impreza nie mogłaby się odbyć bez pomocy rodziców. Służyli wsparciem i pomocą  oraz przygotowali pyszny poczęstunek, za co serdecznie dziękujemy.

Zapraszamy do obejrzenia zdjęć .Uśmiech

{gallery}oksanao/choinkas{/gallery}

{gallery}kasial/choinka{/gallery}

Międzynarodowy test z języka angielskiego,, Global English Challenge??.

W styczniu 2013r. uczniowie klasy V i VI zakończyli udział w konkursie ,,Global English Challenge.

Test Global English Challenge został stworzony przez EF Development Team,aby umożliwić nam nauczycielom sprawdzenie poziomu znajomości języka angielskiego w swoich klasach a także porównać wyniki swoich uczniów z wynikami biorących udział w konkursie uczniów z całego świata.

60-minutowy test online zawierał 70 pytań, dostarczając obszerną analizę umiejętności każdego ucznia.Test badał umiejętności słuchania, czytania, gramatykę i słownictwo.

Zawierał on analizę znajomości języka angielskiego według Common European Framework of Reference for Languages. Dzieci z klasy V i VI mogły sprawdzić swój stopień znajomości języka angielskiego.

Nie wszyscy z nas wiedzą, że Rada Europy, wprowadziła sześć poziomów znajomości języka obcego oznaczonych wielką literą i dodatkowo cyfrą: A1, A2, B1, B2, C1, C2. Poziom A1 odpowiada najmniejszej biegłości, a poziom C2 ? największej.

Nasi uczniowie znaleźli się na  poziomie B1, który oznacza ,że ,,Osoba posługująca się językiem na tym poziomie rozumie znaczenie głównych wątków przekazu zawartego w jasnych, standardowych wypowiedziach, które dotyczą znanych jej spraw i zdarzeń typowych dla pracy, szkoły, czasu wolnego itd. Potrafi radzić sobie z większością sytuacji komunikacyjnych, które mogą się zdarzyć podczas podróży w rejonie, gdzie mówi się danym językiem. Potrafi tworzyć proste, spójne wypowiedzi na tematy, które są jej znane lub które ją interesują. Potrafi opisywać doświadczenia, wydarzenia, marzenia, nadzieje i aspiracje, krótko uzasadniając bądź wyjaśniając swoje opinie i plany.??

Dla naszych uczniów jest to poziom bardzo zadowalający i oznacza, że są już,,samodzielnym użytkownikami'', a ich angielski jest na poziomie średniozaawansowanym.

Pod koniec marca nasza szkoła otrzyma szczegółowe wyniki, wtedy napiszę więcej.Uśmiech

Serdecznie gratuluję i życzę dalszych sukcesówUśmiech.

Konkurs na ,,Ozdobę Choinkową" rozstrzygnięty!

Dnia 2 grudnia 2011 roku SU ogłosił konkurs na samodzielne wykonanie ozdoby świątecznej. Ustalono, że prace należy składać do 16 grudnia 2011 roku do opiekunek Samorządu Uczniowskiego.
Wszystkie prace cieszyły się dużym zainteresowaniem i szybko zostały sprzedane na Kiermaszu Świątecznym.

Laureatami konkursu zostały:
I MIEJSCE ? AGNIESZKA WRÓBEL KL.VI

II MIEJSCE ?JULIA BUDZYŃSKA KL.VI

III MIEJSCE - MAGDALENA SZALAST KL.III

W konkursie przyznano również wyróżnienia dla:

DARIUSZA WRONOWSKIEGO Z KLASY II, KONRADA MACZUBY Z KLASY II

i JOANNY SIODŁOWSKIEJ Z KLASY IV.

Zwycięzcom serdecznie gratulujemy oraz zapraszamy do udziału we wszystkich konkursach organizowanych w naszej szkole.Uśmiech

Nauka języka angielskiego w bardzo ciekawy sposóbUśmiech

Informuję, iż nasza szkoła przystąpiła do projektu FunEnglish.pl.

Serdecznie zapraszam do korzystania z platformy językowej FunEnglish.pl. Możliwości jakie daje platforma, stanowią doskonałe uzupełnienie zajęć, na które uczęszcza Państwo Dziecko w naszej szkole.

Użytkowanie platformy gwarantuje możliwość nauki języka angielskiego w naturalny i przyjemny sposób. Pozwala  na jeszcze lepsze zapamiętywanie słówek poprzez kojarzenie ich z obrazkami oraz poznawanie gramatyki angielskiej poprzez oglądanie filmów wideo.

Moich uczniów zapraszam do wypróbowania za darmo na http://funenglish.pl/content/index/name/landingpageUśmiech

Już wkrótce każdy uczeń uzyska  kod uprawniający do bezpłatnego dostępu do platformy Fun English na okres 3 miesięcy.Uśmiech

UWAGA !!!
KONKURS

Proszę was, abyście się za mnie modlili
za życia mojego i po śmierci.
Nie ustawajcie w tej modlitwie,
raz jeszcze powtarzam za życia mojego i po śmierci??

Jan Paweł II

Gdy Jan Paweł II żył jeszcze i mieszkał w Watykanie, na jego adres przychodziło mnóstwo listów z prośbą o modlitwę. Papież, choć nie mógł wszystkich przeczytać,  zawsze modlił się w intencji wszystkich polecanych spraw. Dziś nasz ukochany Papież jest już w niebie i każdy list może otworzyć, każdą sprawę może przedstawić Panu Bogu.

DLATEGO PISZCIE LISTY DO JANA PAWŁA II NA JEGO NOWY ADRES.
PISZCIE LISTY DO NIEBA.


Piszcie tak, jakbyście usiedli przy Papieżu. I opowiadajcie Mu o swoich sprawach, o swojej rodzinie, o wszystkim, co jest dla Was ważne.

Autorów trzech najpiękniejszych listów nagrodzimy cennymi nagrodami .
Ilekroć Ojciec Święty Jan Paweł II spotykał się z młodzieżą podkreślał, iż to w nich tkwi olbrzymi potencjał dobra i twórczych możliwości, zawsze słuchał co oni mają mu do powiedzenia. Ten konkurs jest też szczególną okazją by w ten sposób oddać hołd naszemu umiłowanemu Papieżowi.
REGULAMIN KONKURSU - ?LIST Z POLSKI DO JEGO ŚWIĘTOBLIWOŚCI JANA PAWŁA II ??
1. Organizator:
Szkoła Podstawowa w Brzostówce
2. Cel:
a) Promocja osoby i nauczania Jana Pawła II.
b) Przygotowanie do nadania imienia naszej szkole
c) Mobilizacja młodych ludzi do twórczego myślenia  oraz szczerego wyrażania swoich emocji.
3. Adresaci:
Uczniowie Szkół Podstawowych z terenu Gminy Serniki.
4. Zadania:
a) Przygotowanie listu do Jana Pawła II;
b) List powinien być napisany odręcznie;
c) Powinien zawierać to, co jest ważne dla młodego człowieka, co przeżywa w domu, w szkole, wśród przyjaciół, w swoim życiu. A więc to wszystko, o czym chciałby opowiedzieć Janowi Pawłowi II, który jest w niebie.
d) List nie może przekraczać 2 stron formatu A4.
5. Nadsyłanie listów:
a) Uczestnik konkursu może przesłać tylko 1 list.
b) Do listu należy załączyć następujące dane:
Imię i nazwisko, wiek i nazwę szkoły, dokładny adres, numer telefonu
c) Listy należy dostarczyć do Pani Oksany Onyszko lub w zaklejonych kopertach przysyłać na adres:
Szkoła Podstawowa w Brzostówce, 21-107 Serniki z dopiskiem,, List  z  Polski??.
d) Termin nadsyłania listów upływa w dniu: 10 marca  2012 roku.
6. Rozstrzygnięcie konkursu i wręczenie nagród:
Wyniki konkursu wraz z informacją o przyznanych nagrodach zostaną umieszczone na stronie internetowej: www.spbrzostowka.pl .Trzy nagrodzone prace zostaną opublikowane.

8. Nagrody:
Nagrody otrzymają autorzy najpiękniejszych listów.
Przewiduje się wyróżnienia i nagrody specjalne.

Szkoła Podstawowa im. Jana Pawła II w Brzostówce

Brzostówka 88
lubelskie
21-107 Serniki

Email: brzostowka.szkola(at)wp.pl
Telefon: 81 851 06 34

http://www.spbrzostowka.pl