×

Ostrzeżenie

JFolder::pliki: Ścieżka nie jest folderem. Ścieżka: /home/users/jurecky2/public_html/spbrzostowka.pl/jupgrade/images/stories/dorotam/19zakon.
JFolder::pliki: Ścieżka nie jest folderem. Ścieżka: /home/users/jurecky2/public_html/spbrzostowka.pl/jupgrade/images/stories/dorotam/wielkanoc19.
JFolder::pliki: Ścieżka nie jest folderem. Ścieżka: /home/users/jurecky2/public_html/spbrzostowka.pl/jupgrade/images/stories/eis.
JFolder::pliki: Ścieżka nie jest folderem. Ścieżka: /home/users/jurecky2/public_html/spbrzostowka.pl/jupgrade/images/stories/dorotam/naj19.
JFolder::pliki: Ścieżka nie jest folderem. Ścieżka: /home/users/jurecky2/public_html/spbrzostowka.pl/jupgrade/images/stories/dorotam/bab19.
JFolder::pliki: Ścieżka nie jest folderem. Ścieżka: /home/users/jurecky2/public_html/spbrzostowka.pl/jupgrade/images/stories/dorotam/wigilia18.
JFolder::pliki: Ścieżka nie jest folderem. Ścieżka: /home/users/jurecky2/public_html/spbrzostowka.pl/jupgrade/images/stories/dorotam/slub18.
JFolder::pliki: Ścieżka nie jest folderem. Ścieżka: /home/users/jurecky2/public_html/spbrzostowka.pl/jupgrade/images/stories/dorotam/den18.
JFolder::pliki: Ścieżka nie jest folderem. Ścieżka: /home/users/jurecky2/public_html/spbrzostowka.pl/jupgrade/images/stories/rower.
JFolder::pliki: Ścieżka nie jest folderem. Ścieżka: /home/users/jurecky2/public_html/spbrzostowka.pl/jupgrade/images/stories/dorotam/sprzatanie18.
JFolder::pliki: Ścieżka nie jest folderem. Ścieżka: /home/users/jurecky2/public_html/spbrzostowka.pl/jupgrade/images/stories/dorotam/su18.
JFolder::pliki: Ścieżka nie jest folderem. Ścieżka: /home/users/jurecky2/public_html/spbrzostowka.pl/jupgrade/images/stories/dorotam/rozp19.
JFolder::pliki: Ścieżka nie jest folderem. Ścieżka: /home/users/jurecky2/public_html/spbrzostowka.pl/jupgrade/images/stories/dorotam/zakonczenie18.
JFolder::pliki: Ścieżka nie jest folderem. Ścieżka: /home/users/jurecky2/public_html/spbrzostowka.pl/jupgrade/images/stories/schab.
JFolder::pliki: Ścieżka nie jest folderem. Ścieżka: /home/users/jurecky2/public_html/spbrzostowka.pl/jupgrade/images/stories/dorotam/sport18.
JFolder::pliki: Ścieżka nie jest folderem. Ścieżka: /home/users/jurecky2/public_html/spbrzostowka.pl/jupgrade/images/stories/dorotam/patron18.
JFolder::pliki: Ścieżka nie jest folderem. Ścieżka: /home/users/jurecky2/public_html/spbrzostowka.pl/jupgrade/images/stories/dorotam/bezpieczny18.
JFolder::pliki: Ścieżka nie jest folderem. Ścieżka: /home/users/jurecky2/public_html/spbrzostowka.pl/jupgrade/images/stories/dorotam/ziemia18.
JFolder::pliki: Ścieżka nie jest folderem. Ścieżka: /home/users/jurecky2/public_html/spbrzostowka.pl/jupgrade/images/stories/dorotam/wielkanoc18.
JFolder::pliki: Ścieżka nie jest folderem. Ścieżka: /home/users/jurecky2/public_html/spbrzostowka.pl/jupgrade/images/stories/dorotam/zakon17.
JFolder::pliki: Ścieżka nie jest folderem. Ścieżka: /home/users/jurecky2/public_html/spbrzostowka.pl/jupgrade/images/stories/agnieszkacz/grudzien.
JFolder::pliki: Ścieżka nie jest folderem. Ścieżka: /home/users/jurecky2/public_html/spbrzostowka.pl/jupgrade/images/stories/agnieszkacz/jaselka2016.
JFolder::pliki: Ścieżka nie jest folderem. Ścieżka: /home/users/jurecky2/public_html/spbrzostowka.pl/jupgrade/images/stories/cebula.
JFolder::pliki: Ścieżka nie jest folderem. Ścieżka: /home/users/jurecky2/public_html/spbrzostowka.pl/jupgrade/images/stories/PUDZIAN.
JFolder::pliki: Ścieżka nie jest folderem. Ścieżka: /home/users/jurecky2/public_html/spbrzostowka.pl/jupgrade/images/stories/dorotam/sala.
JFolder::pliki: Ścieżka nie jest folderem. Ścieżka: /home/users/jurecky2/public_html/spbrzostowka.pl/jupgrade/images/stories/dorotam/anty.
JFolder::pliki: Ścieżka nie jest folderem. Ścieżka: /home/users/jurecky2/public_html/spbrzostowka.pl/jupgrade/images/stories/agnieszkacz/prace.
JFolder::pliki: Ścieżka nie jest folderem. Ścieżka: /home/users/jurecky2/public_html/spbrzostowka.pl/jupgrade/images/stories/agnieszkacz/tenis.
JFolder::pliki: Ścieżka nie jest folderem. Ścieżka: /home/users/jurecky2/public_html/spbrzostowka.pl/jupgrade/images/stories/dorotam/slu16.
JFolder::pliki: Ścieżka nie jest folderem. Ścieżka: /home/users/jurecky2/public_html/spbrzostowka.pl/jupgrade/images/stories/agnieszkacz/den2016.
JFolder::pliki: Ścieżka nie jest folderem. Ścieżka: /home/users/jurecky2/public_html/spbrzostowka.pl/jupgrade/images/stories/AA.
JFolder::pliki: Ścieżka nie jest folderem. Ścieżka: /home/users/jurecky2/public_html/spbrzostowka.pl/jupgrade/images/stories/ABC.
JFolder::pliki: Ścieżka nie jest folderem. Ścieżka: /home/users/jurecky2/public_html/spbrzostowka.pl/jupgrade/images/stories/agnieszkacz/galery.
JFolder::pliki: Ścieżka nie jest folderem. Ścieżka: /home/users/jurecky2/public_html/spbrzostowka.pl/jupgrade/images/stories/agnieszkacz/zakonczenie.
JFolder::pliki: Ścieżka nie jest folderem. Ścieżka: /home/users/jurecky2/public_html/spbrzostowka.pl/jupgrade/images/stories/dorotam/walentynki.
JFolder::pliki: Ścieżka nie jest folderem. Ścieżka: /home/users/jurecky2/public_html/spbrzostowka.pl/jupgrade/images/stories/dorotam/dom.
JFolder::pliki: Ścieżka nie jest folderem. Ścieżka: /home/users/jurecky2/public_html/spbrzostowka.pl/jupgrade/images/stories/dorotam/niepodleglosc.
JFolder::pliki: Ścieżka nie jest folderem. Ścieżka: /home/users/jurecky2/public_html/spbrzostowka.pl/jupgrade/images/stories/dorotam/poczet.
JFolder::pliki: Ścieżka nie jest folderem. Ścieżka: /home/users/jurecky2/public_html/spbrzostowka.pl/jupgrade/images/stories/agnieszkacz/dysk.
JFolder::pliki: Ścieżka nie jest folderem. Ścieżka: /home/users/jurecky2/public_html/spbrzostowka.pl/jupgrade/images/stories/dorotam/wybory16.
JFolder::pliki: Ścieżka nie jest folderem. Ścieżka: /home/users/jurecky2/public_html/spbrzostowka.pl/jupgrade/images/stories/dorotam/rozp.
JFolder::pliki: Ścieżka nie jest folderem. Ścieżka: /home/users/jurecky2/public_html/spbrzostowka.pl/jupgrade/images/stories/dorotam/patron.
JFolder::pliki: Ścieżka nie jest folderem. Ścieżka: /home/users/jurecky2/public_html/spbrzostowka.pl/jupgrade/images/stories/sluchawki.
JFolder::pliki: Ścieżka nie jest folderem. Ścieżka: /home/users/jurecky2/public_html/spbrzostowka.pl/jupgrade/images/stories/agnieszkacz/wielkanoc.
JFolder::pliki: Ścieżka nie jest folderem. Ścieżka: /home/users/jurecky2/public_html/spbrzostowka.pl/jupgrade/images/stories/agnieszkacz/lekcje.
JFolder::pliki: Ścieżka nie jest folderem. Ścieżka: /home/users/jurecky2/public_html/spbrzostowka.pl/jupgrade/images/stories/agnieszkacz/wiosna.
JFolder::pliki: Ścieżka nie jest folderem. Ścieżka: /home/users/jurecky2/public_html/spbrzostowka.pl/jupgrade/images/stories/agnieszkacz/marzanna2016.
JFolder::pliki: Ścieżka nie jest folderem. Ścieżka: /home/users/jurecky2/public_html/spbrzostowka.pl/jupgrade/images/stories/kasial/gimnazjum.
JFolder::pliki: Ścieżka nie jest folderem. Ścieżka: /home/users/jurecky2/public_html/spbrzostowka.pl/jupgrade/images/stories/adamk/muzyka.
JFolder::pliki: Ścieżka nie jest folderem. Ścieżka: /home/users/jurecky2/public_html/spbrzostowka.pl/jupgrade/images/stories/izal/maj.
JFolder::pliki: Ścieżka nie jest folderem. Ścieżka: /home/users/jurecky2/public_html/spbrzostowka.pl/jupgrade/images/stories/adamk/tys.
JFolder::pliki: Ścieżka nie jest folderem. Ścieżka: /home/users/jurecky2/public_html/spbrzostowka.pl/jupgrade/images/stories/malgorzatak/kochanowski.
JFolder::pliki: Ścieżka nie jest folderem. Ścieżka: /home/users/jurecky2/public_html/spbrzostowka.pl/jupgrade/images/stories/adamk/przyroda.
JFolder::pliki: Ścieżka nie jest folderem. Ścieżka: /home/users/jurecky2/public_html/spbrzostowka.pl/jupgrade/images/stories/adamk/chopin.
JFolder::pliki: Ścieżka nie jest folderem. Ścieżka: /home/users/jurecky2/public_html/spbrzostowka.pl/jupgrade/images/stories/oksanao/malezja.
JFolder::pliki: Ścieżka nie jest folderem. Ścieżka: /home/users/jurecky2/public_html/spbrzostowka.pl/jupgrade/images/stories/kasial/spr2015.
JFolder::pliki: Ścieżka nie jest folderem. Ścieżka: /home/users/jurecky2/public_html/spbrzostowka.pl/jupgrade/images/stories/izal/kartka.
JFolder::pliki: Ścieżka nie jest folderem. Ścieżka: /home/users/jurecky2/public_html/spbrzostowka.pl/jupgrade/images/stories/izal/anty.
JFolder::pliki: Ścieżka nie jest folderem. Ścieżka: /home/users/jurecky2/public_html/spbrzostowka.pl/jupgrade/images/stories/izal/jezus.
JFolder::pliki: Ścieżka nie jest folderem. Ścieżka: /home/users/jurecky2/public_html/spbrzostowka.pl/jupgrade/images/stories/kasial/wiosna2015.
JFolder::pliki: Ścieżka nie jest folderem. Ścieżka: /home/users/jurecky2/public_html/spbrzostowka.pl/jupgrade/images/stories/oksanao/cyrk.
JFolder::pliki: Ścieżka nie jest folderem. Ścieżka: /home/users/jurecky2/public_html/spbrzostowka.pl/jupgrade/images/stories/anetap/kop.
JFolder::pliki: Ścieżka nie jest folderem. Ścieżka: /home/users/jurecky2/public_html/spbrzostowka.pl/jupgrade/images/stories/kopciuszek.
JFolder::pliki: Ścieżka nie jest folderem. Ścieżka: /home/users/jurecky2/public_html/spbrzostowka.pl/jupgrade/images/stories/oksanao/inspekcja.
JFolder::pliki: Ścieżka nie jest folderem. Ścieżka: /home/users/jurecky2/public_html/spbrzostowka.pl/jupgrade/images/stories/anetap/choinkaa.
JFolder::pliki: Ścieżka nie jest folderem. Ścieżka: /home/users/jurecky2/public_html/spbrzostowka.pl/jupgrade/images/stories/oksanao/lipusek.
JFolder::pliki: Ścieżka nie jest folderem. Ścieżka: /home/users/jurecky2/public_html/spbrzostowka.pl/jupgrade/images/stories/vwgolf.
JFolder::pliki: Ścieżka nie jest folderem. Ścieżka: /home/users/jurecky2/public_html/spbrzostowka.pl/jupgrade/images/stories/kasial/wigiliaszk.
JFolder::pliki: Ścieżka nie jest folderem. Ścieżka: /home/users/jurecky2/public_html/spbrzostowka.pl/jupgrade/images/stories/oksanao/list.
JFolder::pliki: Ścieżka nie jest folderem. Ścieżka: /home/users/jurecky2/public_html/spbrzostowka.pl/jupgrade/images/stories/oksanao/zuzia.
JFolder::pliki: Ścieżka nie jest folderem. Ścieżka: /home/users/jurecky2/public_html/spbrzostowka.pl/jupgrade/images/stories/radio.
JFolder::pliki: Ścieżka nie jest folderem. Ścieżka: /home/users/jurecky2/public_html/spbrzostowka.pl/jupgrade/images/stories/alinas/syrena.
JFolder::pliki: Ścieżka nie jest folderem. Ścieżka: /home/users/jurecky2/public_html/spbrzostowka.pl/jupgrade/images/stories/oksanao/prawa.
JFolder::pliki: Ścieżka nie jest folderem. Ścieżka: /home/users/jurecky2/public_html/spbrzostowka.pl/jupgrade/images/stories/annas/andrz.
JFolder::pliki: Ścieżka nie jest folderem. Ścieżka: /home/users/jurecky2/public_html/spbrzostowka.pl/jupgrade/images/stories/malgorzatak/grudek.
JFolder::pliki: Ścieżka nie jest folderem. Ścieżka: /home/users/jurecky2/public_html/spbrzostowka.pl/jupgrade/images/stories/malgorzatak/festiwal.
JFolder::pliki: Ścieżka nie jest folderem. Ścieżka: /home/users/jurecky2/public_html/spbrzostowka.pl/jupgrade/images/stories/oksanao/kuba.
JFolder::pliki: Ścieżka nie jest folderem. Ścieżka: /home/users/jurecky2/public_html/spbrzostowka.pl/jupgrade/images/stories/oksanao/ewak.
JFolder::pliki: Ścieżka nie jest folderem. Ścieżka: /home/users/jurecky2/public_html/spbrzostowka.pl/jupgrade/images/stories/oksanao/rycerz.
JFolder::pliki: Ścieżka nie jest folderem. Ścieżka: /home/users/jurecky2/public_html/spbrzostowka.pl/jupgrade/images/stories/annas/11lis.
JFolder::pliki: Ścieżka nie jest folderem. Ścieżka: /home/users/jurecky2/public_html/spbrzostowka.pl/jupgrade/images/stories/oksanao/waldi.
JFolder::pliki: Ścieżka nie jest folderem. Ścieżka: /home/users/jurecky2/public_html/spbrzostowka.pl/jupgrade/images/stories/oksanao/olipus.
JFolder::pliki: Ścieżka nie jest folderem. Ścieżka: /home/users/jurecky2/public_html/spbrzostowka.pl/jupgrade/images/stories/malgorzatak/War.
JFolder::pliki: Ścieżka nie jest folderem. Ścieżka: /home/users/jurecky2/public_html/spbrzostowka.pl/jupgrade/images/stories/qwerty.
JFolder::pliki: Ścieżka nie jest folderem. Ścieżka: /home/users/jurecky2/public_html/spbrzostowka.pl/jupgrade/images/stories/pingapong.
JFolder::pliki: Ścieżka nie jest folderem. Ścieżka: /home/users/jurecky2/public_html/spbrzostowka.pl/jupgrade/images/stories/annas/cmen.
JFolder::pliki: Ścieżka nie jest folderem. Ścieżka: /home/users/jurecky2/public_html/spbrzostowka.pl/jupgrade/images/stories/adamk/papieski.
JFolder::pliki: Ścieżka nie jest folderem. Ścieżka: /home/users/jurecky2/public_html/spbrzostowka.pl/jupgrade/images/stories/annas/dzienn.
JFolder::pliki: Ścieżka nie jest folderem. Ścieżka: /home/users/jurecky2/public_html/spbrzostowka.pl/jupgrade/images/stories/anetap/iluzja.
JFolder::pliki: Ścieżka nie jest folderem. Ścieżka: /home/users/jurecky2/public_html/spbrzostowka.pl/jupgrade/images/stories/annas/ziemniak.
JFolder::pliki: Ścieżka nie jest folderem. Ścieżka: /home/users/jurecky2/public_html/spbrzostowka.pl/jupgrade/images/stories/kasial/dzziem.
JFolder::pliki: Ścieżka nie jest folderem. Ścieżka: /home/users/jurecky2/public_html/spbrzostowka.pl/jupgrade/images/stories/annas/dziench.
JFolder::pliki: Ścieżka nie jest folderem. Ścieżka: /home/users/jurecky2/public_html/spbrzostowka.pl/jupgrade/images/stories/oksanao/sprzatam.
JFolder::pliki: Ścieżka nie jest folderem. Ścieżka: /home/users/jurecky2/public_html/spbrzostowka.pl/jupgrade/images/stories/oksanao/studentki.
JFolder::pliki: Ścieżka nie jest folderem. Ścieżka: /home/users/jurecky2/public_html/spbrzostowka.pl/jupgrade/images/stories/kasial/zr13-14.
JFolder::pliki: Ścieżka nie jest folderem. Ścieżka: /home/users/jurecky2/public_html/spbrzostowka.pl/jupgrade/images/stories/oksanao/centrum1.
JFolder::pliki: Ścieżka nie jest folderem. Ścieżka: /home/users/jurecky2/public_html/spbrzostowka.pl/jupgrade/images/stories/oksanao/aniak.
JFolder::pliki: Ścieżka nie jest folderem. Ścieżka: /home/users/jurecky2/public_html/spbrzostowka.pl/jupgrade/images/stories/oksanao/gosia.
JFolder::pliki: Ścieżka nie jest folderem. Ścieżka: /home/users/jurecky2/public_html/spbrzostowka.pl/jupgrade/images/stories/oksanao/rodzina.
JFolder::pliki: Ścieżka nie jest folderem. Ścieżka: /home/users/jurecky2/public_html/spbrzostowka.pl/jupgrade/images/stories/kasial/kl6.
JFolder::pliki: Ścieżka nie jest folderem. Ścieżka: /home/users/jurecky2/public_html/spbrzostowka.pl/jupgrade/images/stories/stadion.
JFolder::pliki: Ścieżka nie jest folderem. Ścieżka: /home/users/jurecky2/public_html/spbrzostowka.pl/jupgrade/images/stories/otwarcie.
JFolder::pliki: Ścieżka nie jest folderem. Ścieżka: /home/users/jurecky2/public_html/spbrzostowka.pl/jupgrade/images/stories/oksanao/jak.
JFolder::pliki: Ścieżka nie jest folderem. Ścieżka: /home/users/jurecky2/public_html/spbrzostowka.pl/jupgrade/images/stories/karp.
JFolder::pliki: Ścieżka nie jest folderem. Ścieżka: /home/users/jurecky2/public_html/spbrzostowka.pl/jupgrade/images/stories/kasial/2roczJPII.
JFolder::pliki: Ścieżka nie jest folderem. Ścieżka: /home/users/jurecky2/public_html/spbrzostowka.pl/jupgrade/images/stories/oksanao/amelka.
JFolder::pliki: Ścieżka nie jest folderem. Ścieżka: /home/users/jurecky2/public_html/spbrzostowka.pl/jupgrade/images/stories/sztafeta.
JFolder::pliki: Ścieżka nie jest folderem. Ścieżka: /home/users/jurecky2/public_html/spbrzostowka.pl/jupgrade/images/stories/poezja.
JFolder::pliki: Ścieżka nie jest folderem. Ścieżka: /home/users/jurecky2/public_html/spbrzostowka.pl/jupgrade/images/stories/oksanao/kan1.
JFolder::pliki: Ścieżka nie jest folderem. Ścieżka: /home/users/jurecky2/public_html/spbrzostowka.pl/jupgrade/images/stories/kasial/kanonizacja.
JFolder::pliki: Ścieżka nie jest folderem. Ścieżka: /home/users/jurecky2/public_html/spbrzostowka.pl/jupgrade/images/stories/oksanao/edi.
JFolder::pliki: Ścieżka nie jest folderem. Ścieżka: /home/users/jurecky2/public_html/spbrzostowka.pl/jupgrade/images/stories/polska123.
JFolder::pliki: Ścieżka nie jest folderem. Ścieżka: /home/users/jurecky2/public_html/spbrzostowka.pl/jupgrade/images/stories/kasial/teatr.
JFolder::pliki: Ścieżka nie jest folderem. Ścieżka: /home/users/jurecky2/public_html/spbrzostowka.pl/jupgrade/images/stories/kasial/wiosna2014.
JFolder::pliki: Ścieżka nie jest folderem. Ścieżka: /home/users/jurecky2/public_html/spbrzostowka.pl/jupgrade/images/stories/kinolbn.
JFolder::pliki: Ścieżka nie jest folderem. Ścieżka: /home/users/jurecky2/public_html/spbrzostowka.pl/jupgrade/images/stories/oksanao/fox14.
JFolder::pliki: Ścieżka nie jest folderem. Ścieżka: /home/users/jurecky2/public_html/spbrzostowka.pl/jupgrade/images/stories/kasial/bal.
JFolder::pliki: Ścieżka nie jest folderem. Ścieżka: /home/users/jurecky2/public_html/spbrzostowka.pl/jupgrade/images/stories/teniss.
JFolder::pliki: Ścieżka nie jest folderem. Ścieżka: /home/users/jurecky2/public_html/spbrzostowka.pl/jupgrade/images/stories/oksanao/olimp.
JFolder::pliki: Ścieżka nie jest folderem. Ścieżka: /home/users/jurecky2/public_html/spbrzostowka.pl/jupgrade/images/stories/oksanao/wolas.
JFolder::pliki: Ścieżka nie jest folderem. Ścieżka: /home/users/jurecky2/public_html/spbrzostowka.pl/jupgrade/images/stories/kasial/chinka.
JFolder::pliki: Ścieżka nie jest folderem. Ścieżka: /home/users/jurecky2/public_html/spbrzostowka.pl/jupgrade/images/stories/oksanao/spiza.
JFolder::pliki: Ścieżka nie jest folderem. Ścieżka: /home/users/jurecky2/public_html/spbrzostowka.pl/jupgrade/images/stories/oksanao/reno.
JFolder::pliki: Ścieżka nie jest folderem. Ścieżka: /home/users/jurecky2/public_html/spbrzostowka.pl/jupgrade/images/stories/oksanao/jaselka.
JFolder::pliki: Ścieżka nie jest folderem. Ścieżka: /home/users/jurecky2/public_html/spbrzostowka.pl/jupgrade/images/stories/oksanao/warsztaty.
JFolder::pliki: Ścieżka nie jest folderem. Ścieżka: /home/users/jurecky2/public_html/spbrzostowka.pl/jupgrade/images/stories/oksanao/usag.
JFolder::pliki: Ścieżka nie jest folderem. Ścieżka: /home/users/jurecky2/public_html/spbrzostowka.pl/jupgrade/images/stories/kasial/LU.
JFolder::pliki: Ścieżka nie jest folderem. Ścieżka: /home/users/jurecky2/public_html/spbrzostowka.pl/jupgrade/images/stories/oksanao/dino.
JFolder::pliki: Ścieżka nie jest folderem. Ścieżka: /home/users/jurecky2/public_html/spbrzostowka.pl/jupgrade/images/stories/oksanao/mikolaj.
JFolder::pliki: Ścieżka nie jest folderem. Ścieżka: /home/users/jurecky2/public_html/spbrzostowka.pl/jupgrade/images/stories/oksanao/ojciec.
JFolder::pliki: Ścieżka nie jest folderem. Ścieżka: /home/users/jurecky2/public_html/spbrzostowka.pl/jupgrade/images/stories/oksanao/wola.
JFolder::pliki: Ścieżka nie jest folderem. Ścieżka: /home/users/jurecky2/public_html/spbrzostowka.pl/jupgrade/images/stories/kasial/andrz2013.
JFolder::pliki: Ścieżka nie jest folderem. Ścieżka: /home/users/jurecky2/public_html/spbrzostowka.pl/jupgrade/images/stories/oksanao/xfestiwal.
JFolder::pliki: Ścieżka nie jest folderem. Ścieżka: /home/users/jurecky2/public_html/spbrzostowka.pl/jupgrade/images/stories/oksanao/grudek.
JFolder::pliki: Ścieżka nie jest folderem. Ścieżka: /home/users/jurecky2/public_html/spbrzostowka.pl/jupgrade/images/stories/oksanao/global.
JFolder::pliki: Ścieżka nie jest folderem. Ścieżka: /home/users/jurecky2/public_html/spbrzostowka.pl/jupgrade/images/stories/oksanao/polska.
JFolder::pliki: Ścieżka nie jest folderem. Ścieżka: /home/users/jurecky2/public_html/spbrzostowka.pl/jupgrade/images/stories/oksanao/gru.
JFolder::pliki: Ścieżka nie jest folderem. Ścieżka: /home/users/jurecky2/public_html/spbrzostowka.pl/jupgrade/images/stories/kasial/11.
JFolder::pliki: Ścieżka nie jest folderem. Ścieżka: /home/users/jurecky2/public_html/spbrzostowka.pl/jupgrade/images/stories/kasial/sl1.
JFolder::pliki: Ścieżka nie jest folderem. Ścieżka: /home/users/jurecky2/public_html/spbrzostowka.pl/jupgrade/images/stories/oksanao/pogad.
JFolder::pliki: Ścieżka nie jest folderem. Ścieżka: /home/users/jurecky2/public_html/spbrzostowka.pl/jupgrade/images/stories/oksanao/pin.
JFolder::pliki: Ścieżka nie jest folderem. Ścieżka: /home/users/jurecky2/public_html/spbrzostowka.pl/jupgrade/images/stories/oksanao/mecz.
JFolder::pliki: Ścieżka nie jest folderem. Ścieżka: /home/users/jurecky2/public_html/spbrzostowka.pl/jupgrade/images/stories/oksanao/oli.
JFolder::pliki: Ścieżka nie jest folderem. Ścieżka: /home/users/jurecky2/public_html/spbrzostowka.pl/jupgrade/images/stories/oksanao/cm.
JFolder::pliki: Ścieżka nie jest folderem. Ścieżka: /home/users/jurecky2/public_html/spbrzostowka.pl/jupgrade/images/stories/kasial/zk.
JFolder::pliki: Ścieżka nie jest folderem. Ścieżka: /home/users/jurecky2/public_html/spbrzostowka.pl/jupgrade/images/stories/kasial/dzn.
JFolder::pliki: Ścieżka nie jest folderem. Ścieżka: /home/users/jurecky2/public_html/spbrzostowka.pl/jupgrade/images/stories/oksanao/aneta.
JFolder::pliki: Ścieżka nie jest folderem. Ścieżka: /home/users/jurecky2/public_html/spbrzostowka.pl/jupgrade/images/stories/oksanao/tu.
JFolder::pliki: Ścieżka nie jest folderem. Ścieżka: /home/users/jurecky2/public_html/spbrzostowka.pl/jupgrade/images/stories/oksanao/ania.
JFolder::pliki: Ścieżka nie jest folderem. Ścieżka: /home/users/jurecky2/public_html/spbrzostowka.pl/jupgrade/images/stories/kasial/dp1.
JFolder::pliki: Ścieżka nie jest folderem. Ścieżka: /home/users/jurecky2/public_html/spbrzostowka.pl/jupgrade/images/stories/oksanao/papa.
JFolder::pliki: Ścieżka nie jest folderem. Ścieżka: /home/users/jurecky2/public_html/spbrzostowka.pl/jupgrade/images/stories/kasial/dc.
JFolder::pliki: Ścieżka nie jest folderem. Ścieżka: /home/users/jurecky2/public_html/spbrzostowka.pl/jupgrade/images/stories/oksanao/dzien.
JFolder::pliki: Ścieżka nie jest folderem. Ścieżka: /home/users/jurecky2/public_html/spbrzostowka.pl/jupgrade/images/stories/oksanao/ss.
JFolder::pliki: Ścieżka nie jest folderem. Ścieżka: /home/users/jurecky2/public_html/spbrzostowka.pl/jupgrade/images/stories/oksanao/sprz.
JFolder::pliki: Ścieżka nie jest folderem. Ścieżka: /home/users/jurecky2/public_html/spbrzostowka.pl/jupgrade/images/stories/oksanao/mor.
JFolder::pliki: Ścieżka nie jest folderem. Ścieżka: /home/users/jurecky2/public_html/spbrzostowka.pl/jupgrade/images/stories/kasial/SU.
JFolder::pliki: Ścieżka nie jest folderem. Ścieżka: /home/users/jurecky2/public_html/spbrzostowka.pl/jupgrade/images/stories/kasial/nowyrok.
JFolder::pliki: Ścieżka nie jest folderem. Ścieżka: /home/users/jurecky2/public_html/spbrzostowka.pl/jupgrade/images/stories/oksanao/USA.
JFolder::pliki: Ścieżka nie jest folderem. Ścieżka: /home/users/jurecky2/public_html/spbrzostowka.pl/jupgrade/images/stories/oksanao/rt.
JFolder::pliki: Ścieżka nie jest folderem. Ścieżka: /home/users/jurecky2/public_html/spbrzostowka.pl/jupgrade/images/stories/oksanao/DZR.
JFolder::pliki: Ścieżka nie jest folderem. Ścieżka: /home/users/jurecky2/public_html/spbrzostowka.pl/jupgrade/images/stories/oksanao/zk6.
JFolder::pliki: Ścieżka nie jest folderem. Ścieżka: /home/users/jurecky2/public_html/spbrzostowka.pl/jupgrade/images/stories/oksanao/fox13.
JFolder::pliki: Ścieżka nie jest folderem. Ścieżka: /home/users/jurecky2/public_html/spbrzostowka.pl/jupgrade/images/stories/alinas/mamy13.
JFolder::pliki: Ścieżka nie jest folderem. Ścieżka: /home/users/jurecky2/public_html/spbrzostowka.pl/jupgrade/images/stories/kasial/chodlik.
JFolder::pliki: Ścieżka nie jest folderem. Ścieżka: /home/users/jurecky2/public_html/spbrzostowka.pl/jupgrade/images/stories/oksanao/centrum.
JFolder::pliki: Ścieżka nie jest folderem. Ścieżka: /home/users/jurecky2/public_html/spbrzostowka.pl/jupgrade/images/stories/kasial/km.
JFolder::pliki: Ścieżka nie jest folderem. Ścieżka: /home/users/jurecky2/public_html/spbrzostowka.pl/jupgrade/images/stories/oksanao/asp.
JFolder::pliki: Ścieżka nie jest folderem. Ścieżka: /home/users/jurecky2/public_html/spbrzostowka.pl/jupgrade/images/stories/alinas/waldi.
JFolder::pliki: Ścieżka nie jest folderem. Ścieżka: /home/users/jurecky2/public_html/spbrzostowka.pl/jupgrade/images/stories/oksanao/clown.
JFolder::pliki: Ścieżka nie jest folderem. Ścieżka: /home/users/jurecky2/public_html/spbrzostowka.pl/jupgrade/images/stories/oksanao/bezpi.
JFolder::pliki: Ścieżka nie jest folderem. Ścieżka: /home/users/jurecky2/public_html/spbrzostowka.pl/jupgrade/images/stories/kasial/dyk.
JFolder::pliki: Ścieżka nie jest folderem. Ścieżka: /home/users/jurecky2/public_html/spbrzostowka.pl/jupgrade/images/stories/oksanao/zjazd.
JFolder::pliki: Ścieżka nie jest folderem. Ścieżka: /home/users/jurecky2/public_html/spbrzostowka.pl/jupgrade/images/stories/oksanao/biskup.
JFolder::pliki: Ścieżka nie jest folderem. Ścieżka: /home/users/jurecky2/public_html/spbrzostowka.pl/jupgrade/images/stories/oksanao/as.
JFolder::pliki: Ścieżka nie jest folderem. Ścieżka: /home/users/jurecky2/public_html/spbrzostowka.pl/jupgrade/images/stories/oksanao/ou.
JFolder::pliki: Ścieżka nie jest folderem. Ścieżka: /home/users/jurecky2/public_html/spbrzostowka.pl/jupgrade/images/stories/oksanao/spr.
JFolder::pliki: Ścieżka nie jest folderem. Ścieżka: /home/users/jurecky2/public_html/spbrzostowka.pl/jupgrade/images/stories/oksanao/mmp.
JFolder::pliki: Ścieżka nie jest folderem. Ścieżka: /home/users/jurecky2/public_html/spbrzostowka.pl/jupgrade/images/stories/kasial/wiosna.
JFolder::pliki: Ścieżka nie jest folderem. Ścieżka: /home/users/jurecky2/public_html/spbrzostowka.pl/jupgrade/images/stories/lodowiskomarzec.
JFolder::pliki: Ścieżka nie jest folderem. Ścieżka: /home/users/jurecky2/public_html/spbrzostowka.pl/jupgrade/images/stories/oksanao/fox.
JFolder::pliki: Ścieżka nie jest folderem. Ścieżka: /home/users/jurecky2/public_html/spbrzostowka.pl/jupgrade/images/stories/dorotam/planety.
JFolder::pliki: Ścieżka nie jest folderem. Ścieżka: /home/users/jurecky2/public_html/spbrzostowka.pl/jupgrade/images/stories/dorotam/najlepsi.
JFolder::pliki: Ścieżka nie jest folderem. Ścieżka: /home/users/jurecky2/public_html/spbrzostowka.pl/jupgrade/images/stories/oksanao/choinkas.
JFolder::pliki: Ścieżka nie jest folderem. Ścieżka: /home/users/jurecky2/public_html/spbrzostowka.pl/jupgrade/images/stories/kasial/choinka.
JFolder::pliki: Ścieżka nie jest folderem. Ścieżka: /home/users/jurecky2/public_html/spbrzostowka.pl/jupgrade/images/stories/oksanao/ddz.
JFolder::pliki: Ścieżka nie jest folderem. Ścieżka: /home/users/jurecky2/public_html/spbrzostowka.pl/jupgrade/images/stories/oksanao/OX12.
JFolder::pliki: Ścieżka nie jest folderem. Ścieżka: /home/users/jurecky2/public_html/spbrzostowka.pl/jupgrade/images/stories/oksanao/chok.
JFolder::pliki: Ścieżka nie jest folderem. Ścieżka: /home/users/jurecky2/public_html/spbrzostowka.pl/jupgrade/images/stories/oksanao/dmb.
JFolder::pliki: Ścieżka nie jest folderem. Ścieżka: /home/users/jurecky2/public_html/spbrzostowka.pl/jupgrade/images/stories/oksanao/prz.
JFolder::pliki: Ścieżka nie jest folderem. Ścieżka: /home/users/jurecky2/public_html/spbrzostowka.pl/jupgrade/images/stories/oksanao/hall.
JFolder::pliki: Ścieżka nie jest folderem. Ścieżka: /home/users/jurecky2/public_html/spbrzostowka.pl/jupgrade/images/stories/kasial/lodowisko.
JFolder::pliki: Ścieżka nie jest folderem. Ścieżka: /home/users/jurecky2/public_html/spbrzostowka.pl/jupgrade/images/stories/oksanao/miko.
JFolder::pliki: Ścieżka nie jest folderem. Ścieżka: /home/users/jurecky2/public_html/spbrzostowka.pl/jupgrade/images/stories/oksanao/waw.
JFolder::pliki: Ścieżka nie jest folderem. Ścieżka: /home/users/jurecky2/public_html/spbrzostowka.pl/jupgrade/images/stories/oksanao/poli.
JFolder::pliki: Ścieżka nie jest folderem. Ścieżka: /home/users/jurecky2/public_html/spbrzostowka.pl/jupgrade/images/stories/oksanao/spas.
JFolder::pliki: Ścieżka nie jest folderem. Ścieżka: /home/users/jurecky2/public_html/spbrzostowka.pl/jupgrade/images/stories/oksanao/lis.
JFolder::pliki: Ścieżka nie jest folderem. Ścieżka: /home/users/jurecky2/public_html/spbrzostowka.pl/jupgrade/images/stories/oksanao/konkurs.
JFolder::pliki: Ścieżka nie jest folderem. Ścieżka: /home/users/jurecky2/public_html/spbrzostowka.pl/jupgrade/images/stories/alinas/slubowanie.
JFolder::pliki: Ścieżka nie jest folderem. Ścieżka: /home/users/jurecky2/public_html/spbrzostowka.pl/jupgrade/images/stories/oksanao/ch.
JFolder::pliki: Ścieżka nie jest folderem. Ścieżka: /home/users/jurecky2/public_html/spbrzostowka.pl/jupgrade/images/stories/dorotam/rekonstrukcja.
JFolder::pliki: Ścieżka nie jest folderem. Ścieżka: /home/users/jurecky2/public_html/spbrzostowka.pl/jupgrade/images/stories/dorotam/wybory.
JFolder::pliki: Ścieżka nie jest folderem. Ścieżka: /home/users/jurecky2/public_html/spbrzostowka.pl/jupgrade/images/stories/oksanao/jb.
JFolder::pliki: Ścieżka nie jest folderem. Ścieżka: /home/users/jurecky2/public_html/spbrzostowka.pl/jupgrade/images/stories/dorotam/konkurs.
JFolder::pliki: Ścieżka nie jest folderem. Ścieżka: /home/users/jurecky2/public_html/spbrzostowka.pl/jupgrade/images/stories/kasial/dysk.
JFolder::pliki: Ścieżka nie jest folderem. Ścieżka: /home/users/jurecky2/public_html/spbrzostowka.pl/jupgrade/images/stories/dorotam/zamosc.
JFolder::pliki: Ścieżka nie jest folderem. Ścieżka: /home/users/jurecky2/public_html/spbrzostowka.pl/jupgrade/images/stories/oksanao/rajd.
JFolder::pliki: Ścieżka nie jest folderem. Ścieżka: /home/users/jurecky2/public_html/spbrzostowka.pl/jupgrade/images/stories/kasial/wycieczka.
JFolder::pliki: Ścieżka nie jest folderem. Ścieżka: /home/users/jurecky2/public_html/spbrzostowka.pl/jupgrade/images/stories/dorotam/arka.
JFolder::pliki: Ścieżka nie jest folderem. Ścieżka: /home/users/jurecky2/public_html/spbrzostowka.pl/jupgrade/images/stories/oksanao/jan.
JFolder::pliki: Ścieżka nie jest folderem. Ścieżka: /home/users/jurecky2/public_html/spbrzostowka.pl/jupgrade/images/stories/kasial/gim.
JFolder::pliki: Ścieżka nie jest folderem. Ścieżka: /home/users/jurecky2/public_html/spbrzostowka.pl/jupgrade/images/stories/dorotam/asy.
JFolder::pliki: Ścieżka nie jest folderem. Ścieżka: /home/users/jurecky2/public_html/spbrzostowka.pl/jupgrade/images/stories/oksanao/centrumc.
JFolder::pliki: Ścieżka nie jest folderem. Ścieżka: /home/users/jurecky2/public_html/spbrzostowka.pl/jupgrade/images/stories/oksanao/poezja.
JFolder::pliki: Ścieżka nie jest folderem. Ścieżka: /home/users/jurecky2/public_html/spbrzostowka.pl/jupgrade/images/stories/oksanao/Jacek.
JFolder::pliki: Ścieżka nie jest folderem. Ścieżka: /home/users/jurecky2/public_html/spbrzostowka.pl/jupgrade/images/stories/kasial/wielkanoc.
JFolder::pliki: Ścieżka nie jest folderem. Ścieżka: /home/users/jurecky2/public_html/spbrzostowka.pl/jupgrade/images/stories/alinas/probny/.
JFolder::pliki: Ścieżka nie jest folderem. Ścieżka: /home/users/jurecky2/public_html/spbrzostowka.pl/jupgrade/images/stories/anetap/zdjecia.
JFolder::pliki: Ścieżka nie jest folderem. Ścieżka: /home/users/jurecky2/public_html/spbrzostowka.pl/jupgrade/images/stories/oksanao/choinka.
JFolder::pliki: Ścieżka nie jest folderem. Ścieżka: /home/users/jurecky2/public_html/spbrzostowka.pl/jupgrade/images/stories/oksanao/najlepsi.
JFolder::pliki: Ścieżka nie jest folderem. Ścieżka: /home/users/jurecky2/public_html/spbrzostowka.pl/jupgrade/images/stories/oksanao/wycieczka.
JFolder::pliki: Ścieżka nie jest folderem. Ścieżka: /home/users/jurecky2/public_html/spbrzostowka.pl/jupgrade/images/stories/kasial/su.
JFolder::pliki: Ścieżka nie jest folderem. Ścieżka: /home/users/jurecky2/public_html/spbrzostowka.pl/jupgrade/images/stories/dorotam/grodek.
JFolder::pliki: Ścieżka nie jest folderem. Ścieżka: /home/users/jurecky2/public_html/spbrzostowka.pl/jupgrade/images/stories/dorotam/festiwal.
JFolder::pliki: Ścieżka nie jest folderem. Ścieżka: /home/users/jurecky2/public_html/spbrzostowka.pl/jupgrade/images/stories/dorotam/teatr.
JFolder::pliki: Ścieżka nie jest folderem. Ścieżka: /home/users/jurecky2/public_html/spbrzostowka.pl/jupgrade/images/stories/dorotam/listopad.
JFolder::pliki: Ścieżka nie jest folderem. Ścieżka: /home/users/jurecky2/public_html/spbrzostowka.pl/jupgrade/images/stories/dorotam/slubowanie.
JFolder::pliki: Ścieżka nie jest folderem. Ścieżka: /home/users/jurecky2/public_html/spbrzostowka.pl/jupgrade/images/stories/dorotam/word.
JFolder::pliki: Ścieżka nie jest folderem. Ścieżka: /home/users/jurecky2/public_html/spbrzostowka.pl/jupgrade/images/stories/kasial/dn.
JFolder::pliki: Ścieżka nie jest folderem. Ścieżka: /home/users/jurecky2/public_html/spbrzostowka.pl/jupgrade/images/stories/kasial/dp.
JFolder::pliki: Ścieżka nie jest folderem. Ścieżka: /home/users/jurecky2/public_html/spbrzostowka.pl/jupgrade/images/stories/kasial/konkurs.
JFolder::pliki: Ścieżka nie jest folderem. Ścieżka: /home/users/jurecky2/public_html/spbrzostowka.pl/jupgrade/images/stories/kasial/word.
JFolder::pliki: Ścieżka nie jest folderem. Ścieżka: /home/users/jurecky2/public_html/spbrzostowka.pl/jupgrade/images/stories/jurek.
×

Uwaga

There was a problem rendering your image gallery. Please make sure that the folder you are using in the Simple Image Gallery plugin tags exists and contains valid image files. The plugin could not locate the folder:

Dnia 19 czerwca, po całym roku wytężonej nauki spotkaliśmy się, aby oficjalnie zakończyć rok szkolny 2018/2019.

Po mszy świętej sprawowanej przez księdza Marka Antonowicza proboszcza naszej parafii, udaliśmy się do szkoły gdzie czekała na nas doniosła uroczystość.

Ósmoklasiści wspominając czas spędzony w szkole i snując plany na przyszłość dostarczyli nam wielu wzruszeń. Przygotowali się pod kierunkiem wychowawczyni pani Anety Pęksy.

Dzieci z oddziału przedszkolnego przygotowały występ zabierając nas do pachnącej wakacjami dżungli. Czuwały nad nimi panie: Edyta Sowisz-Stolarek i Marta Sagan.

Następnie uczniowie klasy VII przygotowali krótki, humorystyczny skecz dla swoich starszych kolegów i całej zgromadzonej publiczności nadzorowani przez panią Teresę Lejkowską.

W trakcie uroczystości nastąpiło również przekazanie sztandaru szkoły.

Pani dyrektor wręczyła nagrody i stypendia uczniom promowanym z wyróżnieniem, osiągającym wysoką i stuprocentową frekwencję. Laureaci konkursów organizowanych w szkole otrzymali dyplomy i upominki. Specjalne statuetki trafiły do sportowców kończących szkołę, którzy przez pięć lat dzielnie reprezentowali nas w zawodach i rozgrywkach.

Następnie wszyscy udali się do klas aby z rąk wychowawców otrzymać zasłużone świadectwa.

Nagrody książkowe zostały ufundowane przez Radę Rodziców naszej szkoły, za co składamy serdeczne podziękowania.

Życzymy wszystkim udanych, bezpiecznych wakacji i owocnego odpoczynku! Do zobaczenia we wrześniu :)


{gallery}dorotam/19zakon{/gallery}

Dnia 11 kwietnia w naszej szkole uczennice klasy VII przedstawiły krótki montaż słowno - muzyczny o tematyce zbliżających się świąt wielkanocnych.

Dziewczęta do uroczystości przygotowały pod kierunkiem pani Anety Pęksy i pana Adama Krzewskiego.

{gallery}dorotam/wielkanoc19{/gallery}

7 lutego w Szkole Podstawowej im. Marii Konopnickiej w Woli Sernickiej odbył sięGminny Turniej Noworoczny, który poprowadził pan Ryszard Gierach, wraz z uczniami II LO w Lubartowie.Celem turnieju była popularyzacja zabaw i gier ruchowych oraz rozwijanie świadomego udziału w różnych formach aktywności sportowo-rekreacyjnej wśród dzieci. W turnieju udziałwzięłyreprezentacje ze wszystkich szkół z terenu Gminy Serniki.

Wyniki turnieju:

I miejsce - Szkoła Podstawowa  w Sernikach

II miejsce - Szkoła Podstawowa im. Jana Pawła II w Brzostówce

III miejsce - Szkoła Podstawowa im  Marii Konopnickiej w Woli Sernickiej

IV miejsce - Szkoła Podstawowa im. Jana Kochanowskiego w Nowej Woli

V miejsce Publiczna Szkoła Podstawowa w Nowej Wsi

Skład naszej drużyny: Oliwia Stachura, Wiktoria Stachura, Dominika Jemielniak, Klaudia Wójcik, Magda Dzido, Weronika Woźniak, Szymon Małyska, Kacper Suszek, Jakub Macuba, Michał Bućko, Michał Baran, Patryk Duda.

Zwycięskim drużynom nagrody wręczyli: Wójt Gminy Serniki Pan Paweł Woźniak i Dyrektor SP w Woli Sernickiej Pan Andrzej Karczewski. Nagrodami dla drużyn były puchary i dyplomy. Turniej sponsorował Urząd Gminy Serniki oraz Rada Rodziców. Gratulujemy wszystkim drużynom!

{gallery}eis{/gallery}

Na apelu szkolnym, dnia 8 lutego 2019 roku pani dyrektor Małgorzata Krzewska pogratulowała uczniom wyróżniającym się w nauce. Wręczyła również stypendia naukowe uczniom klas V-VIII, którzy uzyskali średnią ocen co najmniej 4,75.

Nagrodzeni zostali również wytrwali, którzy osiągnęli 100-procentową frekwencję w pierwszym semestrze.

 

{gallery}dorotam/naj19{/gallery}


Zapisz

„ Moja Babcia i mój Dziadek to wspaniali są dziadkowie…”
Te słowa można było usłyszeć podczas uroczystości z okazji Dnia Babci i Dziadka, które odbyło się w naszej szkole 23 stycznia 2019r .

Babcie i Dziadkowie zajmują szczególne miejsce w serduszku małego dziecka i są bardzo ważnymi osobami w jego życiu. Dlatego, Dzień Babci i Dziadka obchodzimy w naszej szkole bardzo uroczyście.
Dzieci z Oddziału Przedszkolnego, w ten dzień zaprosiły do szkoły swoje kochane babcie i dziadków.

Dzieci przygotowały specjalny dla nich program artystyczny, recytowały wiersze, śpiewały piosenki i tańczyły. Do tańca wnuki zaprosiły również Babcię i Dziadka.

W  programie artystycznym wnuczęta wyraziły swoją miłość i wdzięczność do ukochanych osób.
Mali artyści z przejęciem odtwarzali swoje role, a czcigodni goście ze wzruszeniem odbierali czułe słowa, kierowane pod ich adresem. Niejednej babci i dziadkowi zakręciła się łza w oku.

Następnie dzieci wręczyły swoim ukochanym babciom i dziadkom przygotowane  upominki.

W dalszej części uroczystości niecodzienni goście zostali zaproszeni na słodki poczęstunek.

Pełne radości i uśmiechu twarze zaproszonych gości pokazały nam, jak ważne są takie spotkania i wspólnie spędzony czas razem z wnukami.

To był naprawdę wyjątkowy dzień, pełen radości i dumy.
Mamy nadzieję, że wspólnie spędzone w naszej placówce chwile na długo pozostaną w pamięci zarówno dzieci jak i Babć oraz Dziadków.

Kochanym Babciom i drogim Dziadkom jeszcze raz życzymy samych pięknych chwil w życiu i tego, aby zawsze byli dumni ze swych wnuków jak w tym dniu.

 

{gallery}dorotam/bab19{/gallery}

"U nas noc biała, śnieżna, zimowa,

a tam w Betlejem wszystko od nowa..."

W związku ze zbliżającymi się świętami Bożego Narodzenia w naszej szkole obyła się doniosła uroczystość.

Pojawili się na niej zaproszeni goście: ksiądz Marek Antonowicz proboszcz parafii Brzostówka, pan Paweł Woźniak Wójt Gminy Serniki, pan Sławomir Nowosacki Przewodniczący Rady Gminy Serniki, pani Ewa Kowalczyk pracownik Gminnej Biblioteki Publicznej, pani Alina Słomka były nauczyciel naszej szkoły oraz przedstawicielki zarządu Rady Rodziców, panie: Renata Baran, Magdalena Jankowska, Jadwiga Miziołek.

Pani Dyrektor otworzyła wspólne świętowanie witając przybyłych gości, rodziców i uczniów oraz składając wszystkim serdeczne życzenia.

Uczniowie klasy III i V pod kierunkiem pań: Anny Sobolewskiej i Doroty Misztal przedstawili jasełka, przygotowaniem śpiewu zajął się pan Adam Krzewski.

Przenieśliśmy się do czasów narodzin Pana Jezusa i po raz kolejny przypomnieliśmy sobie cudowne wydarzenia tamtych dni.

Dzieci świetnie sprawdziły się w roli aktorów i nie dały poznać po sobie zdenerwowania wynikającego z występu przed sporą publicznością.

Po zakończonej inscenizacji wysłuchaliśmy fragmentu Ewangelii. Po krótkiej, wspólnej modlitwie podzieliliśmy się opłatkiem składając sobie nawzajem serdeczne życzenia.

Żeby tradycji stało się za dość usiedliśmy do stołów zastawionych pysznymi, tradycyjnymi wigilijnymi potrawami, które przygotowali niezawodni Rodzice, za co serdecznie dziękujemy.O ustawienie i dekorację stołów zadbali uczniowie klas starszych pod czujnym okiem pani Izabeli Łukasiewicz i pani Anety Pęksy.

Posileni rozpoczęliśmy wspólne radosne kolędowanie, przy akompaniamencie muzycznym granym na żywo przez pana Adama.

Następnie wszyscy udaliśmy się do swoich domów aby oczekiwać na czas świąt spędzony w gronie najbliższych.{gallery}dorotam/wigilia18{/gallery}

 

Zapraszamy do galerii zdjęć.

 

{gallery}dorotam/slub18{/gallery}


Dnia 15 października w naszej szkole odbyły się uroczyste obchody Dnia Edukacji Narodowej.

Z tej okazji uczniowie klasy VII pod kierunkiem pani Teresy Lejkowskiej i pana Adama Krzewskiego przygotowali część artystyczną pt. "Mój nauczyciel - mój mistrz".

Przewodniczący szkoły - Kacper Szafran rozpoczął uroczystość, witając wszystkich zgromadzonych: pana Stanisława Marzędę - Wójta Gminy Serniki, księdza Marka Antonowicza - proboszcza parafii Brzostówka, panią dyrektor Małgorzatę Krzewską, nauczycieli, pracowników obsługi i uczniów.

Przedstawienie dostarczyło nam wzruszeń, skłoniło do wspomnień. Krótki skecz humorystyczny rozbawił wszystkich przedstawiając rzeczywistość szkolną w bardzo krzywym zwierciadle.

Przy okazji święta, pani dyrektor złożyła życzenia swoim pracownikom, wręczyła nagrody, jednocześnie pan Wójt Gminy Serniki przekazał pani dyrektor nagrodę za trud włożony w prowadzenie i przewodniczenie naszej szkole.

Życzenia dla pracowników szkoły, na ręce pani dyrektor złożyła również pani Magdalena Jankowska - zastępca przewodniczącej Rady Rodziców naszej szkoły.


{gallery}dorotam/den18{/gallery}

AWANS  WIKTORII STACHURY DO ZAWODÓW REJONOWYCH W INDYWIDUALNYM TENISIE STOŁOWYM

W dniu wczorajszym trójka uczniów naszej szkoły reprezentowała szkołę i gminę w powiatowych zawodach w indywidualnym tenisie stołowym w Łucce. W zawodach uczestniczyło piętnaście dziewcząt i szesnastu chłopców. Miejsce trzecie zdobyła uczennica klasy V Wiktoria Stachura, która zdobyła awans do zawodów rejonowych. Bardzo dobre wypadła, także jej siostra Oliwia Stachura, która ukończyła zawody na V miejscu. Szymon Małyska z klasy V zakończył zawody na miejscu 9-12. Wszystkim bardzo gratulujemy!

PÓŁFINAŁ PIŁKI NOŻNEJ CHŁOPCÓW KLASY VII-VIII I III GIMNAZJUM

W dniu 4 października uczniowie klasy VII i VIII uczestniczyli w półfinale zawodów w piłce nożnej chłopców w Niedźwiadzie. W zawodach uczestniczyły cztery drużyny z powiatu. Ostatecznie nasi zawodnicy zajęli III miejsce.

SUKCESY NASZYCH TENISISTÓW W ZAWODACH GMINNYCH

W dniu 2 października w Szkole Podstawowej  w Woli Sernickiej odbyły się gminne zawody w indywidualnym i drużynowym tenisie stołowym. Naszą szkołę reprezentowało dwunastu uczniów z klas V - VIII. Zawody odbyły się w dwóch kategoriach: Jgrzyska Dzieci ( klasy IV- VI) i Igrzyska Młodzieży Szkolnej (klasy VII, VII i III gimnazjum) i były rozgrywane do dwóch przegranych. Awans do zawodów powiatowych uzyskali:

Drużynowy tenis stołowy:

I miejsce: Wiktoria Stachura, Oliwia Stachura - klasa  V

I miejsce: Olga Jemielniak, Wiktoria Szalast - klasa VII

Indywidualny tenis stołowy:

I miejsce: Wiktoria Stachura - klasa V

II miejsce: Oliwia Stachura - klasa V

II miejsce : Szymon Małyska - klasa V

II miejsce: Aleksandra Dzido - klasa VII

III miejsce:Beata Grzegorczyk - klasa VIII

IImiejsce : Hubert Grzyb - klasa VIII

IV miejsce: Przemysław Waśkowicz - klasa VIII

Wszystkim gratulujemy i życzymy dalszych sportowych sukcesów.

V MIEJSCE NASZEJ SZKOŁYW POWIECIE  W PODSUMOWANIU UBIEGŁEGO ROKU SPORTOWEGO

W dniu 27 września w Szkole Podstawowej w Leszkowicach odbyły się drużynowebiegisztafetowe dziewcząt i chłopców szkół podstawowych i średnich. Podczas tych zawodach dokonano podsumowania ubiegłego roku sportowego 2017/2018. Impreza rozpoczęła się od powitania wszystkich gości i zawodników przez wójtagminyOstrówek Tomasza Piecaka. Następnie pan Zbigniew Sajda wręczył dyplomy i puchary szkołom, które znalazły się w pierwszej dziesiątce. Nasza szkoła uzyskała ponad 155 punkty i zajęła V miejsce.Warto dodać, że  sklasyfikowanych było 28 szkół podstawowych w powiecie. Przedstawicielka naszej szkoły Oliwia Stachura z klasy V i Bartłomiej Tutaj z klasy VIII odebrali pamiątkowy dyplom z rąk pana wójta. Po części oficjalnej rozpoczęły się zawody w, których udział wzięli nasi uczniowie z klas V - VIII. Tak wysokie miejsce naszej szkoły w powiecie to wielki sportowy sukces wszystkich uczniów, którzy reprezentowali naszą szkolę w różnorodnych zawodach powiatowych, rejonowych i wojewódzkich. Gratulujemy!

{gallery}rower{/gallery}

Jak co roku nasza szkoła włączyła się w akcję ekologiczną "Sprzątanie świata".

Uczniowie wszystkich klas, poczynając od najmłodszych przedszkolaków aż do rosłych ósmoklasistów wyruszyli dnia 20 września 2018 roku w teren.

Klasy "0" - III z zapałem porządkowały plac przy szkole. Z ogromnym zaangażowaniem, maluchy wyposażone w rękawice ochronne sprzątały nasze najbliższe otoczenie.

Klasa IV zadbała o teren przy ogrodzeniu szkoły.

Starsi uczniowie z klas V-VIII wyruszyli, przemierzając ulice Brzostówki, aby rozprawić się z każdym najmniejszym elementem zanieczyszczającym nasz codzienny krajobraz.

Okazało się, że udało nam się uzbierać sporą ilość odpadów.

Mamy nadzieję, że od dziś nie będzie potrzeba naszej pomocy, bo nikt już nie będzie zaśmiecał naszego otoczenia.

 

{gallery}dorotam/sprzatanie18{/gallery}

Dnia 14 września w naszej szkole odbyły się jedne z pierwszych dla naszych uczniów demokratyczne wybory, przygotowane przez panią Teresę Lejkowską.

Klasy IV-VIII głosowały na kandydatów do Samorządu Uczniowskiego naszej szkoły.

Chętni skrupulatnie przygotowali swoje prezentacje i śmiało wystąpili z nimi przed całą społecznością szkolną.

Komisja w składzie: pani Teresa Lejkowska, Kinga Czubacka, Jakub Tołubiński, Przemysław Waśkowicz czuwała nad prawidłowym przebiegiem całego procesu.

W wyniku tajnego głosowania wyłoniono następujący skład Samorządu Uczniowskiego w roku 2018/2019:

Kacper Szafran - Przewodniczący SU

Olga Jemielniak - Zastępca Przewodniczącego SU

Amelia Miziołek - Sekretarz

Zwycięzcom gratulujemy i życzymy owocnej pracy na cały rok.

 

{gallery}dorotam/su18{/gallery}


Po dwumiesięcznej przerwie, pełni sił i zapału do pracy spotkaliśmy się dnia 3 września, aby powitać nowy rok szkolny 2018/2019.

Dostojnie ubrani, rozpoczęliśmy uroczystość w kościele parafialnym uczestnicząc we mszy świętej sprawowanej przez proboszcza naszej parafii, księdza Marka Antonowicza. We mszy uczestniczył również poczet sztandarowy naszej szkoły.

Następnie - już w szkole - zebraliśmy się aby wysłuchać powitania, które przygotowała dla nas pani dyrektor Małgorzata Krzewska. Przypomniała nam również o znaczącej rocznicy przypadającej na początek września - wybuchu II wojny światowej. Pani dyrektor wspomniała o Danucie Siedzikównej, pseudonim "Inka" przypominając o odważnej i bohaterskiej postawie, tej bardzo młodej dziewczyny, prezentowanej w czasie walki z okupantem.

Uczniom i rodzicom zostali przedstawieni nauczyciele, którzy w bieżącym roku będą pracować w naszej placówce.

Następnie wszyscy udali się do klas, na spotkanie z wychowawcami.

Rozpoczynamy kolejny rok szkolny, pełni nadziei, sił i entuzjazmu do pracy i nauki.


{gallery}dorotam/rozp19{/gallery}

Znalezione obrazy dla zapytania rozpoczęcie roku szkolnego

Uroczyste rozpoczęcie roku szkolnego 2018/2019

odbędzie się dnia 3 września.

Rozpocznie się mszą świętą w kościele parafialnym w Brzostówce o godzinie 9.00.

Dalsza część uroczystości odbędzie się w budynku szkoły.

Autobus z Wólki Zawieprzyckiej odjeżdża o godzinie 8.25, planowany powrót około godziny 11.40.

Poniżej zamieszczona jest lista podręczników obowiązujących w Szkole Podstawowej im. Jana Pawła II w roku szkolnym 2018/2019

Znalezione obrazy dla zapytania pdf ikona

Uroczystość zakończenia roku szkolnego 2017/2018 rozpoczęła się w kościele parafialnym, mszą w intencji dzieci, nauczycieli i rodziców, którą sprawował ksiądz proboszcz Marek Antonowicz. Wydarzenie to uświetniła obecność pocztu sztandarowego, nad którego wystąpieniem czuwały: pani Agnieszka Czernicka i pani Anna Kusyk.

Po przejściu do szkoły wszyscy zebrani obejrzeli występ dzieci z oddziału przedszkolnego przygotowany pod kierunkiem pań: Anny Błaszczak i Pauliny Kaźmierskiej.

Następnie pani dyrektor Małgorzata Krzewska powitała zebranych, wygłosiła krótkie przemówienie i przystąpiła do wręczania świadectw, stypendium, nagród i podziękowań.

Uczniowie z najlepszymi wynikami w nauce i wzorowym lub bardzo dobrym zachowaniem zostali nagrodzeni książkami, a prymusi z klas IV-VII otrzymali również stypendium.

Oto lista wyróżnionych:

Klasa I:

Maja Sadura

Klasa II:

Igor Macuba, Karolina Sadura, Izabela Tołubińska, Katarzyna Wnuczek

Klasa III:

Paulina Mazurek, Zuzanna Misztal

Klasa IV:

Natalia Gryzio, Maja Jemielniak, Julia Woźniak, Klaudia Wójcik

Klasa V:

Eliza Dobosz, Magda Dzido, Aleksandra Maczuba

Klasa VI:

Natalia Bućko, Bartosz Jemielniak, Oliwia Mazurek, Jakub Tołubiński, Beata Waśkowicz

Klasa VII:

Aleksandra Dzido.

Nagrodzenie zostali również uczniowie ze stuprocentową frekwencją:

Paulina Mazurek, Wiktoria Stachura, Aleksandra Maczuba, Karol Dejko, Oliwia Mazurek, Beata Waśkowicz, Klaudia Woźniak, Oliwia Woźniak, Aleksandra Dzido.

Najbardziej aktywni czytelnicy dostali nagrody książkowe ufundowane przez Gminną Bibliotekę Publiczną w Sernikach.

Dyplomy pamiątkowe otrzymali szkolni sportowcy, którzy reprezentowali nas w różnych zawodach. Szczególne wyróżnienie w tej kategorii otrzymały: Oliwia Stachura i Wiktoria Stachura. Dziewczynki otrzymały również stypendium sportowe za szczególne osiągnięcia w tej dziedzinie.

Pani Dyrektor podziękowała również rodzicom, którzy przez cały rok wspierali pracę szkoły. Szczególnie wyrazy uznania złożyła dla całej Rady Rodziców na ręce pani przewodniczącej - Magdaleny Jankowskiej.

Następnie wszyscy udali się do klas aby od wychowawców otrzymać upragnione i zasłużone świadectwa.

Po zakończeniu formalności nadszedł czas na upragniony wypoczynek.

Udanych, radosnych i bezpiecznych wakacji!

{gallery}dorotam/zakonczenie18{/gallery}

W dniu 20 czerwca 2018 roku w Szkole Podstawowej w Woli Sernickiej odbył się egzamin na kartę rowerową. Do egzaminu przystąpiło 19 uczniów z klasy IV.

Galeria zdjęć:

{gallery}schab{/gallery}

Dnia 4 czerwca 2018 roku świętowaliśmy w naszej szkole Dzień Dziecka na sportowo.

Przygotowaniem atrakcji na to święto zajęła się pani Aneta Pęksa. Była ona również sędzią głównym we wszystkich zorganizowanych konkurencjach i zabawach.

Na początek pani dyrektor Małgorzata Krzewska powitała wszystkich zebranych i wręczyła każdemu dziecku upominek z okazji ich święta, jak również życzyła udanej zabawy pełnej radości.

Udaliśmy się na boisko szkolne aby tam wziąć udział w rozgrywkach międzyklasowych. Wszystkie konkurencje miały na celu przede wszystkim na dobrą zabawę.

Odbyły się wyścigi rzędów, rozgrywki w piłkę nożną i siatkówkę, konkurs żonglerki, rzutów do kosza, kręcenia hula-hop i wiele innych atrakcji.

W przerwie wysiłku fizycznego mogliśmy ochłodzić się zimnymi lodami, które podarowała uczniom Rada Rodziców.

{gallery}dorotam/sport18{/gallery}

Już po raz szósty w naszej szkole obchodziliśmy Dzień Patrona.
Tegoroczne uroczystości  odbyły się pod hasłem "Dzieci są nadzieją, która rozkwita wciąż na nowo".
10 maja 2018 roku punktualnie o 8.00 godzinie pani dyrektor Małgorzata Krzewska rozpoczęła uroczystość krótkim przemówieniem, przybliżając wszystkim zgromadzony cel  spotkania.
Następnie uczniowie podzieleni na grupy obejrzeli  filmy, które przypomniały nam postać Ojca Świętego.
Kolejnym punktem dnia było wykonanie przez poszczególne klasy plakatów.
Dzieci z klas 0-III malowały postać Jana Pawła II, natomiast uczniowie z klas IV-VII wykonały prace przedstawiające nauki naszego Patrona.
Po krótkiej przerwie , w czasie której dzieci nabrały sił do dalszej pracy, udaliśmy się na salę gimnastyczną .
Pani dyrektor przywitała przybyłych gości -przewodniczącą  Rady Rodziców panią Magdalenę Jankowską i przedstawicielkę Rady Rodziców panią Jadwigę Miziołek.
Panie Anna Sobolewska i Izabela Łukasiewicz odpowiedzialne za tegoroczną uroczystość przeprowadziły ,, Test  wiedzy o życiu i działalności Jana Pawła II”.
Ostatnią konkurencją było układanie puzzli  związanych tematycznie z Ojcem Świętym.
Po zakończeniu zmagań konkursowych wszyscy wspólnie odśpiewaliśmy kilka pieśni. Oprawą muzyczną zajął się, jak zwykle, pan Adam Krzewski.
Wysiłki uczniów oceniała komisja w składzie :pani Ewa Kowalczyk , pani Teresa Lejkowska oraz pani Magdalena Jankowska.
Po podsumowaniu wszystkich konkurencji ogłoszono wyniki i wręczono drobne słodkości.
Wyniki konkursów:
Kategoria klasy 0-III
I miejsce -klasa II

II miejsce -połączone klasy I-III
III miejsce -klasa 0


Kategoria klasy IV-VII
I miejsce -klasa VII

II miejsce -klasa V
III miejsce -klasa VI
wyróżnienie klasa IV

Był to bardzo ciekawy i miły dzień, który nie tylko przypomniał mam osobę naszego Wielkiego Patrona, ale także zintegrował całą społeczność szkolną.

 

{gallery}dorotam/patron18{/gallery}


Dnia 26 kwietnia 2018 roku trzy uczennice reprezentowały naszą szkołę na corocznym, gminnym konkursie, w edycji - "Jestem bezpieczny 2018". Zmagania zorganizowane zostały w Szkole Podstawowej w Sernikach.

Rywalizacja odbywała się drużynowo. Skład naszego zespołu:

Natalia Gryzio

Aleksandra Maczuba

Beata Waśkowicz

Dziewczęta w ostatecznej klasyfikacji uplasowały się na III miejscuna V drużyn.

Gratulujemy!


{gallery}dorotam/bezpieczny18{/gallery}

Każdego roku na całym świecie obchodzony jest Dzień Ziemi. 22 kwietnia to czas, kiedy ludzie na całym świecie łączą siły, aby uświadomić wszystkim, że wspaniałe dary przyrody trzeba wykorzystywać mądrze - tak, aby starczyło ich dla przyszłych pokoleń. Musimy być przyjaciółmi przyrody - ekologami i dbać o środowisko.

Budzenie wśród dzieci i młodzieży współodpowiedzialności za stan środowiska w przyszłości, poczucia troski o stan czystości najbliższego otoczenia oraz wychowanie w duchu miłości i szacunku do przyrody, to główne cele tegorocznych obchodów Dnia Ziemi. W naszej szkole ten ważny dzień odbył się 23 kwietnia 2018r. Uczniowie z klasy VI przedstawili spektakl pt.: „Chora Ziemia”. W inscenizacji wystąpili: lekarze, Matka Ziemia, drzewa, kwiaty, pszczoły kilka rybek, rak, czarne postacie.

Po przedstawieniu nastąpił ekologiczny pokaz mody. Stroje wykonane były z surowców wtórnych. Zaprojektowali je uczniowie z klasy IV, V, VI. Przy dźwiękach muzyki nasze modelki i modele zaprezentowali swoje stroje. W tym dniu uczniowie przyszli ubrani na zielono.

{gallery}dorotam/ziemia18{/gallery}

Dnia 28 marca uczniowie klasy IV wystąpili przed społecznością szkolną w krótkim przedstawieniu.

Przypomnieli nim sens i znaczenie zbliżających się Świąt. Wrócili do wydarzeń z przed ponad dwóch tysięcy lat, jak również ukazali wartości potrzebne na co dzień w dzisiejszych czasach. Część artystyczna została przygotowana pod kierunkiem Doroty Misztal, a oprawę muzyczną przygotował pan Adam Krzewski.

Uczniowie spisali się znakomicie w swoich rolach, choć występ na scenie, przed sporą publicznością jest nie lada wyzwaniem.

Pani Dyrektor złożyła zebranym życzenia świąteczne i życzyła udanego i owocnego odpoczynku.


{gallery}dorotam/wielkanoc18{/gallery}

Po całym roku wytężonej pracy nadszedł dzień 23 czerwca - Zakończenie Roku Szkolnego 2016/2017.

Rano w kościele parafialnym w intencji dzieci, nauczycieli i rodziców ksiądz proboszcz Marek Antonowicz odprawił uroczystą mszę święta, w której uczestniczył również poczet sztandarowy.

Po przejściu do szkoły wszyscy zebrani obejrzeli występ klasy VI przygotowany pod kierunkiem pani Anety Pęksy. Śpiewem swoich kolegów i koleżanki wspomogli uczniowie klasy III.

Następnie pani dyrektor Małgorzata Krzewska powiatała zebranych i rozpoczęła wręczanie podziękowań, nagród i świadectw.

Na początku podziękowała Rodzicom za wsółpracę i wsparcie trwające cały rok. Wyrazy wdzięczności zotały przekazane na ręce przewodniczącej Rady Rodziców pani Magdaleny Jankowskiej.

Uczniowie z najlepszymi wynikami w nauce i wzorowym lub bardzo dobrym zachowaniem zostali nagrodzeni książkami, a prymusi z klas IV-VI otrzymali również stypendium.

Oto lista wyróżnionych:

Klasa I:

Izabela Tołubińska, Katarzyna Wnuczek

Klasa II:

Paulina Mazurek, Zuzanna Misztal

Klasa III:

Natalia Gryzio, Maja Jemielniak, Julia Woźniak, Klaudia Wójcik

Klasa IV:

Eliza Dobosz, Magda Dzido, Aleklsandra Maczuba

Klasa V:

Natalia Bućko, Bartosz Jemielniak, Oliwia Mazurek, Jakub Tołubiński, Beata Waśkowicz

Klasa VI:

Aleksandra Dzido, Beata Grzegorczyk, Bartłomiej Tutaj.

Nagrodzenie zostali również uczniowie ze stuprocentową frekwencją:

Zuzanna Misztal, Wiktoria Stachura, Julia Woźniak, Kladuia Wójcik, Aleksandra Maczuba, Oliwia Mazurek, Oliwia Woźniak, Beata Grzegorczyk, Hubert Grzyb.

Upominki otrzymali również laureaci konkursów: "Dziękuję, nie palę, nie piję, nie biorę", "Zbieramy makulaturę-chronimy lasy". Najbardziej aktywni czytelnicy dostali nagrody książkowe ufundowane przez Gminną Bibliotekę Publiczną w Sernikach.

Dyplomy pamiątkowe otrzymali szkolni sportowcy, którzy reprezentowali nas w różnych zawodach. Szczególne wyróżnienie w tej kategorii otrzymała Oliwia Stachura z klasy trzeciej za wybitne osiągnięcia.

Na koniec pani dyrektor podziękowała również za 37 lat pracy pani Alinie Słomka zaznaczając, że w tym czasie wychowała niejedno pokolenie na mądrych i dobrych ludzi. Swoją wdzięczność odchodzącej wychowawczyni wyraziła również klasa trzecia wraz z rodzicami. Pani Alinka również krótko podziękowała za wszystkie lata i zapewniła, że zawsze będzie pamiętać o nauczycielach i uczniach naszej szkoły.

Po pełnej wzruszenia chwili wszyscy udali się do klas aby od wychowawców otrzymać upragnione i zasłużone świadectwa.

Z tym ważnym dokumentem w rękach uczniowie wyruszyli na podbój wakacyjnych ścieżek!

Do zobaczenia we wrześniu!


{gallery}dorotam/zakon17{/gallery}

Sport 2016/2017

 

I MIEJSCE W GMINNYM TURNIEJU  SPORTOWYM W WOLI SERNICKIEJ

W dniu 2 lutego 2017 roku w Szkole Podstawowej im. Marii Konopnickiej w Woli Sernickiej po raz dziewiąty odbył się turniej zwinnościowo-sprawnościowy dla klas IV - VI. W zawodach  uczestniczyło pięć drużyn z gminy Serniki. Po bardzo emocjonujących konkurencjach  pokonaliśmy gospodarzy i zajęliśmy pierwsze miejsce w zawodach.

Wyniki końcowe :

I m. SP BRZOSTÓWKA - 36 pkt.

II m. SP WOLA SERNICKA - 29 pkt.

III m. SP SERNIKI - 25 pkt.

IV m. SP NOWA WOLA - 22 pkt.

V m. SP NOWA WIEŚ - 12 pkt.

Szkołę reprezentowali następujący uczniowie z klas IV- VI: Bartosz Jemielniak, Mateusz Małyska, Bartłomiej Tutaj, Karol Jóźwiak, Marcel Duda, Patryk Duda, Aleksandra Dzido, Beata Grzegorczyk, Olga Jemielniak, Beata Waśkowicz, Wiktoria Budzyńska, Aleksandra Maczuba, Magda Dzido.

 

POWIATOWY DRUŻYNOWY TENIS  STOŁOWY

W dniu  13 grudnia 2016 roku  drużyna dziewcząt starszych klasy V-VI i drużyna dziewcząt młodszych klasa III reprezentowały naszą szkołę w zawodach powiatowych w Łucce. Drużyna młodsza w składzie: Oliwia Stachura i Wiktoria Stachurazajęła pierwsze miejscewygrywając wszystkie mecze.Dziewczęta starsze w składzie: Olga Jemielniak, Aleksandra Dzido, Beata Grzegorczykpo bardzo zaciętej rywalizacji ze szkołą podstawową z Brzezin, ukończyły zawody na miejscu drugim. W każdej kategorii uczestniczyło sześć drużyn. Dziewczęta z naszej szkoły zakwalifikowały się do zawodów rejonowych, które odbędą się w 17 lutego.

 

GMINNA HALOWA PIŁKA NOŻNA

W dniu 01.12.2016r. w Szkole Podstawowej Woli Sernickiej odbyły się gminne zawody w halowej piłce nożnej dziewcząt i chłopców. Do rywalizacji przystąpiło 2 drużyny dziewcząt: SP Brzostówka oraz SP Wola Sernicka oraz cztery drużyny chłopców: SP Brzostówka, SP Nowa Wola, SP Serniki oraz SP Wola Sernicka. Zawody rozegrano systemem "każdy z każdym", mecze trwały 2 x 8 minut. Po bardzo wyrównanych i zaciętych meczach  wyniki turnieju przedstawiają się następująco:

Dziewczęta:

I miejsce - Wola Sernicka

II miejsce - Brzostówka

Chłopcy:

I miejsce- Wola Sernicka 

II miejsce - Brzostówka

III miejsce -Serniki

IV miejsce - Nowa Wola 


Najlepszą zawodniczkązostałaOliwia Stachuraz klasy III, a najlepszym bramkarzem Bartłomiej Tutaj z klasy VI.

 

ZAWODY REJONOWE W INDYWIDUALNYM TENISIE STOŁOWYM

W dniu 16 listopada czterech uczniów naszej szkoły reprezentowało szkołę w rejonowych zawodach w indywidualnym tenisie stołowym w Rykach. W zawodach tych uczennica klasy III Oliwia Stachurazajęła II miejscena dwadzieścia zawodniczek,tym samym zakwalifikowała się się do etapu wojewódzkiego, który odbędzie się w Kocudzy w dniu 22 listopada. Bardzo dobre miejsce zajęła także Wiktoria Stachura z  klasy III miejsce 7 - 8 /20 i Olga Jemielniak z klasy V miejsce 9 - 12 / 24. Hubert Grzyb z  klasa VI ukończył zawody na miejsce 20 - 24 / 24.

 

POWIATOWE ZAWODY W INDYWIDUALNYM TENISIE STOŁOWYM

W dniu 8 listopada 2016r. wŁucce odbyły się powiatowe zawody w indywidualnym tenisie stołowym. Nasza szkołę reprezentowało  ośmioro uczniów naszej szkoły i zajęli następujące miejsca:

STACHURA OLIWIA - I m. na 18

STACHURA WIKTORIA- I m. na 18

SZYMON MAŁYSKA - 9 m. na 26

DUDA PATRYK - 17 m. na 26

JEMIELNIAK OLGA - III m. na 26

DZIDO ALEKSANDRA - 9 m. na 26

GRZEGORCZYK BEATA -16 m. na 26

GRZYB HUBERT - 6 m. na 26


GMINNE ZAWODY W INDYWIDUALNYM TENISIE STOŁOWYM

W dniu 4 listopada wnaszej szkole odbyły się gminne zawody w indywidualnym tenisie stołowym. Zawody były rozegrane w dwóch kategoriach klasy V- VI i III - IV z podziałem na dziewczęta i chłopcy. W zawodach udział wzięło 47 zawodników ze wszystkich szkół podstawowych z terenu naszej gminy. Najlepsi zawodnicy zostali nagrodzeni pamiątkowymi medalami i dyplomami. Naszą szkołę reprezentowało szesnastu zawodników i zawodniczek do powiatu zakwalifikowało się dziewięcioro. 

WYNIKI KOŃCOWE:

DZIEWCZĘTAKLASA V - VI

I miejsce : Olga Jemielniak - SP BRZOSTÓWKA

II miejsce : Beata Grzegorczyk - SP BRZOSTÓWKA

III miejsce : Wiktoria Wojciechowska - SP WOLA SERNICKA

IV miejsce : Aleksandra Dzido - SP BRZOSTÓWKA

CHŁOPCY KLASA V - VI

I miejsce: Kacper Pietrzela - SP WOLA SERNICKA

II miejsce: Szymon Wojtyła - SP SERNIKI

III miejsce: Hubert Grzyb - SP BRZOSTÓWKA

IV miejsce: - Maksymilian Barszczyk - SP WOLA SERNICKA

DZIEWCZĘTA  KLASA  III - IV

I miejsce : Wiktoria Stachura - SP BRZOSTÓWKA

II miejsce : Weronika Wysok - SP SERNIKI

III miejsce : Oliwia Stachura - SP BRZOSTÓWKA

IV miejsce: Dominika Jemielniak - SP BRZOSTÓWKA

CHŁOPCY MŁODSI  III - IV

I miejsce : Maksymilian Karczmarz - SP SERNIKI

II miejsce : Szymon Małyska -SP BRZOSTÓWKA

III miejsce : Jakub Marzęda -SP WOLA SERNICKA

IV miejsce : Patryk Duda - SP BRZOSTÓWKA

 

XVI Memoriał Ryszarda Kalbarczyka i posumowanie ubiegłego roku sportowego w Leszkowicach.

26 września w Leszkowicach odbył się XVI Memoriał Ryszarda Kalbarczyka w indywidualnych biegach przełajowych dziewcząt i chłopców szkół podstawowych, gimnazjalnych i ponadgimnazjalnych. Impreza rozpoczęła się od powitania wszystkich gości i zawodników przez wójtagminyOstrówek Tomasza Piecaka. Podsumowania roku sportowego 2015/2016dokonał pan Zbigniew Sajda. Wręczył dyplomy i puchary szkołom, które znalazły się w pierwszej dziesiątce. Nasza szkoła  za ubiegły sportowy rok została sklasyfikowana na miejscu IX. Warto dodać, że wszystkich szkół podstawowych w powiecie jest 44, a szkół, które zostały sklasyfikowane 34. Przedstawicielka naszej szkoły Oliwia Stachura z klasy III odebrała pamiątkowy dyplom z rąk pana wójta. Po części oficjalnej rozpoczęły się zawody w, których udział wzięli nasi uczniowie. Wyniki osiągnięć uczniów przedstawiają się następująco:

Dziewczęta 2006 i młodsze -600 m.

18 miejsce na 53 - OLIWIA STACHURA - klasa III

21 miejsce  na 53 -WIKTORIA STACHURA - klasa III

31 miejsce na 53 - MAGDA DZIDO - klasa IV

Chłopcy 2006 i młodsi - 600 m.

11 miejsce na 61 - SZYMON MAŁYSKA - klasa III

Dziewczęta 2005 - 800 m.

27 miejsce na 39 - BEATA WAŚKOWICZ - klasa V

33 miejsce na 39 - NATALIA BUĆKO - klasa V

36 miejsce na 39 - WIKTORIA SZALAST  - klasa V

Chłopcy 2005 - 1000 m.

10 miejsce na 48 - BARTOSZ JEMIELNIAK - klasa V

36 miejsce na 48 - KAROL JÓŹWIAK klasa V

37 miejsce na 48 - MATEUSZ KŁOCZEK- klasa V

Dziewczęta 2004 -1000 m.

15 miejsce na 36 - ALEKSANDRA DZIDO - klasa VI

19 miejsce na 36 - ALICJA KACZOR - klasa VI

Chłopcy 2004 - 1000 m.

8 miejsce na 48 - MATEUSZ MAŁYSKA - klasa VI

29 miejsce na 48 - KACPER SZAFRAN - klasa VI

 

POWIATOWE BIEGI SZTAFETOWE

30 września  w Leszkowicach odbyły się sztafetowe biegi przełajowych . Dziewczęta z naszej szkoły ukończyły zawody na miejscu 8, a chłopcy na miejscu 10. Byliśmy najmłodszą drużyną, ponieważ w drużynie mieliśmy trzecioklasistów. Mamy jednak nadzieję, że w przyszłych latach takie doświadczenie dla młodych zawodników bardzo się przyda. SKŁAD DRUŻYN:

Dziewczęta: ALEKSANDRA DZIDO, ALICJA KACZOR, BEATA GRZEGORCZYK, NATALIA BUĆKO, BUDZYŃSKA WIKTORIA, BEATA WAŚKOWICZ, OLIWIA STACHURA, WIKTORIA STACHURA

Chłopcy: MATEUSZ MAŁYSKA, KACPER SZAFRAN, MATEUSZ KŁOCZEK, KAROL JÓŹWIAK, BARTOSZ JEMIELNIAK, SZYMON MAŁYSKA, MARCEL DUDA, JAKUB TOŁUBIŃSKI

 

SZKOLNE ZAWODY W BIEGACH PRZEŁAJOWYCH:

W dniu 16 września 2016 roku w naszej szkole odbyły się szkolne zawody w biegach przełajowych. W zawodach udział wzięło 19 chłopców i 15 dziewcząt z klasy trzeciej, czwartej, piątej i szóstej.  Wyniki zawodów:

KLASYFIKACJA DZIEWCZĄT:

1 miejsce - WIKTORIA BUDZYŃSKA  kl. V

2 miejsce - ALICJA KACZOR kl.VI

3 miejsce - ALEKSANDRA DZIDO kl. VI

KLASYFIKACJA CHŁOPCÓW:

1 miejsce -  MATEUSZ  MAŁYSKA kl. VI

2 miejsce -  BARTŁOMIEJ TUTAJ kl. VI

3 miejsce -  BARTOSZ JEMIELNIAK kl. V

Uczniowie, którzy osiągnęli 100-procentową frekwencję w grudniu 2016 roku:

Klasa I - Arkadiusz Gryzio, Karolina Kowalczyk, Igor Macuba, Szymon Maczuba, Izabela Tołubińska

Klasa II - Paulina Mazurek, Zuzanna Misztal

Klasa III - Daniel Dzido, Natalia Gryzio, Wiktoria Klasura, Jakub Macuba, Oliwia Stachura, Wiktoria Stachura, Igor Trąbka, Julia Woźniak, Klaudia Wójcik

Klasa IV - Anna Grzegorczyk, Aleksandra Maczuba, Jan Włoch

Klasa V - Karol Jóźwiak, Mikołaj Lato, Oliwia Mazurek, Oliwia Woźniak

Klasa VI - Maciej Dobosz, Aleksandra Dzido, Beata Grzegorczyk, Hubert Grzyb, Przemysław Waśkowicz

Gratulujemy!

{gallery}/agnieszkacz/grudzien{/gallery}

21 grudnia w naszej szkole odbyły się jasełka. W bożonarodzeniowym przedstawieniu wzięli udział uczniowie z klas: I, II i III. W otoczeniu choinek, dekoracji świątecznych i żłóbka zaprezentowali oni historię Józefa i Maryi, którzy szukali miejsca, w którym mógłby przyjść na świat Jezus. Ostatecznie, po wielu trudach znaleźli miejsce w stajence. Przedstawienie było tym piękniejsze, że okraszone polskimi kolędami i pastorałkami przy akompaniamencie p. Adama Krzewskiego. Największe oklaski rozbrzmiały po wykonaniu pastorałki ?Skrzypi wóz?. Przedstawienie przygotowali p. Anna Sobolewska, p. Anna Kusyk, p. Dorota Misztal, p. Katarzyna Bielak oraz p. Adam Krzewski.

Po zakończeniu jasełek przyszedł czas na dzielenie się opłatkiem i składanie życzeń.

Ostatnią, chyba najbardziej wyczekiwaną częścią uroczystości był wspaniały poczęstunek przygotowany przez rodziców. Pyszny barszcz, ryby, racuchy, makowiec i kompot na długo zostaną nam w pamięci.

{gallery}/agnieszkacz/jaselka2016{/gallery}

GMINNY DRUŻYNOWY TENIS STOŁOWY

W dniu 08.12.2016 roku w Szkole Podstawowej w Woli Sernickiej odbyły się Gminne zawody w drużynowym tenisie stołowym dziewcząt i chłopców. W zawodach tych  naszą szkołę reprezentowali następujący uczniowie: Oliwia Stachura, Wiktoria Stachura, Patryk Duda, Filip Budzyński, Przemysław Waśkowicz, Hubert Grzyb, Bartosz Jemielniak, Aleksandra Dzido, Olga Jemielniak, Beata Grzegorczyk.

Klasyfikacja końcowa zawodów:

Dziewczęta kategoria klas VI-V :

1 miejsce - Szkoła Podstawowa  w Brzostówce

2 miejsce -Szkoła Podstawowa w Woli Sernickiej.

3 miejsce -Szkoła Podstawowa w Sernikach

Dziewczęta kategoria IV i młodsi:

1 miejsce - Szkoła Podstawowa  w Brzostówce

2 miejsce -Szkoła Podstawowa w Woli Sernickiej.

Chłopcy kategoria klas VI-V :

1 miejsce - Szkoła Podstawowa i  w Woli Sernickiej.

2 miejsce - Szkoła Podstawowa  w Brzostówce

3 miejsce -Szkoła Podstawowa w Sernikach

4 miejsce -Publiczna Szkoła Podstawowa w Nowej Wsi

Chłopcy kategoria IV i młodsi:

1 miejsce -Szkoła Podstawowa  w Woli Sernickiej.

2 miejsce - Szkoła Podstawowa w Brzostówce

3 miejsce -PublicznaSzkoła Podstawowa w Nowej Wsi

4 miejsce -Szkoła Podstawowa w Sernikach

Zwycięzcy w poszczególnych kategoriach wiekowych będą reprezentować naszą gminę na  zawodach powiatowych, które odbędą się 13.12.2016 w Łucce.

{gallery}cebula{/gallery}

W dniu 01.12.2016r. w Szkole Podstawowej Woli Sernickiej odbyły się gminne zawody w halowej piłce nożnej dziewcząt i chłopców. Do rywalizacji przystąpiło 2 drużyny dziewcząt: SP Brzostówka oraz SP Wola Sernicka oraz cztery drużyny chłopców: SP Brzostówka, SP Nowa Wola, SP Serniki oraz SP Wola Sernicka. Zawody rozegrano systemem "każdy z każdym", mecze trwały 2 x 8 minut. Po bardzo wyrównanych i zaciętych meczach  wyniki turnieju przedstawiają się następująco:

Dziewczęta:

I miejsce - Wola Sernicka

II miejsce - Brzostówka

Chłopcy:

I miejsce- Wola Sernicka 

II miejsce - Brzostówka

III miejsce -Serniki

IV miejsce - Nowa Wola 


Najlepszą zawodniczkązostałaOliwia Stachuraz klasy III, a najlepszym bramkarzem Bartłomiej Tutaj z klasy VI.

Wszystkim gratulujemy !

{gallery}PUDZIAN{/gallery}

 


"OWOCE W SZKOLE"

Nasza szkoła korzysta z dofinansowania z budżetu Unii Europejskiej w ramach europejskiego programu ?Owoce w szkole". Darmowe owoce i warzywa otrzymująuczniowie.Głównym celem programu jest długoterminowa zmiana nawyków żywieniowych dziecii młodzieży poprzez zwiększenie udziału owoców i warzyw w ich codziennej diecie orazpropagowanie zdrowego odżywiania poprzez działania edukacyjne realizowanew szkołach podstawowych.Dzieciom uczestniczącym w programie udostępnia się:świeże owoce,świeże warzywa isoki owocowe, warzywne oraz owocowo ? warzywne.Każde dziecko uczestniczące w programie otrzymuje jednorazowo porcjęskładającą się z jednego produktu owocowego i jednego produktu warzywnego.W ramach programu ?Owoce w szkole? dzieciom udostępniane są owocei warzywa przygotowane do bezpośredniego spożycia, wystarczająco rozwinięte,dojrzałe, zdrowe.Owoce, warzywa oraz soki nie mogą zawierać dodatku tłuszczu, soli, cukru lubsubstancji słodzących. Za jakość owoców i warzyw dostarczanych do szkółpodstawowych odpowiedzialny jest zatwierdzony dostawca lub zatwierdzonaszkoła, które samodzielnie przygotowuje i udostępnia owoce i warzywa dzieciom.

"SZKLANKA MLEKA"

Cele programu:
- zachęcenie dzieci i młodzieży do spożywania mleka i jego przetworów,
- promowanie zasad zdrowego odżywiania,
- kształtowanie dobrych nawyków żywieniowych,
- edukacja w zakresie wartości odżywczych mleka i jego przetworów.
Realizacja ww. celów programu ma skutecznie przeciwdziałać: 
- wzrastającej liczbie osób z nadwagą i otyłych wśród dzieci i młodzieży,
- wzrostowi zachorowania na choroby cywilizacyjne spowodowanemu nieodpowiednią
dietą wynikającą m.in. z braku ukształtowania w młodym wieku prawidłowych nawyków żywieniowych,

- spadkowi spożycia mleka i jego przetworów wśród dzieci i młodzieży

Program "Szklanka Mleka" jest finansowany z trzech źródeł: 
- z budżetu UE - w przedszkolach i szkołach (z wyłączeniem szkół wyższych),
- z budżetu krajowego - w szkołach podstawowych,

- z budżetu Funduszu Promocji Mleka - w przedszkolach i gimnazjach.

SZKOŁA PODSTAWOWA IM.JANA PAWŁA W BRZOSTÓWCE

PROJEKT EDUKACYJNY
,,BEZPIECZEŃSTWO W SIECI?

ROK SZKOLNY 2016/2017

ADRESAT:

Uczniowie z klas O - VI, rodzice, nauczyciele.

TERMIN REALIZACJI:

listopad 2016 r. ? 31 maja  2017 r. (po wprowadzeniu modyfikacji przez kolejne lata)

Program profilaktyczny "Bezpieczeństwo w sieci"

Internet ? praca w sieci zmienia obecny świat i ludzi. Stwarza nam możliwości stałego i szybkiego dostępu do różnego rodzaju informacji. Staje się niestety przyszłością, w której każdy z nas będzie musiał wziąć udział. Nie da  się ukryć, że stał się on niezbędnym narzędziem w procesie edukacji. Jego zaletą jest możliwość korzystania w dowolnych porach oraz zawiera szeroki bagaż  narzędzi pomocnych do nauki, komunikacji, rozrywki itp.

Można wykorzystywać go jako narzędzie wspierające proces kształcenia. Jednak mimo wielu pozytywów niesie on również zagrożenia. Hasło "Nigdy nie wiadomo, kto jest po drugiej stronie" obrazuje nam problem nawiązywania kontaktów i przekazywania danych osobowych nieznajomym, którzy wykorzystują je czasami w złych intencjach.

 

Nieograniczony dostęp do sieci wiąże się z propagowaniem informacji sprzecznych z ogólnie przyjętymi normami wychowania.  Uczniowie naszej szkoły bardzo często korzystają z zasobów Internetowych. Dlatego też konieczna jest edukacja dzieci mająca na celu uświadomienie im zagrożeń a tym samym przekazanie zasad bezpiecznego korzystania z internetu. 
Tym właśnie celom służyć ma poniżej opracowany program. Jest on adresowany do uczniów  nauczycieli oraz ich rodziców.

Program realizowany jest w klasach I-VI głównie w ramach zajęć lekcyjnych z informatyki oraz zajęć podczas godzin z wychowawcą.
Cel:

Celem programu jest profilaktyka wobec rosnącej liczby internetowych niebezpieczeństw oraz niskiej świadomości zagrożeń wśród użytkowników sieci komputerowej. Korzystanie z usług Internetu poprzez edukację dzieci i rodziców w zakresie zasad bezpieczeństwa w sieci komputerowej. 
(Sieć WWW może być bezpiecznym miejscem pracy, edukacji i rozrywki ale jest to możliwe tylko dzięki znajomości zagrożeń i bezwzględnemu stosowaniu zasad bezpieczeństwa).

Cele szczegółowe:

 • Zdiagnozowanie problemu wśród uczniów naszej szkoły
 • Przedstawienie uczniom rodzajów zagrożeń, jakie niesie ze sobą korzystanie z Internetu
 • ? Promowanie zasad bezpiecznego i właściwego zachowywania się w sieci głównie poprzez stosowanie zasad etykiety.
 • ? Pokazanie korzyści wynikających z bezpiecznego korzystania z Internetu.
 • Uświadomienie uczniom, że anonimowość w sieci jest tylko pozorna.
 • Uświadomienie rodzicom jak ważna jest kontrola nad dzieckiem, podczas gdy korzysta z internetu
 • Zapoznanie rodziców ze sposobami kontrolowania i ograniczania dostępu dziecka do wybranych, niepożądanych treści.
 • Promowanie wśród  uczniów, rodziców i nauczycieli działań i programów na rzecz bezpiecznego Internetu.
 • Uświadomienie  nauczycieli o problemie bezpieczeństwa dzieci w Internecie.

 

 

 

 

,,SPOTKANIE Z KSIĄŻKĄ?

SZKOLNY PROJEKT PROMUJĄCY CZYTELNICTWO WŚRÓD DZIECI I MŁODZIEŻY CZAS TRWANIA listopad 2016r. - maj 2017R.

 

WSTĘP

Projekt przeznaczony jest dla uczniów Szkoły Podstawowej im.Jana Pawła II w Brzostówce. Jego głównym założeniem jest popularyzowanie czytelnictwa i integrowanie społeczności szkolnej.

 

Podjęte przez nas działania mają na celu wdrożenie dzieci do częstych kontaktów z książką i przygotowanie ich do samodzielnego czytania.

 

Dzięki realizacji różnorodnych działań pokażemy, że czytanie kształtuje wewnętrzny świat dziecka, a odpowiednio dobrana literatura pomaga budować system wartości i wskazuje życiowe priorytety.

 

Wychowanie do czytania jest pracą żmudną i wieloletnią. Powinno rozpocząć się jak najwcześniej. Jest to bardzo ważne, ponieważ wychowanie dzieci na czytelników jest dzisiaj, w dobie społeczeństwa informacyjnego, ważniejsze niż kiedykolwiek wcześniej. Nieumiejętność czy stronienie od czytania może spowodować nienadążanie za zmianami, a w konsekwencji wykluczenie informacyjne. Pamiętajmy, że nikt nie rodzi się czytelnikiem, a zamiłowanie do czytania musi być pobudzane przez inne osoby.

 

CZAS TRWANIA: od XI 2016r. do V 2017r.

 

ZAŁOŻENIE:
W trosce o poprawę stanu czytelnictwa w naszej szkole zamierzamy podjąć działania opierające się na przedsięwzięciu adresowanym do uczniów z klas 0 ? III i IV ? VI. Projekt wpisuje się w podstawowe kierunki realizacji polityki oświatowej państwa w roku szkolnym 2016/2017 ogłoszone przez MEN. Głównymi celami projektu jest promocja książki i biblioteki jako miejsca przyjaznego uczniom oraz zwiększenie roli biblioteki w kształceniu, wychowaniu i rozwijaniu zainteresowań dzieci.

 

CELE SZCZEGÓŁOWE:

 

 1. Popularyzowanie czytelnictwa i poprawa jego stanu w szkole
 2. Wyrabianie nawyku właściwego spędzania czasu
 3. Przygotowanie do poszukiwania potrzebnych informacji i materiałów
 4. Rozwijanie sprawności umysłowych i umiejętności twórczych
 5. Budowa poczucia własnej wartości

Rozwijanie sprawności językowych

Konkurs na najładnieszą i najbardziej zadbaną salę lekcyjną

W dniu 12 czerwca nastąpiło ogłoszenie wyników Konkursu na najładnieszą i najbardziej zadbaną salę lekcyjną zorganizowanego przez Samorząd Uczniowski.

W kategorii klas I-III zwyciężyła klasa III, w klasach starszych tytuł laureata zdobyła klasa V. Zwycięzkie grupy otrzymały dyplomy i drobne słodkości.

Gratulujemy wygranym jak i wszystkim klasom, które do końca rywalizowały przykładnie dbając o wystrój swoich sal i panujący w nich porządek.


{gallery}dorotam/sala{/gallery}

 

KONKURS ANTYALKOHOLOWY

Dnia 15 marca zostały wręczone nagrody zwycięzcom konkursu plastycznego o tematyce antynarkotykowej, zorganizowanego przez Samorząd Uczniowski.

Zwyciężczynie konkursu:

I miejsce - Maja Jemielniak kl. III

II miejsce Karolina Sadura kl. I

III miejsce Wiktoria Stachura kl. III

Pozostałe uczestniczki: Marietta Budzyńska, Dominika Jemielniak, Alicja Miziołek, Oliwia Stachura, Julia Woźniak również otrzymały pamiątkowe dyplomy i drobne upominki.

Gratulujemy !

 

{gallery}dorotam/anty{/gallery}

 

Konkurs z klasą!

Regulamin konkursu na najładniejszą i najczystszą salę lekcyjną.

I. Cele konkursu:
- stworzenie w salach klimatu i atmosfery sprzyjających nauce,
- uświadomienie uczniom odpowiedzialności za sale lekcyjne,
- motywowanie uczniów do dbałości o swoje miejsce pracy.

II. Adresaci konkursu:
- adresatami konkursu są klasy I - III i IV- VI Szkoły Podstawowej im. Jana Pawła II

III. Czas trwania konkursu:
- rozpoczęcie w dniu  13.02.2017r.
- zakończenie w dniu  31.05.2017r.

IV.  Sale oceniać będzie komisja w składzie:

- Pani Katarzyna Bielak

- Pani Renata Ondra

- Pan Adam Krzewski

- Gospodarze klas

V. Zasady konkursu

W konkursie ocenie podlegać będą:
- czystość i estetyka,
- klasowe gazetki,
- wystrój sali,

- dbałość o rośliny hodowane w klasie
- atrakcyjne pomysły na dekoracje sali.

Komisja konkursowa dokona oceny sal raz w miesiącu - w dowolnym wybranym przez siebie dniu.
Po każdym etapie zostaną przedstawione wyniki na tablicy ogłoszeń i na  stronie
internetowej szkoły.

VI. Kryteria oceny sal lekcyjnych:

Sale lekcyjne będą konkurowały ze sobą w dwóch grupach: klasy I - III i klasy IV - VI
Sale lekcyjne oceniane będą w skali punktowej:
- czystość i estetyka: od 1 do 5 pkt,
- klasowe gazetki: od 1 do 5 pkt,
- wystrój sali: od 1 do 5 pkt.
Maksymalna ilość punktów do zdobycia w danym miesiącu ? 15 pkt.

Samorząd Uczniowski

 


Regulamin Konkursu Plastycznego

"Profilaktyka uzależnień od narkotyków "

1. Organizatorzy Konkursu i czas trwania konkursu:

a) Organizatorzy Konkursu:

Samorząd Uczniowski

b) Prace można składać w dniach 10.02.2017r. - 24.02.2017r.

2. Tematyka konkursu

Propagowanie profilaktyki uzależnień od narkotyków.

3. Cele konkursu:

a) propagowanie profilaktyki antynarkotykowej wśród uczniów szkoły podstawowej im. Jana Pawła II w Brzostówce

b) rozwijanie kreatywności uczestników Konkursu

c) kształcenie umiejętności posługiwania się środkami komunikacji niewerbalnej

d) popularyzacja działań twórczych i poszerzanie wiedzy z zakresu różnych technik plastycznych.

4. Uczestnictwo w Konkursie

a) Konkurs kierowany jest do uczniów klas I-III i IV-VI

5. Zasady konkursu:

a) Praca biorąca udział w Konkursie musi stanowić oryginalną twórczość osoby biorącej udział w Konkursie, wcześniej niepublikowaną.

b) Składając pracę na Konkurs, uczestnik potwierdza, że wyraża zgodę na zasady Konkursu zawarte w niniejszym Regulaminie. Przesyłając pracę na Konkurs, uczestnik wyraża tym samym zgodę na wykorzystywanie swoich danych do celów Konkursu, mając jednocześnie prawo wglądu do nich oraz ich poprawiania. Dane osobowe uczestników pozyskane dla celów Konkursu nie będą udostępniane osobom trzecim.

c) Każdy uczestnik Konkursu może złożyć tylko jedną pracę.

d) Nie dopuszcza się do Konkursu prac zespołowych.

e) Prace powinny być wykonane na formacie nie mniejszym niż A4 i nie większym niż A2 w dowolnej technice plastycznej.

6. Sposób i termin składania prac:

Prace konkursowe należy podpisać (imię, nazwisko, klasa) i złożyć u opiekuna Samorządu Uczniowskiego:

p. Katarzyny Bielak lub p. Doroty Misztal.

 

 

Samorząd Uczniowski

 

 

?Warzywno-owocowe zwierzaki-cudaki?

W listopadzie został rozstrzygnięty konkurs ?Warzywno-owocowe zwierzaki-cudaki?. W konkursie wzięli udział uczniowie z  klas I ? VI. Dzieci wyczarowały z warzyw i owoców  sympatyczne i uśmiechnięte stworki. Wszyscy, którzy wzięli udział w konkursie otrzymali dyplomy oraz drobne upominki.

Laureaci konkursu:

 1. Oliwia Woźniak
 2. Aleksandra Maczuba
 3. Zuzanna Misztal
 4. Alicja Kaczor
 5. Oliwia Mazurek
 6. Paulina Mazurek
 7. Magda Dzido
 8. Julia Woźniak
 9. Natalia Szalast
 10. Radosław Florek
 11. Julia Kaczor
 12. Izabela Tołubińska
 13. Karolina Sadura
 14. Nikola Wach
 15. Beata Waśkowicz

Wszystkim gratulujemy!

{gallery}/agnieszkacz/prace{/gallery}


Uczennica klasy IV Magda Dzido wzięła udział w XVIII POWIATOWYM KONKURSIE LITERACKIM,,OPOWIEŚCI WIGILIJNE 2016?.
Magda napisała trzy wiersze związane z okresem świąteczno-noworocznym.

Oto utwory naszej młodej "poetki":

Gwiazdo może spełnisz...

Gwiazdko może spełnisz moje marzenie ?

Widzę Cię , patrzysz na mnie.

Obserwujesz mnie ,

ja czasem Ciebie też.

Co powiesz śliczna , błyszcząca ,

piękna gwiazdo na niebie ?

 

Wiem ,że Cię tak nie przekupię.

Ale może posłuchasz mojego życzenia

i spełnisz chociaż jedno?

Mam ich tysiące ,ale powiem

to pierwsze najmniejsze.
Chcę mieć nowe flamastry , lalki i kotka.

Spełnisz te moje życzenie?

Proszę...

 

Ale gwiazda odpowiedziała.

Spełnię inne Twoje życzenia,

jeśli o nie poprosisz .

Pierwsze to pokój na świecie,

drugie to zdrowie dla wszystkich,

a trzecie to szczęście dla bliskich.

To co, poprosisz mnie o nie?

 

A dlaczego ich sama nie  spełnisz?

Bo ja spełniam życzenia innych.

To musi być każdego człowieka życzenie .

A Twoje jeśli o nie poprosisz,

Spełni się dla wszystkich!

 

 

Rodzina

Rodzina mała,rodzina duża.

Wiele rodzin jest na świecie.

Ale ta jedyna jest, jak ta gwiazda betlejemska.

Skromna, uboga.

Ni duża,ni mała,

lecz w sam raz.

W niej się życie zaczyna .

Jak ta mała dziecina,

nie płacze , bogactw nie wymaga.

Jest jak kwiat na łące dający moc i siłę.

I właśnie taką wymarzyłam sobie rodzinę,

kochającą, niesamowitą .

Właśnie o taką rodzinę mi chodzi.

Taką rodzinę tworzą ludzie,

rodzinę Bożej miłości.

 

Ty

Jaki będzie nowy rok , a jaki będziesz  Ty?

Kiedy powiesz słowo , pomyśl nad nim.

A Ty obrażasz się na innych i co myślisz?

Pamiętasz,co wcześniej powiedziałeś?

Obraziłeś się na wszystkich

i nadal tego nie żałujesz...

Byłeś pępkiem świata.

Przykrości Ci to nie sprawiało, jak inni z Twego powodu płakali.

A teraz płaczesz nad tym, co zrobiłeś !

A ja Twój Anioł Stróż mówiłem, że to źle.

Ale dopiero teraz,

kiedy przychodzą święta,

prosisz  mnie o ponowne i normalne życie.

Ja Cię też prosiłem , abyś był dobrym człowiekiem.

GMINNE ZAWODY W INDYWIDUALNYM TENISIE STOŁOWYM

W dniu 4 listopada wnaszej szkole odbyły się gminne zawody w indywidualnym tenisie stołowym. Zawody były rozegrane w dwóch kategoriach klasy V- VI i III - IV z podziałem na dziewczęta i chłopcy. W zawodach udział wzięło 47 zawodników ze wszystkich szkół podstawowych z terenu naszej gminy. Najlepsi zawodnicy zostali nagrodzeni pamiątkowymi medalami i dyplomami, będą też reprezentować naszą gminę na zawodach powiatowych  8 listopada w Łucce. Naszą szkołę reprezentowało szesnastu zawodników i zawodniczek do powiatu zakwalifikowało się dziewięcioro. GRATULUJEMY WSZYSTKIM!

WYNIKI KOŃCOWE:

DZIEWCZĘTAKLASA V - VI

I miejsce : Olga Jemielniak - SP BRZOSTÓWKA

II miejsce : Beata Grzegorczyk - SP BRZOSTÓWKA

III miejsce : Wiktoria Wojciechowska - SP WOLA SERNICKA

IV miejsce : Aleksandra Dzido - SP BRZOSTÓWKA

CHŁOPCY KLASA V - VI

I miejsce: Kacper Pietrzela - SP WOLA SERNICKA

II miejsce: Szymon Wojtyła - SP SERNIKI

III miejsce: Hubert Grzyb - SP BRZOSTÓWKA

IV miejsce: - Maksymilian Barszczyk - SP WOLA SERNICKA

DZIEWCZĘTA  KLASA  III - IV

I miejsce : Wiktoria Stachura - SP BRZOSTÓWKA

II miejsce : Weronika Wysok - SP SERNIKI

III miejsce : Oliwia Stachura - SP BRZOSTÓWKA

IV miejsce: Dominika Jemielniak - SP BRZOSTÓWKA

CHŁOPCY MŁODSI  III - IV

I miejsce : Maksymilian Karczmarz - SP SERNIKI

II miejsce : Szymon Małyska -SP BRZOSTÓWKA

III miejsce : Jakub Marzęda -SP WOLA SERNICKA

IV miejsce : Patryk Duda - SP BRZOSTÓWKA

{gallery}/agnieszkacz/tenis{/gallery}

Dnia 25.10.2016r. o godzinie 11.00 odbyło się Ślubowanie Uczniów Klasy I. W tej uroczystości uczestniczyli: pani dyrektor Małgorzata Krzewska, ks. proboszcz Marek Antonowicz, nauczyciele, uczniowie kl. 0-VI, rodzice uczniów klasy I.

Zanim nastąpił ten ważny w życiu każdego ucznia moment, dzieci z klasy I zaprezentowały swoje umiejętności w programie artystycznym. Obecni na ślubowaniu ocenili umiejętności uczniów oklaskami. Wszystkie zadania uczniowie wykonali bardzo dobrze. Najtrudniejszym zadaniem okazało się wypicie z uśmiechem soku z cytryny, ale i z tym nasi bohaterowie poradzili sobie bez najmniejszego problemu. Po odśpiewaniu hymnu państwowego nastąpiła część oficjalna uroczystości. Uczniowie złożyli przysięgę na sztandar Szkoły. Następnie pani dyrektor pasowała każde dziecko z klasy pierwszej na ucznia poprzez dotknięcie jego ramienia ogromnym ołówkiem. Potem kilka słów do uczniów skierował  ks. proboszcz Marek Antonowicz, a następnie  poświęcił dzieciom tornistry i przybory szkolne. Na koniec zabrała głos pani dyrektor Małgorzata Krzewska. Złożyła życzenia nowo pasowanym uczniom oraz wręczyła im dyplomy i upominki. Rodzice, uczniowie wraz z wychowawczyniami klasy II i III wręczyli pierwszakom prezenty. Po akademii dzieci z klasy I i II udały się na poczęstunek.

Składam serdeczne podziękowania rodzicom za pomoc w przygotowaniu uroczystości.

{gallery}dorotam/slu16{/gallery}

Z okazji Dnia Edukacji Narodowej uczniowie z Samorządu Szkolnego na apelu złożyli życzenia wszystkim nauczycielom pracującym w naszej szkole i wręczyli z tej okazji upominki. Następnie Pani Dyrektor Małgorzata Krzewska złożyła życzenia pracownikom szkoły i wręczyła Nagrody Dyrektora Szkoły. Uczniowie klasy szóstej wraz z rodzicami przygotowali smaczny tort by uczcić Dzień Edukacji Narodowej. Dziękujemy!

{gallery}/agnieszkacz/den2016{/gallery}

XVI Memoriał Ryszarda Kalbarczyka i posumowanie ubiegłego roku sportowego w Leszkowicach.

26 września w Leszkowicach odbył się XVI Memoriał Ryszarda Kalbarczyka w indywidualnych biegach przełajowych dziewcząt i chłopców szkół podstawowych, gimnazjalnych i ponadgimnazjalnych. Impreza rozpoczęła się od powitania wszystkich gości i zawodników przez wójtagminyOstrówek Tomasza Piecaka. Podsumowania roku sportowego 2015/2016dokonał pan Zbigniew Sajda. Wręczył dyplomy i puchary szkołom, które znalazły się w pierwszej dziesiątce. Nasza szkoła  za ubiegły sportowy rok została sklasyfikowana na miejscu IX. Warto dodać, że wszystkich szkół podstawowych w powiecie jest 44, a szkół, które zostały sklasyfikowane 34. Przedstawicielka naszej szkoły Oliwia Stachura z klasy III odebrała pamiątkowy dyplom z rąk pana wójta. Po części oficjalnej rozpoczęły się zawody w, których udział wzięli nasi uczniowie. Wyniki osiągnięć uczniów przedstawiają się następująco:

Dziewczęta 2006 i młodsze -600 m.

18 miejsce na 53 - OLIWIA STACHURA - klasa III

21 miejsce  na 53 -WIKTORIA STACHURA - klasa III

31 miejsce na 53 - MAGDA DZIDO - klasa IV

Chłopcy 2006 i młodsi - 600 m.

11 miejsce na 61 - SZYMON MAŁYSKA - klasa III

Dziewczęta 2005 - 800 m.

27 miejsce na 39 - BEATA WAŚKOWICZ - klasa V

33 miejsce na 39 - NATALIA BUĆKO - klasa V

36 miejsce na 39 - WIKTORIA SZALAST  - klasa V

Chłopcy 2005 - 1000 m.

10 miejsce na 48 - BARTOSZ JEMIELNIAK - klasa V

36 miejsce na 48 - KAROL JÓŹWIAK klasa V

37 miejsce na 48 - MATEUSZ KŁOCZEK- klasa V

Dziewczęta 2004 -1000 m.

15 miejsce na 36 - ALEKSANDRA DZIDO - klasa VI

19 miejsce na 36 - ALICJA KACZOR - klasa VI

Chłopcy 2004 - 1000 m.

8 miejsce na 48 - MATEUSZ MAŁYSKA - klasa VI

29 miejsce na 48 - KACPER SZAFRAN - klasa VI

{gallery}AA{/gallery}

Nasi uczniowie wzięli też udział w sztafetowych biegach przełajowych, które odbyły się 30 września także w Leszkowicach. Dziewczęta ukończyły zawody na miejscu 8, a chłopcy na miejscu 10. Byliśmy najmłodszą drużyną, ponieważ w drużynie mieliśmy trzecioklasistów. Mamy jednak nadzieję, że w przyszłych latach takie doświadczenie dla młodych zawodników bardzo się przyda. SKŁAD DRUŻYN:

Dziewczęta: ALEKSANDRA DZIDO, ALICJA KACZOR, BEATA GRZEGORCZYK, NATALIA BUĆKO, BUDZYŃSKA WIKTORIA, BEATA WAŚKOWICZ, OLIWIA STACHURA, WIKTORIA STACHURA

Chłopcy: MATEUSZ MAŁYSKA, KACPER SZAFRAN, MATEUSZ KŁOCZEK, KAROL JÓŹWIAK, BARTOSZ JEMIELNIAK, SZYMON MAŁYSKA, MARCEL DUDA, JAKUB TOŁUBIŃSKI

{gallery}ABC{/gallery}

W nowym roku szkolnym 2016/2017 znów aktywnie spędzamy przerwy :)

{gallery}/agnieszkacz/galery{/gallery}

ABSOLWENCI ROK SZKOLNY 2015/2016

 

1.Ewelina Kisiel

2.Natalia Kłoczek

3.Konrad Maczuba

4.Damian Miziołek

5.Kamil Puchacz

6.Gabriela Sawuła

7.Joanna Styrnik

8.Monika Tołubińska

9.Izabela Wlazły

10. Dariusz Wronowski


Galeria zdjęć z zakończenia roku szkolnego 2015/2016:

{gallery}/agnieszkacz/zakonczenie{/gallery}

Konkurs na najładnieszą i najbardziej zadbaną salę lekcyjną

W dniu 12 czerwca nastąpiło ogłoszenie wyników Konkursu na najładnieszą i najbardziej zadbaną salę lekcyjną zorganizowanego przez Samorząd Uczniowski.

W kategorii klas I-III zwyciężyła klasa III, w klasach starszych tytuł laureata zdobyła klasa V. Zwycięzkie grupy otrzymały dyplomy i drobne słodkości.

Gratulujemy wygranym jak i wszystkim klasom, które do końca rywalizowały przykładnie dbając o wystrój swoich sal i panujący w nich porządek.


{gallery}dorotam/sala{/gallery}

 

KONKURS ANTYNARKOTYKOWY

Dnia 15 marca zostały wręczone nagrody zwycięzcom konkursu plastycznego o tematyce antynarkotykowej, zorganizowanego przez Samorząd Uczniowski.

Zwyciężczynie konkursu:

I miejsce - Maja Jemielniak kl. III

II miejsce Karolina Sadura kl. I

III miejsce Wiktoria Stachura kl. III

Pozostałe uczestniczki: Marietta Budzyńska, Dominika Jemielniak, Alicja Miziołek, Oliwia Stachura, Julia Woźniak również otrzymały pamiątkowe dyplomy i drobne upominki.

Gratulujemy !

{gallery}dorotam/anty{/gallery}

 

Walentynki!

Przez kilka ostatnich dni chętni uczniowie wrzucali do specjalnej skrzynki walentynki dla koleżanek i kolegów.

Dzisiaj - w Dzień św. Walentego członkowie Samorządu Uczniowskiego wcielili się w całkiem sympatycznych doręczycieli dostarczając kartki adresatom.

Każda z nich wyowała uśmiech na twarzy i sprawiła radośc obdarowanym.


{gallery}dorotam/walentynki{/gallery}

Poczta Walentynkowa

Image result for walentynki rysunki


Samorząd Uczniowski organizuje Pocztę Walentynkową!

Osoby, które zdecydują się przekazać Walentynkę koleżance lub koledze mogą wrzucić ją do Skrzynki Walentynkowej ustawionej na dolnym korytarzu w dniach 8.02 - 13.02.

Przekażmy przyjaciołom kartkę, a na pewno wywołamy uśmiech na ich twarzach!

Zachęcamy do wzięcia udziału w naszej akcji!

 

 


Pomagamy wychowankom Domu Dziecka

W listopadzie Samorząd Uczniowski przeprowadził zbiórkę artykułów kosmetyczno-higienicznych.

Zebrane produkty dnia 5 grudnia członkowie SU wraz z opiekunem zawieźli do Kijan i przekazali wychowankom tamtejszej Placówki Opiekuńczo-Wychowawczej.

Nasza pomoc została przyjęta z entuzjazmem i wdzięcznością. Na ręcę pani dyrektor przekazane zostały świąteczne życzenia dla wszystkich uczniów i pracowników naszej szkoły.

SERDECZNIE DZIĘKUJEMY WSZYSTKIM, KTÓRZY WSPOMOGLI AKCJĘ! TO DZIĘKI WAM POMOGLIŚMY!


{gallery}dorotam/dom{/gallery}

Gminne Obchody Święta Niepodległości

W Narodowe Święto Niepodległości przedstawiciele naszej szkoły wzięli udział w gminnych jego obchodach w Sernikach. Pani Dyrektor, poczet sztandarowy wraz z opiekunami. Skład pocztu podstawowy i rezerwowy: chorąży: Bartłomiej Tutaj, Mateusz Małyska, asysta: Aleksandra Dzido, Beata Grzegorczyk, Beata Waśkowicz, Oliwia Mazurek.

Uroczystość ropoczęła się mszą święta w intencji Ojczyzny odprawioną przez proboszcza parafii Serniki księdza Andrzeja Sarnę. Następnie grupa artystyczna pod kierunkiem pana Andrzeja Karczewskiego przedstawiła część artystyczną przypominającą pieśniami i utworami muzycznymi dzieje naszej Ojczyzny. Kolejno w uroczystym przemarszu udaliśmy się na cmentarz aby oddać cześć, złożyć wieńce i kwiaty oraz pomodlić się w intencji przodków, którzy oddali życie za wolność naszego kraju.

 

{gallery}dorotam/niepodleglosc{/gallery}

Szkolenie Pocztów Sztandarowych

Przedstawiciele naszej szkoły: Wiktoria Budzyńska, Oliwia Mazurek i Bartłomiej Tutaj wzięli udział w szkoleniu pocztów sztandarowych zorganizowanym przez Batalion Dowodzenia Wielonarodowej Brygady (cześć polska) w Domu Żołnierza w Lublinie.

Uczniowie przypomnieli sobie podstawowe komendy, przejścia i chwyty. Właściwe postawy i przejścia prezentował wojskowy poczet sztandarowy.

 

{gallery}dorotam/poczet{/gallery}

 

Dzień Edukacji Narodowej

Z okazji Dnia Edukacji Narodowej uczniowie z Samorządu Szkolnego na apelu złożyli życzenia wszystkim nauczycielom pracującym w naszej szkole i wręczyli z tej okazji upominki.

{gallery}/agnieszkacz/den2016{/gallery}

Dyskoteka z okazji Dnia Chłopaka

Dnia 29 września mieliśmy okazję bawić się na dyskotece szkolnej zorganizowanej przez Samorząd Uczniowski z okazji Dnia Chłopaka. Dodatkowo dziewczęta z samorządu, sekcji wspomagającej wraz ze swoimi koleżankami przygotowały krótką część artystyczną, która obfitowała w humorystyczne scenki. Zaśpiewały również dla swoich kolegów kilka piosenek. W trakcie imprezy zostały ogłoszone wyniki plebiscytu na najbardziej sympatycznego chłopca w klasach I-III oraz IV-VI.

Zaszczytne tytuły zdobyli: Szymon Małyska z klasy III i Bartosz Jemielniak z klasy V.

Gratulujemy!

{gallery}/agnieszkacz/dysk{/gallery}

 

Plan pracy Samorządu Uczniowskiego na rok szkolny 2016/2017

Wrzesień

Wybory do SU.

Ustalenie planu pracy Samorządu Uczniowskiego.

Zagospodarowanie tablicy SU.

Rozpoczęcie akcji "Niepytany numerek".

Dzień Chłopaka - Plebiscyt wśród dziewcząt na najsympatyczniejszego chłopca w szkole w dwóch kategoriach: klasy I-III, klasy IV-VI.

Część artystyczna dla chłopców.

Zorganizowanie dyskoteki i oprawy muzycznej.

Październik

Złożenie życzeń i przygotowanie upominków dla pracowników szkoły z okazji Dnia Edukacji Narodowej.

Udział pocztu sztandarowego w ślubowaniu klasy I.

Otrzęsiny klasy I.

Porządkowanie zaniedbanych grobów na parafialnym cmentarzu.

Listopad

Udział w gminnych obchodach Święta Niepodległości.

26 listopad - Dzień Pluszowego Misia - zbiórka pluszaków dla DSK w Lublinie.

Dyskoteka andrzejkowa.

 

Grudzień

Konkurs na ozdobę choinkową.

Przygotowanie kartek świątecznych dla pracowników szkoły.

 

Styczeń

Dekoracja sali na zabawę choinkową.

Podsumowanie pracy w pierwszym semestrze.

Luty

Zorganizowanie Poczty Walentynkowej.

Wykonanie plakatów o tematyce antynarkotykowej.

 

Marzec

 

Przekazanie życzeń dziewczynkom z okazji Dnia Kobiet.

Krótka część artystyczna.

 

Kwiecień

Upominki Wielkanocne.

 

Maj

Konkurs plastyczny "Ja i moja Rodzina".

 

Czerwiec

Podsumowanie pracy SU za cały rok szkolny.

 

 

Wybory do Samorządu Uczniowskiego

12 września w naszej szkole odbyły się wybory uczniów do składu Samorządu Uczniowskiego.

Przeprowadzone zostały pod nadzorem opiekunów SU: Katarzyny Bielak i Doroty Misztal.

Zgłosiło się czworo kandydatów: Beata Grzegorczyk, Bartłomiej Tutaj, Beata Waśkowicz i Oliwia Woźniak.

Każdy z wymienionych uczniów krótko przedstawił swoją kandydaturę oraz postulaty.

W głosowaniu wzięli udział wszyscy obecni uczniowie klas IV-VI tj. 42 osoby.

Wypełnione karty do głosowania przeliczyła komisja w składzie gospodarzy klas IV-VI: Patryk Duda, Olga Jemielniak i Aleksandra Dzido.

Wyłoniono następujący skład Samorządu Uczniowskiego w roku szkolnym 2016/2017:

Przewodnicząca szkoły - Beata Waśkowicz


Z-ca przewodniczącej - Bartłomiej Tutaj

Sekretarz - Beata Grzegorczyk

 

Gratulujemy!

 

Sekcja wspomagająca Samorząd Uczniowski:

 • Natalia Bućko
 • Aleksandra Dzido
 • Oliwia Mazurek

 

Oto jak przebiegały wybory:

{gallery}dorotam/wybory16{/gallery}

Rozpoczęcie roku szkolnego 2016/2017

W dniu dzisiejszym uroczyście rozpoczęliśmy Nowy Rok Szkolny 2016/2017.

Spotkaliśmy się o godzinie 9.00 na porannej mszy świętej odprawianej przez księdza proboszcza Marka Antonowicza. W kościele był również obecny poczet sztandarowy.

Następnie przeszliśmy do budynku szkoły, w której to zabrzmiał pierwszy, donośny dzwonek.

Pani Dyrektor powitała wszystkich zebranych. Przedstawiła wychowawców poszczególnych klas oraz wskazała sale, w których odbyły się spotkania z nauczycielami.

Wypoczęci i pełni zapału do pracy zaczynamy kolejny rok!

 

{gallery}dorotam/rozp{/gallery}

Dnia 24 czerwca 2016r. odbyło się uroczyste zakończenie roku szkolnego i pożegnanie klasy VI.

Na początku uroczystości uczniowie klasy VI przekazali sztandar szkoły swoim młodszym kolegom z klasy piątej i złożyli ślubowanie.

Następnie szóstoklasiści pod kierunkiem pani Izabeli Łukasiewicz zaprezentowali krótką część artystyczną. Uczniowie podziękowali swoim nauczycielom kierując do nich wzruszające wiersze. Nie zabrakło elementów humorystycznych, które wywołały uśmiech na twarzach słuchaczy. Ciekawą oprawę muzyczną przygotowała pani Katarzyna Pieńkosz.

Po występie VI klasy głos zabrali piątoklasiści. Wraz ze swoją wychowawczynią panią Anetą Pęksa przygotowali ciekawe i zabawne pożegnanie dla starszych kolegów.

Potem przyszła chwila na najmilszą część akademii. Pani dyrektor Małgorzata Krzewska wręczyła świadectwa, dyplomy i nagrody. Wyróżnienia za swoją pracę dostali najlepsi uczniowie.

Zasłużone nagrody otrzymali także zwycięzcy konkursu ,,Zwierzęta naszych pól i lasów?. Konkurs został zorganizowany przez Koło Łowieckie ,,Knieja? z Lubartowa.

Po części oficjalnej uczniowie rozeszli się do klas na spotkanie z wychowawcami.

{gallery}/agnieszkacz/zakonczenie{/gallery}

 

DZIEŃ PATRONA 2016

Już po razczwarty w dniu 11 maja społeczność Szkoły Podstawowej im. Jana Pawła II w Brzostówce obchodziła  - Dzień Patrona. Obchody rozpoczęły się od uroczystej Mszy Świętej w kościele parafialnym pod wezwaniem Świętych Apostołów Marka i Tadeusz w Brzostówce, gdzie została odprawiona Msza św. pod przewodnictwem Marka Antonowicza.

O  godzinie 9:30 w budynku naszej szkoły Pani dyrektor Małgorzata Krzewska przywitała zgromadzonych gości księdza Marka Antonowicza i przedstawicieli rady rodziców. Następnieodbył się uroczysty apel po tytułem ,,Jan Paweł II - Sługa Bożego Miłosierdzia" , który przygotowali uczniowie klas  IV, V i VI pod opieką pani Anety Pęksa. Przewodniczący Szkoły Bartłomiej Tutaj i Ewelina Kisiel złożyli kwiaty przy popiersiu Naszego Patrona. O oprawę muzyczną zadbała pani Katarzyna Pieńkosz z klasą I i II oraz pan Adam Krzewski. Dzieci obejrzały też prezentację multimedialną o Ojcu Świętym przygotowaną przez panią Agnieszkę Czernicką. Następnym punktem był Quiz o Janie  Pawle II, który prowadziła pani Aneta Pęksa, w konkursie wiedzy okazała się być najlepsza klasa III.

Dalsza część dnia, to dla uczniów same przyjemności. Ponieważ już po raz kolejny mogli oni wykonać prace plastyczne na temat swojego patrona, a klasy starsze mogły upiec dla wszystkich kremówki papieskie, które na zakończenie wspólnie degustowaliśmy,śpiewając ulubioną pieśń Jana Pawla II czyli Barkę.

{gallery}dorotam/patron{/gallery}


CZWÓRBÓJ LEKKOATLETYCZNY 2016

W dniu 24 kwietnia uczniowie naszej szkoły uczestniczyli w czwórboju lekkoatletycznym. Zwody odbyły się w Woli Sernickiej, organizatorem był pan Leszek Łotys, sędziami byli uczniowie gimnazjum. W zawodach uczestniczyło cztery drużyny chłopców i trzy drużyny dziewcząt. Dziewczęta z naszej szkoły ukończyły zawody na miejscu drugim, a chłopcy na miejscu trzecim. Skład drużyny dziewcząt: Natalia Kłoczek, Joanna Styrnik, Aleksandra Dzido, Monika Tolubińska, Ewelina Kisiel, Beata Grzegorczyk. Skład drużyny chłopców: Bartłomiej Tutaj, Bartłomiej Jemielniak, Mateusz Małyska, Mateusz Kłoczek, Kacper Szafran.

{gallery}sluchawki{/gallery}

"CZŁOWIEKU ZAPŁACĘ TWÓJ DŁUG - UMRĘ ZA CIEBIE".

Pod takim hasłem w dniu dzisiejszym w naszej szkole odbyła się uroczystość nawiązująca do Męki Jezusa Chrystusa.

Uczniowie z klas IV, V, VI przygotowali montaż słowno-­muzyczny. Młodzi aktorzy w przejmujący sposób przypomnieli, że Chrystus umarł za wszystkich ludzi. Jeżeli chcemy być podobni do naszego Zbawiciela, musimy nieść nasz krzyż, podobnie jak przed wiekami czynił to Jezus.

Mamy nadzieję, że przekaz poetycki dotarł do wszystkich uczniów naszej społeczności.

Wzruszającą oprawą muzyczną zajął się pan Adam Krzewski, a całą akademię przygotowały panie Izabela Łukasiewicz i Agnieszka Czernicka.

Po zakończeniu przedstawienia głos zabrała Pani Dyrektor Małgorzata Krzewska, która złożyła wszystkim piękne życzenia świąteczne oraz podziękowała za występ.

{gallery}/agnieszkacz/wielkanoc{/gallery}

21 marca 2016 roku obchodziliśmy w naszej szkole Pierwszy Dzień Wiosny. Został on przygotowany przez Panią Annę Błaszczak i Panią Agnieszkę Czernicką. Pierwsza część to Dzień Samorządności. Dziś to uczniowie, a nie nauczyciele prowadzili lekcje. Starsi koledzy z klas IV-VI przygotowali dla młodszych ciekawe zadania i konkursy oraz zabawy ruchowe.

{gallery}/agnieszkacz/lekcje{/gallery}

Kolejna część obchodów to konkurs drużynowy. Wszyscy uczniowie obecni tego dnia w szkole byli podzieleni na sześć zespołów: biały, czarny, czerwony, niebieski, zielony i żółty. Każda z drużyn miała stroje w odpowiednim kolorze. Uczestnicy zabawy zmagali się z zadaniami sportowymi i zagadkami intelektualnymi. Nad prawidłowym przebiegiem konkursu czuwali nauczyciele - opiekunowie grup. Wszystkie konkurencje były punktowane. Na koniec podliczono uzyskane punkty i okazało się, że zwycięską drużyną byli "żółci". Pani Dyrektor pogratulowała zwycięzcom i wszystkim pozostałym uczestnikom oraz wręczyła słodkie nagrody.

{gallery}/agnieszkacz/wiosna{/gallery}

Trzecią częścią było pożegnanie zimy w postaci słomianej Marzanny. Wszyscy uczniowie zebrali się na boisku szkolnym i razem wykrzyczeli hasło: "Hu hu ha, żegnaj zimo zła!". Następnie Marzanna została spalona i w ten sposób przywitaliśmy wiosnę.

{gallery}/agnieszkacz/marzanna2016{/gallery}

18 maja uczniowie klasy VI wraz z wychowawczynią p. Katarzyną Łabęcką udali się na ?Dzień otwarty? do Gimnazjum im. Adama Mickiewicza w Woli Sernickiej. Wszystkich uczniów klas VI i ich wychowawców ze Szkół Podstawowych Gminy Serniki powitała bardzo serdecznie pani dyrektor Beata Plewka i przedstawiła kilka ważnych informacji dla przyszłych gimnazjalistów. Prowadzącym uroczystość był, były uczeń naszej szkoły Krystian Onyszko z kl. II, który powitał wszystkich szóstoklasistów i w imieniu całej społeczności gimnazjum przedstawił program przygotowany z tej okazji pod kierunkiem pani Iwony Grondek i Anny Węgrzyn.
Po krótkim wstępie głos zabrali uczniowie klas II, którzy przygotowali dla szóstoklasistów prezentację multimedialną dotyczącą szkoły, grona pedagogicznego, konkursów i osiągnięć uczniów gimnazjum oraz informacje z życia i działalności kół zainteresowań, wycieczek jak i pełną ofertę zajęć dodatkowych. W programie dnia były liczne konkursy w tym matematyczny, w którym uczniowie rozwiązywali krzyżówkę, odpowiadali na pytania matematyczne, pisali przysłowia dotyczące liczb, szukali przysłów matematycznych. Nasza drużyna w składzie Katarzyna Grzegorczyk, Amelia Szafran i Sebastian Jemielniak zajęła IV miejsce. Następnie uczeń klasy II Krystian Onyszko oprowadził nas po całej szkole, pokazując gabinet pani dyrektor, bibliotekę, klasopracownię, salę komputerową, gimnastyczną oraz przedstawił wszystkich nauczycieli uczących w poszczególnych klasach, które zwiedziliśmy. Po zwiedzaniu szkoły uczniowie klasy VI wzięli udział w grach i zabawach sportowych z chustą pod okiem p. Iwony Grondek, uczyli się gry na keyboardzie między innymi u byłych naszych uczennic Aleksandry Lato i Natalii Kańkowskiej a później uczennice gimnazjum zaprezentowały plansze dotyczące technik szybkiego uczenia się. Po krótkich warsztatach odbył się kolejny konkurs-Quiz sprawdzający wiedzę z technik szybkiego uczenia się z różnych przedmiotów w postaci pokazu multimedialnego, podczas którego przedstawiciele z każdej ze szkół odpowiadali na poszczególne pytania. W konkursie wzięła udział Katarzyna Grzegorczyk odpowiadając poprawnie na 9 z 10 pyt.
Około godz. 12.00 pani dyrektor podziękowała wszystkim uczniom za wizytę i przedstawiła harmonogram rekrutacji uczniów do gimnazjum na rok szkolny 2015/2016. Wizyta w gimnazjum dla wszystkich przybyłych gości zakończyła się pysznym obiadem. Z uśmiechem na ustach oraz głową pełną nowych wrażeń udaliśmy się z powrotem do swoich szkół, żegnając na krótki czas progi gimnazjum w Woli Sernickiej. Serdecznie dziękujemy za miłe przyjęcie i wiele wrażeń.

{gallery}kasial/gimnazjum{/gallery}

W minioną środę gościliśmy w murach naszej szkoły panów: Marka Młynarczyka i Jana Piech. Panowie przybyli do nas z Filharmonii Lubelskiej i przeprowadzili aktywną lekcje muzyki. Instrumentem wiodącym tego spotkania był puzon.

Wszyscy z wielkim zaangażowaniem uczestniczyli w nietypowej lekcji muzyki.

{gallery}adamk/muzyka{/gallery}

3 maja 1791 roku polski sejm przyjął konstytucję. Była to pierwsza konstytucja w Europie i druga na świecie, po amerykańskiej. Z okazji  rocznicy uchwalenia Konstytucji  w naszej szkole odbyła się uroczysta akademia upamiętniająca to  bardzo  ważne wydarzenie  w dziejach Polski.

Uczniowie klas V i VI pod kierunkiem pani Izabeli Łukasiewicz przygotowali program artystyczny przypominający wszystkim uczniom te odległe czasy .

Aby zrozumieć okoliczności wprowadzenia Konstytucji 3 maja , trzeba było poczuć atmosferę tamtych dni. Pomogły w tym pieśni i muzyka nawiązująca do doniosłych wydarzeń sprzed lat, poezja oraz narracje dostosowane do uczniów szkoły podstawowej.

Nad oprawą muzyczną czuwał pan Adam Krzewski, dekorację wykonała pani Anna Sobolewska.

{gallery}izal/maj{/gallery}


Dnia 30 kwietnia 2015r. w Zespole Placówek Szkolnych im Jana Pawła II w Przewłoce odbył się po raz czwarty Międzyszkolny Konkurs Ortograficzny ?DYKTANDO PAPIESKIE?. Tegoroczny konkurs przebiegł pod hasłem ?Czy papież lubił podróże??

Wzięły w nim udział 32 osoby z 9 szkół.

Naszą szkołę reprezentowały:

Izabela Wlazły z kl.V oraz Jowita Trąbka i Amelia Szafran z kl.VI.

Konkurs polegał na pisaniu tekstu ze słuchu. Komisja konkursowa wyłoni zwycięzców,którzy zostaną nagrodzeni w dniu 15.05.2015 r.

 

Dnia 24.04.2015r.  w Tyśmienicy odbył się  międzyszkolny konkurs ,,Piosenki Religijnej?.

Na konkurs przybyło 12 szkół z powiatu parczewskiego, lubartowskiego i radzyńskiego.

Naszą szkołę  reprezentowały dwie solistki i dwa zespoły.

W kategorii solista kl. I-III wystąpiła Oliwia Mazurek z piosenką ,,Tylko mnie poprowadź?. Amelia Szafran w kategorii  solista klas IV-VI wykonała utwór ,,Jezu ja Ci dziękuję?.

Zespół klas I-III w składzie- Wanessa Lato, Oliwia Mazurek, Olga Jemielniak i Natalia Bućko zaśpiewał ,, O cuda?.

Zespół klas IV-VI  w składzie ? Amelia Szafran, Katarzyna Grzegorczyk, Jowita Trąbka i Beata Waśkowicz  zaprezentował utwór ,,Chwalę Ciebie Panie ? i w swojej kategorii zajął II miejsce.

Gratulujemy i życzymy dalszych sukcesów.

{gallery}adamk/tys{/gallery}

Nasi uczniowie recytowali utwory Jana Kochanowskiego

Dnia 23 kwietnia nasi uczniowie wzięli udział w "Gminnym festiwalu pięknego czytania i recytowania utworów Jana Kochanowskiego" organizowanym w szkole podstawowej im. Jana Kochanowskiego w Nowej Woli. Reprezentowali nas następujący uczniowie:

Klasa "0" - Zuzanna Misztal  "Na zdrowie"

Klasa I - Julia Woźniak - "Na lipę"

Klasa II - Aleksandra Maczuba  - "Tren XV"

Klasa III - Mikołaj Lato - "Tren VIII"

Klasa VI - Amelia Szafran - "Tren II"

Wszyscy, którzy się zaprezentowali otrzymali pamiątkowe dyplomy i książki. Uczestnicy zostali zaproszeni również na smaczny poczęstunek.

{gallery}malgorzatak/kochanowski{/gallery}

W miniony wtorek w naszej szkole odbyła niecodzienna lekcja przyrody pt. ,,Czy to magia? Nie, to czysta chemia.? Uczniowie czynnie uczestniczyli w niezwykłych eksperymentach chemicznych i dobrej zabawie.

{gallery}adamk/przyroda{/gallery}

W dniu 8 kwietnia 2015r. uczniowie z klas IV-VI pod opieką p.Adama Krzewskiego odwiedzili Społeczną Szkołę Muzyczną w Lubartowie .

Dzieci przeprowadziły wywiad z p.dyrektor Martą Migal.

Następnie zwiedziły szkołę i poznały różne instrumenty muzyczne.

Na zakończenie naszego pobytu wysłuchaliśmy profesjonalnego koncertu najstarszego ucznia tej szkoły Dawida Bednarz. Chłopiec ukończył już II stopień i jest tuż przed obroną dyplomu.

Koncert był bardzo piękny i tylko trochę szkoda,że tak krótki ze względu na ograniczający nas czas.

Pocieszeniem jest jednak fakt, że zostaliśmy zaproszeni do wysłuchania koncertów, które będą organizowane w kwietniu i maju przez tę szkołę.Uśmiech

Bardzo dziękujemy za miłe spotkanie i poświęcony czas.

{gallery}adamk/chopin{/gallery}

W ubiegłą środę nasi uczniowie wzięli udział w anglojęzycznych warsztatach ze studentkami z Kolumbii i Malezji.Tym razem poznali Vanessę Bernal z Kolumbii oraz Divvyę Dharshini z Malezji.

Dzieci miały okazję rozwijania swoich kompetencji językowych oraz kształtowania postaw ciekawości, tolerancji i otwartości wobec innych  kultur. Zajęcia odbyły się w ramach projektu realizowanego przez międzynarodową organizację AIESEC.

Zapraszamy do galerii zdjęć.

{gallery}oksanao/malezja{/gallery}

Sprawdzian szóstoklasisty 2015


To nie żart! 1 kwietnia uczniowie ostatnich klas szkół podstawowych zdawali sprawdzian szóstoklasisty 2015. Język polski i matematyka poszły na pierwszy ogień a później język angielski. Tegoroczny sprawdzian po raz pierwszy został przeprowadzony w nowej formule, a zadania sprawdzają poziom opanowania wiadomości i umiejętności określonych w podstawie programowej I i II etapu kształcenia.

W TYM ROKU EGZAMIN SKŁADAŁ SIĘ Z DWÓCH CZĘŚCI. PIERWSZA ZAWIERAŁA ZADANIA Z JĘZYKA POLSKIEGO I MATEMATYKI. UCZNIOWIE NA ICH ROZWIĄZANIE MIELI 80 MINUT.

PO I CZĘŚCI SPRAWDZIANU PODCZAS PRAWIE GODZINNEJ PRZERWY NA UCZNIÓW CZEKAŁ WSPANIAŁY POCZĘSTUNEK PRZYGOTOWANY PRZEZ RODZICÓW, POŻYWNY JAK I SŁODKI ORAZ HERBATA, ABY SZÓSTOKLASIŚCI MOGLI ZREGENEROWAĆ SIŁY NA II CZĘŚĆ SPRAWDZIANU Z JĘZYKA ANGIELSKIEGO, KTÓRA ROZPOCZĘŁA SIĘ O 11:45 I TRWAŁA 45 MINUT.

 

O REZULTATACH SPRAWDZIANU UCZNIOWIE DOWIEDZĄ NA POCZĄTKU CZERWCA.

W DNIU ZAKOŃCZENIA ROKU SZKOLNEGO - 26 CZERWCA WRAZ ZE ŚWIADECTWEM UKOŃCZENIA SZKOŁY PODSTAWOWEJ UCZNIOWIE OTRZYMAJĄ WYDANE PRZEZ CKE ZAŚWIADCZENIA O WYNIKACH. WYRAŻONE W PROCENTACH BĘDĄ OSOBNO PODANE Z CZĘŚCI PIERWSZEJ (Z WYSZCZEGÓLNIENIEM WYNIKU DLA ZADAŃ Z JĘZYKA POLSKIEGO I MATEMATYKI) I OSOBNO Z DRUGIEJ.

{gallery}kasial/spr2015{/gallery}

Niech Zmartwychwstanie Pańskie,
które niesie odrodzenie duchowe,
napełni wszystkich spokojem, miłością, dobrocią w sercu i wiarą,
da siłę w pokonywaniu trudności
i pozwoli z ufnością patrzeć w przyszłość.

Dyrektor Szkoły Podstawowej im.Jana Pawła II oraz Nauczyciele

Siedmioro uczniów z klas I i IV wzięło udział w konkursie przeznaczonym dla członków Szkolnych Klubów Bezpieczeństwa.

Konkurs polegał na zaprojektowaniu wielkanocnej kartki pocztowej, która nawiązywała do tematyki bezpieczeństwa ruchu drogowego.

W etapie szkolnych zwyciężyli następujący uczniowie:

Hubert Grzyb- I miejsce(praca chłopca została zgłoszona do II etapu ogólnopolskiego)

Aleksandra Dzido- II miejsce

Wiktoria Klasura- III miejsce

Wyróżnienie otrzymały bliźniaczki - Wiktoria i Oliwia Stachura.

Serdecznie gratulujemy i czekamy na wyniki ogólnopolskie.Uśmiech

{gallery}izal/kartka{/gallery}

Uczniowie klasy IV pod opieką pani dyrektor Małgorzaty Krzewskiej i uczniowie klasy I pod opieką pani Katarzyny Łabęckiej przygotowali prace na Gminny Konkurs Antyalkoholowy zorganizowany przez Komisję Kultury Zdrowia i Spraw Społecznych w Sernikach.

Dzieci włożyły dużo wysiłku w przygotowanie prac plastycznych.DziękujemyUśmiech.

{gallery}izal/anty{/gallery}

Już wkrótce zapraszamy do obejrzenia większej ilości  prac.

W dniu dzisiejszym w naszej szkole odbyła się uroczystość nawiązująca do Świąt Wielkanocnych.                                                                                                                                                                  Uczniowie z klas III,V,VI przygotowali montaż słowno-muzyczny .Wszyscy zebrani zrozumieli , że podobnie jak 2000 lat temu , dziś także krzyżujemy Jezusa. Przybijamy gwoździe do krzyża naszymi złymi uczynkami. Uczniowie z klasy III przypomnieli nam , iż nie jesteśmy bez winy, mimo upływu lat ,Zbawiciel nadal za nas cierpi.

Natomiast uczniowie z klas V-VI we wzruszających utworach ukazali nam miłość Jezusa do wszystkich ludzi.

Przekaz poetycki dotarł nawet do najmłodszych uczniów naszej społeczności .

Wzruszającą oprawą muzyczną zajął się pan Adam Krzewski, a całą akademię przygotowały panie Izabela Łukasiewicz i Anna Kusyk.

Po zakończeniu przedstawienia głos zabrała Pani Dyrektor Małgorzata Krzewska, która złożyła wszystkim piękne życzenia świąteczne oraz podziękowała za występ.

{gallery}izal/jezus{/gallery}

DZIEŃ WIOSNY-" Żyj zdrowo, kolorowo"

Wiosna to najpiękniejsza pora roku, dlategoPierwszy Dzień Wiosny jest bardzo radosny i wyczekiwany przez wszystkie dzieci. 24 marca w naszej szkole odbyła się uroczystość  z okazji powitania wiosny. Uroczystość ta była pod hasłem?Żyj zdrowo, kolorowo?, którą przygotowali  uczniowie klasy szóstej pod kierunkiem wychowawczyni mgr Katarzyny Łabęckiej. W imprezie uczestniczyli wszyscy uczniowie szkoły.

Uczniowie klasy VI i V przez pierwsze 2 godziny prowadzili lekcje w klasach młodszych, dla których przygotowali wiele ciekawych konkursów, które wywołały dużo emocji wcielając się w rolę nauczycieli. Tego dnia uczniowie ubrani byli w kolorowe, wiosenne stroje i przystąpili do zadań konkursowych. Wszystkie klasy w ramach hasła przewodniego ?Żyj zdrowo, kolorowo? wykonały kanapki wiosenne a efekty swojej pracy zaprezentowały przez komisją na konkursie o zdrowym odżywianiu.Starsze klasy IV-VI w ramach konkursu wykonały ?Piramidę zdrowego żywienia?, natomiast młodsi uczniowie naszej szkoły wykonali przepiękne plakaty związane z nadejściem i Dniem Wiosny. Każda klasa zaprezentowała wyniki swojej ciężkiej pracy, a komisja po naradach w składzie p. Ewa Kowalczyk- bibliotekarz, Katarzyna Grzegorczyk- przewodnicząca SU oceniła i przyznała dyplomy uznania w poszczególnych kategoriach i konkursach. W Dniu Wiosny mięliśmy wiele atrakcji, radości i uśmiechu, a to dzięki godzinnemu występowi CYRKU ?FOCUS?, który zaszczycił nas swoim przyjazdem i bogatym programem artystycznym. Po występie zostały wręczone nagrody za udział we wszystkich konkursach zorganizowanych tego dnia.

W kategorii wiosennych kanapek pod hasłem ?Żyj zdrowo, kolorowo?:

W klasach 0-III przyznano:

I miejsce- kl. II

II miejsce- kl. III

III miejsce ? kl. 0 i kl. I

W klasach IV-VI przyznano:

I miejsce- kl. VI

II miejsce- kl. IV

III miejsce- kl. V

W konkursie na plakat wiosenny przyznano:

I miejsce- kl. II

II miejsce- kl. I i kl. 0

III miejsce- kl. III

Wszystkim serdecznie gratulujemy za pomysłowość w wykonaniu kanapek i plakaty wiosenne.

Po rozstrzygnięciu konkursów wszyscy uczniowie udali się na boisko szkolne, gdzie zgodnie z tradycją została spalona Marzanna a tym samym pożegnaliśmy zimę przy rytmach piosenek śpiewanych przez uczniów. Pierwszy Dzień wiosny w naszej szkole był pełen emocji, wrażeń, uśmiechu i dobrej zabawy. Szkoda, że taki dzień zdarza się tylko raz w roku.

Zapraszamy na chwilę relaksu przy zdjęciach z tego jakże kolorowego dnia.

{gallery}kasial/wiosna2015{/gallery}

W dniu 24. 03 .2015r. zawitał do nas wspaniały cyrk. Dwoje artystów wprawiło w zachwyt zebraną publiczność. Dzieci bawiły się świetnie, oglądając tresowane zwierzątka, magiczne sztuczki oraz popisy akrobatyczne na małym rowerku i z obręczami. Nasi uczniowie byli nie tylko widzami, ale i próbowali swych talentów cyrkowych włączając się czynnie do zabawy.

Umiejętności cyrkowców wszystkim bardzo się podobały, o czym świadczyły ogromne oklaski na zakończenie pokazów.Uśmiech

{gallery}oksanao/cyrk{/gallery}

KLASY STARSZE W MULTIKINIE I NA LODOWISKU

,,KOPCIUSZEK' to tytuł  filmu, który obejrzało w dniu 19 marca dwudziestu uczniów naszej szkoły klas IV, V, VI.

Prezentacja filmu odbyła się w  Multikinie  w Lublinie. W wyjeździe naszym dzieciom towarzyszyli koledzy z klasy  piątej i szóstej ze Szkoły Podstawowej im. Jana Kochanowskiego w Nowej Woli. Przed seansem uczniowie zwiedzili galerię OLIMP.Następnie zaopatrzeni w popcorn i coca-colę z przyjemnością obejrzeli film.

Następnym punktem wycieczki było lodowisko ICEMANIA. Nasza grupa miała całe lodowisko do swojej dyspozycji. Kilkoro uczniów bardzo dobrze jeździ na łyżwach i wykonuje trudne piruety. Można to zauważyć na zdjęciach, które pozostały na pamiątkę. Osoby, które bardzo się zmęczyły odpoczywały obok w kafejce, gdzie można było wypić gorącą czekoladę, zjeść zapiekankę lub frytki.

Organizatorem wyjazdu była pani Aneta Pęksa,opiekę sprawowała pani: Oksana Onyszko.

{gallery}anetap/kop{/gallery}

{gallery}kopciuszek{/gallery}

W dniu 3 marca bieżącego roku po raz trzeci odbył się w naszej szkole Ogólnopolski Konkurs Języka Angielskiego ? FOX. Wzięło w nim udział 8 uczniów. Konkurs ?FOX?  jest najtrudniejszym  z konkursów języka angielskiego w Polsce.

Celem konkursu jest motywowanie uczniów do nauki języka angielskiego. Zadania wykraczają poza poziom podstawy programowej,a wszystkie polecenia są w języku angielskim.

Do rozwiązania testu potrzebna jest wiedza gramatyczna, słownikowa oraz kulturoznawcza. Wykazać należy się nie tylko wiedzą z języka angielskiego, ale także logicznym myśleniem, wiedzą matematyczną i geograficzną.

Udział w konkursie wymagał od uczestników ogromnego wkładu pracy oraz czasu na przygotowanie, gdyż uczniowie musieli przeczytać również lekturę w języku angielskim.

Wszystkim uczniom dziękujemy za udział w konkursie, gratulujemy determinacji i zapału podczas wspólnego przygotowywania się i trzymamy kciuki za jak najlepsze wyniki.Uśmiech

Do konkursu przygotowała uczniów p.Oksana Onyszko, natomiast nad prawidłowym przebiegiem czuwała p.Anna Kusyk.

W dniu dzisiejszym w naszej szkole gościliśmy pana Tomasza Abramczyk z Państwowej Inspekcji Pracy.

Przeprowadził on prelekcję na temat Bezpieczeństwa dzieci w gospodarstwie. Uczniowie wysłuchali jej w dwóch grupach: klasy "0" - III oraz IV -VI.

Wszyscy słuchali z wielkim zainteresowaniem, wypowiadali się na temat czyhających na nich przy różnego rodzaju pracach w gospodarstwie.

Na zakończenie spotkania prowadzący zadał pytanie każdemu z obecnych aby sprawdzić jak przyswoili wiedzę. W nagrodę dzieci otrzymały edukacyjno-informacyjne książeczki oraz opaski odblaskowe.

{gallery}oksanao/inspekcja{/gallery}

Informujemy, że w  II semestrze roku szkolnego  2014/2015 zebrania dla rodziców odbędą się w następujące dni:

28 kwiecień 2015r.(wtorek)

Klasy 0-III - godz.16.00.

Klasy IV-VI- godz.17.00

19 maj 2015r.(wtorek)

Klasy 0-III - godz. 16.00.

Klasy IV-VI - godz.17.00

Ponadto indywidualne konsultacje dla rodziców odbywać się będą w godzinach od 14.00 do 15.00. Zapraszamy rodziców do skorzystania ze wszystkich form kontaktu z nauczycielami.

Terminy konsultacji w II semestrze roku szkolnym 2014/2015

03 marzec

14 kwiecień

09 czerwiec

 

W dniu 31 stycznia w naszej szkole odbyła się noworoczna zabawa choinkowa.

Do wspólnych tańców i wielu konkursów zapraszała pani Wodzirej. Po pięknie udekorowanej sali gimnastycznej przetaczały się co chwila pociągi, wężyki i tańczyły kaczuszki. Muzyka i tańce przyciągnęły do szkoły nie tylko uczniów, ale również rodziców z małymi dziećmi i absolwentów naszej placówki. Najbardziej oczekiwanym momentem było przybycie Świętego Mikołaja z workami pełnymi prezentów. Każdy uczeń otrzymał paczkę. Na wysokości zadania stanęli Rodzice, którzy w salach lekcyjnych dla każdej klasy przygotowali kanapki, słodkie łakocie, owoce i napoje.

Jak co roku na choince noworocznej uczniowie prezentują swoje umiejętności aktorskie. Tym razem klasa IV pod kierunkiem wychowawczyni  Anety Pęksaprzygotowała baśń Hansa Christiana Andersena pt.?Księżniczka na ziarnku grochu?.

Przygotowania do tej uroczystości rozpoczęły się już na początku stycznia. Były one czasochłonne i wymagały dużego wkładu pracy. Uczniowie wykazali się ogromnym zaangażowaniem w przygotowanie swoich ról , a efekty ich pracy wzbudziły podziw i uznanie publiczności.

Zapraszamy do galerii zdjęć.

{gallery}anetap/choinkaa{/gallery}

Uczniowie z klasy II i III wzięli udział w zimowej sesji Ogólnopolskiej Olimpiady ?Olimpusek?.

Dzieci brały udział w dwóch sprawdzianach:

*sprawdzian zintegrowany

*sprawdzian z języka angielskiego

Olimpiady zawierały zestawy 21 pytań konkursowych o różnej skali trudności.

Uczniowie klasy II (4 osoby) zmierzyli się z zadaniami z edukacji polonistycznej, przyrodniczej i matematycznej, natomiast 7 uczniów klasy III sprawdziło swoją wiedzę z języka angielskiego.

Czekamy na wyniki i trzymamy kciuki za wszystkich naszych uczniów, którzy wzięli udział w olimpiadach.Uśmiech

{gallery}oksanao/lipusek{/gallery}

MISTRZOSTWO POWIATU W DRUŻYNOWYM TENISIE

DLA HUBERTA I PRZEMKA!

W dniu dzisiejszym w Szkole Podstawowej w Łucce, odbyły się powiatowe zawody w drużynowym tenisie stołowym. Naszą szkołę reprezentowali uczniowie klasy czwartej HUBERT GRZYB i PRZEMYSŁAW WAŚKOWICZ. W kategorii klas młodzych uczestniczyło siedem drużyn, nasi chłopcy wygrali wszystkie mecze, zajęli pierwsze miejsce i awansowali do zawodów rejonowych, które odbędą się 15 stycznia w Rykach.

GRATULUJEMY DRUŻYNIE I ŻYCZYMY POWODZENIA W DALSZYCH ZAWODACH !

{gallery}vwgolf{/gallery}

Z niewielkim wyprzedzeniem, bo 18 grudnia odbyły się w naszej szkole uroczystości związane z obchodami Świąt Bożego Narodzenia. Na początku uczniowie, rodzice, pracownicy szkoły i ksiądz proboszcz obejrzeli jasełka przygotowane przez klasę II i III oraz chór szkolny. Następnie wszyscy złożyli sobie świąteczne życzenia łamiąc się opłatkiem i zasiedli do szkolnej Wigilii. Był między innymi barszczyk z uszkami, ryba, śledzik, kluski z makiem i pyszne racuszki. Później w miłej i serdecznej atmosferze wszyscy zasiedli do wspólnego kolędowania. Był to bardzo miły i pełen refleksji dzień. Odbył się on dzięki pomocy rodziców, którym należą się szczególne podziękowania, jak również pań Anny Kusyk, Anny Błaszczak i pana Adama Krzewskiego.

{gallery}kasial/wigiliaszk{/gallery}

W grudniu w naszej szkole odbył się  konkurs na najładniejszą kartkę świąteczną. Swoimi zdolnościami plastycznymi mogli się pochwalić wszyscyuczniowie z klas 0-VI.Prace mogły być wykonane przy współpracy osoby dorosłej.

Konkurs został przygotowany przez opiekunki SU ?panie  Annę Sobolewską i Izabelę Łukasiewicz. Nagrody i dyplomy zostały wręczone podczas Wigilii Szkolnej.

 

Wyniki  uczniów :

I  miejsce ?Zuzanna Misztal kl.0 i Magda Dzido z kl. II

II miejsce- Paulina Mazurek kl.0 i Kinga Czubacka z kl. II

III miejsce ? Oliwia Woźniak kl. III i Oliwia Mazurek kl. III

Serdecznie gratulujemy przepięknych pomysłów .

W listopadzie w naszej placówce odbył się dwuetapowy konkurs wiedzy o patronie naszej szkoły-Janie Pawle II. Testy zostały przygotowane i sprawdzone przez opiekunki SU ?panie Izabelę Łukasiewicz i Annę Sobolewską. Nagrody i dyplomy zostały wręczone podczas Wigilii Szkolnej.

Rywalizacja odbywała się w dwóch kategoriach: klasy II-III oraz klasy IV-VI.

W klasach młodszych poziom był bardzo wyrównany . Na szczególne wyróżnienie zasłużyli uczniowie z klasy III.

 

Wyniki  uczniów :kategoria klasy II-III.

I  miejsce ?Beata Waśkowicz  i Oliwia Mazurek z kl. III

II miejsce- Oliwia Woźniak i Natalia Bućko z kl. III

III miejsce ? Aleksandra Maczuba  kl. II i Bartosz Jemielniak kl. III

Wyniki uczniów : kategoria klasy IV-VI

I miejsce- Aleksandra Dzido-kl. IV

II miejsce ?Anita Wach-kl.VI

III miejsce-Paulina Jankowska-kl.VI

Wyróżnienia otrzymali:

klasa II-Magda Dzido i Filip Budzyński

klasa III-Klaudia Woźniak i Mikołaj Lato

klasa IV-Bartek Tutaj i Hubert Grzyb

klasa V-Ewelina Kisiel i Monika Tołubińska

klasa VI-Katarzyna Grzegorczyk

Serdecznie gratulujemy !

W listopadzie i grudniu br. uczniowie klasy VI zgodnie z podstawą programową pisali listy na lekcjach języka angielskiego. Jednym z tematów było napisanie  listu, lub wiadomości e-mail zawierającej opis miejsca zamieszkania.

Kilka najlepszych prac zostało zgłoszone do Powiatowego Anglojęzycznego Konkursu Literackiego "Poznaj moją miejscowość". Organizatorem konkursu było YLRC w Lubartowie, działające przy Gimnazjum nr 2 im. H. Sienkiewicza.

W dniu dzisiejszym nastąpiło rozstrzygnięcie tego konkursu i otrzymaliśmy wspaniałą wiadomość, że nasza uczennica Amelia Szafran zajęła III miejsce w tym konkursie.

Z całego serca gratulujemy Amelce oraz życzymy dalszych sukcesów w nauce języka angielskiego.Uśmiech

Ponadto na pochwałę zasługują także: Jowita Trąbka,Anita Wach, Katarzyna Grzegorczyk, Magdalena Szalast i Paulina Jankowska, które włożyły dużo wysiłku w napisanie i przygotowanie prac konkursowych.

{gallery}oksanao/list{/gallery}

W dniu  11 grudnia 2014  roku w Zespole Placówek Szkolnych im.Jana Pawła II w Przewłoce odbył się III Międzyszkolny Konkurs Piosenki Angielskiej. Do rywalizacji zgłosiły się następujące szkoły i przedszkola: Przedszkole nr 1,, Pod Krasnalem??, Przedszkole ,,Skowronek??, Przedszkole przy ZSP w Przewłoce, SP nr 1 w Parczewie, SP nr 2 w Parczewie, SP w Kodeńcu, SP w Jeziorze, SP w Dawidach, SP w Gródku Szlacheckim, ZSP w Przewłoce.

Naszą szkołę reprezentowały trzy uczennice: solistka- Zuzanna Misztal oraz duet-Amelia Szafran i Katarzyna Grzegorczyk.

Jury wyłoniło po trzech najlepszych uczestników w każdej kategorii (przedszkola, szkoły podstawowe ?solista i szkoły podstawowe- zespół).

Komisja konkursowa kierowała  się następującymi kryteriami:

1)     doboru repertuaru do możliwości wokalnych i językowych

2)     interpretacji utworu

3)     poprawnej wymowy

4)     znajomości utworu

5)     ogólnego wrażenia artystycznego

W kategorii przedszkola

I  miejsce zdobyła Zuzanna Misztal z naszego oddziału przedszkolnego, uzyskując najwyższą punktację we wszystkich ocenianych kryteriach.

W kategorii zespoły

III  miejsce zajęły uczennice z klasy VI ?Amelia Szafran i Katarzyna Grzegorczyk.

Naszym uczennicom serdecznie gratulujemy i życzymy dalszych sukcesów.Uśmiech

Organizatorom dziękujemy za miłą atmosferę, panu Adamowi Krzewskiemu za cenne wskazówki i rady, pani Dorocie Misztal za wszelką życzliwość i poświęcony czas.Uśmiech

{gallery}oksanao/zuzia{/gallery}

 

WYCIECZKA DO RADIA LUBLIN I NA LODOWISKO

W dniu dzisiejszym uczniowie klasy czwartej, piątej i szóstej naszej szkoły. Wraz z kolegami  ze Szkoły Podstawowej im. Jana Kochanowskiego w Nowej Woli , uczestniczyli w wycieczce do Lublina. Opiekunami były panie Oksana Onyszko i Aneta Pęksa. Głównym punktem było zwiedzanie Radia Lublin. Była to niezwykła atrakcja, ponieważ nasi uczniowie  nigdy wcześniej nie mieli takiej okazji, tym bardziej było to ciekawe. Wszyscy mogli zobaczyć jak wygląda ,,serce" radia czyli reżyserka, z której na żywo  nadawane są programy. Następnym punktem wycieczki było lodowisko, tam wszyscy bawili się świetnie. Tylko czas biegł zbyt szybko, trzeba było wracać do domu, a po wycieczce pozostały tylko wspomnienia.Uśmiech


{gallery}radio{/gallery}

"Mała Syrenka"

W dniu dzisiejszym, tj. 3 grudnia 2014 roku uczniowie klas "0"-III pod opieką nauczycieli: pani Anny Błaszczak i pani Alina Słomka oraz mamy drugoklasisty pani Beaty Polak-Włoch wybrali się na przedstawienie do Teatru im. H. Ch. Andersena w Lublinie. Tytuł spektaklu to "Mała Syrenka". Dzieci były zauroczone wspaniałą scenografią oraz grą lalek i aktorów. Po drodze mieliśmy okazję przespacerować się po placu Starego Miasta.

Zadowoleni wróciliśmy bezpiecznie do domu.

{gallery}/alinas/syrena{/gallery}

Z okazji 25 rocznicy uchwalenia Konwencji o Prawach Dziecka oraz 55 Rocznicy uchwalenia Deklaracji Praw Dziecka przez Zgromadzenie Ogólne Organizacji Narodów Zjednoczonych w naszej szkole został zorganizowany konkurs dla uczniów klas O-III i ich rodziców.

I miejsce  ?Zuzanna Misztal z mamą panią Dorotą Misztal

II miejsce ?Julia Woźniak z mamą panią Agnieszką Woźniak

III miejsce ?Kacper Suszek z mamą panią Dorotą Suszek ex aequo Wiktoria i Oliwia Stachura z mamą panią Magdaleną Stachura

Już wkrótce odbędzie się uroczyste wręczenie nagród.

Laureatom z serca gratulujemy.Uśmiech

Poniżej przedstawiamy nagrodzony, autorski wiersz Zuzanny Misztal (5 lat) i jej mamy pani Doroty Misztal

Obowiązki są ,lecz jest też zabawa

Pozwólcie nam się bawić-to jest super sprawa!

Jeśli kochamy Boga, modlimy się do niego

Nie wolno nigdy dzieciom zabraniać tego!

Żadne dziecko głodne być nie może

Wszyscy chcą mieć dom ciepły, nie mieszkać na dworze!

Praw naszych zawsze pilnie przestrzegajcie

Ale przede wszystkim stale nas kochajcie!

{gallery}oksanao/prawa{/gallery}

ANDRZEJKOWE SZALEŃSTWA

Dyskoteka Andrzejkowa w naszej szkole odbyła się w czwartek 27 listopada. Na zabawę dzieci poprzebierały się we wspaniałe ,pomysłowe stroje .Wyróżniały się oczywiście przepiękne królewny,   ale nie zabrakło także kotów, smoków i innych postaci baśniowych.

Imprezę  przygotował Samorząd Uczniowski , muzyką zajęła sięp. Katarzyna Łabęcka, której pomagał  nasz absolwent  Damian Wronowski.

Biletem wstępu na dyskotekę były słodycze, które zostaną przekazane dzieciom z Lubelskiego Hospicjum im. Małego Księcia.

W zabawie wzięli udział uczniowie z klas 0-VI, bawili się oni przy bardzo żywiołowej i tanecznej muzyce. Dzieci ,które wystąpiły w przebraniach i poświęciły swój czas, aby dokonać niesamowitych metamorfoz zostały nagrodzone słodkim upominkiem.

Jak co roku o smaczny poczęstunek i chłodzące napoje zadbali nasi niezastąpieni rodzice.

Serdecznie im za to dziękujemy.

Zabawa była super i czekamy na następną.

{gallery}annas/andrz{/gallery}

Pod takim hasłem  21.11.2014r. w Gródku Szlacheckim odbył się XV Festiwal Piosenki Żołnierskiej i Patriotycznej.

Naszą szkołę reprezentowały uczennice z klasy V i III.

W kategorii solista kl. I-III reprezentowała nas Oliwia Mazurek, wykonując utwór ,,Rozkwitały pąki białych róż?; w kategorii solista kl. IV-VI Amelia Szafran zaśpiewała ,, Mury?. Zespół w składzie: Monika Tołubińska, Ewelina Kisiel i Oliwia Mazurek wykonał utwór ,,Słoneczko?.

Uczniów do występu przygotował pan Adam Krzewski.

Festiwal przebiegał w bardzo miłej i przyjaznej atmosferze. Wszyscy uczestnicy zostali poczęstowani posiłkiem oraz otrzymali dyplomy i upominki.

{gallery}malgorzatak/grudek{/gallery}

Upamiętniając 96 rocznicę Odzyskania Niepodległości 19.11.2014r. w naszej szkole odbył się XI Festiwal Piosenki Żołnierskiej i Patriotycznej. Zaproszenie na Festiwal przyjęło 11 szkół

z powiatu lubartowskiego i parczewskiego:

SP z Gródka Szlacheckiego;

SP im. Jana Kochanowskiego z Nowej Woli;

SP im. Zygmunta I Starego z Ostrowa Lubelskiego;

Zespół Placówek Szkolnych im. Jana Pawła II z Przewłoki,

S P z Rozkopaczewa;

SP z Serniki;

SP im. Marii Konopnickiej z Woli Sernickiej;

SP z Kaznowa;

SP z Kolechowic;

SP z Brzezin;

SP z Tyśmienicy.

Swoją obecnością zaszczycili nas:  pana Stanisława Marzęda Wójta Gminy Serniki, ks. Marek Antonowicz, mł. asp. Eliasz Gdula, Dyrektorzy zaproszonych szkół: Danuta Dziubicka, Marta Szklarczyk, Artur Oniszko, Andrzej Karczewski, Maria Iwanek-dyrektor Gminnej Biblioteki Publicznej w Sernikach, Sławomir Nowosacki ?radny Gminy Serniki, Małgorzata Kuśpit -sołtys  Wólki Zawieprzyckiej, Przewodnicząca Rady Rodziców- Renata Baran.

Honorowy patronat nad uroczystością objął Wójt Gminy Serniki. Fundatorem nagród był Urząd Gminy Serniki.

Uczniowie rywalizowali w trzech kategoriach:

solista klas I - III, solista klas IV- VI oraz zespół.

W kategorii: solista I-III

I miejsce ? egz. Laura Jedryszka -SP Brzeziny; Weronika Wysok-SP Serniki

II miejsce - egz. Maciek Klajda ? SP ZPS Przewłoka; Klaudia Podleśna- SP Nowa Wola

III miejsce -  Oliwia Mazurek SP Brzostówka

 

W kategorii kl. IV-V

I miejsce ? Marta Klepka - SP Rozkopaczew

II miejsce ? egz. Kinga Kożuch ? SP Brzeziny; Kornelia Wójtowicz ? SP Kaznów

III miejsce ? egz. Gabriela Przekorzyńska? ZPS Przewłoka; Ewelina Kisiel- SP Brzostówka

 

W kategorii zespół:

I miejsce ? ZPS Przewłoka

I miejsce ? egz. SP Brzostówka; SP Kaznów

III miejsce egz. SP Rozkopaczew; SP Ostrów Lubelski

 

Festiwal przebiegał w bardzo miłej, przyjaznej i patriotycznej atmosferze.

Wszyscy uczestnicy otrzymali dyplomy i upominki.

Końcowym akcentem festiwalu było zaśpiewanie utworu ,,Legiony? przez  opiekunów

i zaproszonych gości.

{gallery}malgorzatak/festiwal{/gallery}

Dnia 14.11.2014r. do naszej szkoły  zawitali panowie policjanciz Komendy Powiatowej Policjiw Lubartowie: mł.asp. Eliasz Gdulaist.asp. Grzegorz Mazuś .

Podczas spotkania policjanci przekazali uczniom wiele cennych informacji dotyczących bezpieczeństwa:

*w ruchu drogowym

*w drodze do i ze szkoły

*w Internecie

*w kontaktach z obcymi

*podczas zabawy

Ponadto nasi goście zachęcili pierwszoklasistów do udziału w programie ?Klub Bezpiecznego Puchatka?.

Takie spotkania są bardzo wyczekiwane przez dzieci. Dziękujemy i zapraszamy ponownie!

{gallery}oksanao/kuba{/gallery}

W dniu  12 listopada  2014r. odbyła się w naszej szkole próbna ewakuacja (uczniów, nauczycieli i pracowników szkoły).Ewakuacją dowodził policjant z KPP w Lubartowie młodszy aspirant ? pan Eliasz Gdula.Uczniowie oraz nauczyciele okazali się bardzo opanowani, co widać było po spokojnym opuszczaniu szkoły oraz ustawianiu się na boisku szkolnym.

Ze względu na warunki atmosferyczne uczniowie tego dnia przetrzymywali swoje kurtki w klasach i w nich się ewakuowali. Cała akcja przebiegła sprawnie, opuszczenie budynku szkoły zajęło nam

1 minut i 40 sekund.

Po przyjęciu raportów od nauczycieli  oraz gospodarzy klas Pani Dyrektor Małgorzata Krzewska odwołała alarm i wszyscy mogli wrócić do szkolnych zajęć.

{gallery}oksanao/ewak{/gallery}

W dniu dzisiejszym  gościliśmy w naszej szkole grupę artystyczną ?Rekonstruktor?, zajmującą się pokazami historycznymi. Członkowie grupy ubrani w zbroje, w zabawny i ciekawy sposób  zaprezentowali ówczesną broń, m.in.: korbacze, przecinaki, młotki, buzdygany, topory i miecze. Można było stoczyć walkę na miecze, założyć strój rycerski oraz być zakutym w dyby.Niesamowitą atrakcją był pokaz walk rycerskich oraz akt pasowania na rycerza jednego z naszych uczniów.

Na zakończenie każdy mógł obejrzeć średniowieczną broń, przymierzyć wybrane części rycerskiego ubioru, a także dokonać egzekucji ścięcia głowy. Wszyscy byli zachwyceni spotkaniem i każdy z niecierpliwością czeka na kolejną ?żywą lekcję historii?. Zajęcia przeprowadzone były z dowcipem i humorem, przy dużym zaangażowaniu naszych uczniów.

{gallery}oksanao/rycerz{/gallery}

Polacy chcą niepodległości, lecz pragnęliby, aby ta niepodległość kosztowała dwa grosze i dwie krople krwi. A niepodległość jest dobrem nie tylko cennym, ale bardzo kosztownym. - J. Piłsudski.

11 Listopada 2014 r. delegacja naszej szkoływraz z  opiekunkami Samorządu Uczniowskiego p. Anną Sobolewską i p. Izabelą Łukasiewicz oraz Pocztem Sztandarowym w składzie:  Sebastian Jemielniak, Amelia Szafran, Katarzyna Grzegorczyk, Anita Wach, Paulina Jemielniak i Konrad Maczuba uczestniczyli w oficjalnych Obchodach 96 rocznicy Odzyskania Niepodległości, które odbyły się w Sernikach.

Uroczystość rozpoczęła się Mszą Św. w intencji Ojczyzny i Narodu  w Kościele p.w. Św. Marii Magdaleny. Mszę Świętą celebrował ks. proboszcz Andrzej Sarna.

Na wstępie  Wójt Gminy Serniki p. Stanisław Marzęda wygłosił przemówienie, w którem przypomniał, że wolność i niepodległość nie jest nam dana na zawsze. Należy ją pielęgnować, aby przyszłe pokolenia czuły się w naszej Ojczyźnie bezpiecznie.

Na koniec uroczystości grupa artystyczna z Sernik przedstawiła montaż słowno-muzyczny nawiązujący do walk niepodległościowych . Piękne, wzruszające teksty i pieśni prezentowane przez przedstawicieli różnych pokoleń, uzmysłowiły nam , że pamięć o przeszłości nadal żyje.

Po Mszy Świętej poczty sztandarowe  przeszły pochodem na Cmentarz Parafialny w Sernikach.

Na miejscu Wójt Gminy Serniki wygłosił krótką mową. Uczniowie  zapalili  znicze oraz złożyli kwiaty pod tablicą upamiętniającą tych, którzy oddali życie za wolność naszej Ojczyzny .

Kolejny raz uczestniczyliśmy we wzruszającej i niezapomnianej lekcji historii.

{gallery}annas/11lis{/gallery}

W ubiegły piątek naszą szkołę odwiedził wesoły i zabawny Clown Walduś. W tym roku jego repertuar nosił tytuł,,Szanuj przyrodę - Bądź Eko".Klaun swoim występem oczarował wszystkie dzieci. Uczniowie brali czynny udział w pokazach i uczyli się magicznych sztuczek. Wszystkie dzieci  bawiły się wspaniale i  już czekają na ponowną wizytę.

{gallery}oksanao/waldi{/gallery}

Wzo­rem lat ubie­głych nasi ucznio­wie i tym razem przy­stą­pi­li do Ogól­no­pol­skiej Olim­pia­dy Ję­zy­ka

An­giel­skie­go dla szkół podstawowych.

W dniu 5 listopada 7 uczniów klas IV-VI zmagało się z testem wielokrotnego wyboru.

Wyniki dopiero w grudniu. Trzymamy kciuki.Uśmiech

{gallery}oksanao/olipus{/gallery}

Przez dwa dni w naszej szkole odbywały się warsztaty z technik efektywnej nauki.

05 listopada w zajęciach uczestniczyli  uczniowie kl. V, VI i II, 6 listopada  dzieci z kl. III i IV.

Spotkania prowadziła pani Wioleta Panasiewicz ? pedagog z Niepublicznej Poradni Psychologiczno-Pedagogicznej IEN z Lublina.

Warsztaty były inspirującym spotkaniem z alternatywnymi sposobami zapamiętywania informacji, treningiem logicznego myślenia i szybkiego czytania.

Dzieci brały udział w ćwiczeniach pobudzających ich twórcze myślenie i działanie, zapoznały się z ogólnymi zasadami stosowania mnemotechnik, ćwiczyły techniki pamięciowe,  polepszające zdolność koncentracji uwagi oraz wspomagające myślenie logiczne. Poznały wskazówki jak samodzielnie konstruować ćwiczenia na koncentrację uwagi z wykorzystaniem materiałów dostępnych na bieżąco ,,pod ręką?.

Warsztaty odbywały się w miłej, sympatycznej i twórczej atmosferze. Wszystkim dopisywał humor.

{gallery}malgorzatak/War{/gallery}

SPORTOWY SUKCES HUBERTA GRZYBA

W dniu dzisiejszym odbyły się mistrzostwa powiatu w indywidualnym tenisie stołowym. Zawody rozegrano w Szkole Podstawowej w Łucce. Naszą szkołę reprezentowało trzech uczniów:Hubert Grzyb z klasy IV,Przemysław Waśkowicz z kl. IV iSebastian Jemielniak z klasy VI.

Najlepsze trzecie miejsce zajął Hubert Grzyb. Zakwalifikował się on na zawody rejonowe, które odbędą się 20 listopada także w Łucce. Przemysław Waśkowicz ukończył zawody na miejscu siódmym, a Sebestian Jemielniak wylosował trudnych rywali i odpadł po pierwszych dwóch meczach.

HUBERTOWI GRATULUJEMY I ŻYCZYMY POWODZENIA NA ZAWODACH REJONOWYCH!

{gallery}qwerty{/gallery}

 

WYNIKI GMINNYCH ZAWODÓW W INDYWIDUALNYM TENISIE STOŁOWYM

W dniu 4 listopada w naszej szkole odbyły się mistrzostwa gminy w indywidualnym tenisie stołowym. W zawodach udziałwzięło44 zawodników z pięciu szkół podstawowych z terenu gminy.  Zawody podzielone zostały na cztery kategorie. Najwięcej zawodników było w kategorii chłopcy starsi ( siedemnastu) i dziewczęta starsze(dwanaście). W kategoriach młodszych było dwunastu chłopców i dziewięć dziewcząt. Pierwsze cztery miejsca kwalifikowały się do zawodów powiatowych.

WYNIKI KOŃCOWE ZAWODÓW:

CHŁOPCY STARSI:

I miejsce - SZYMON WASIL - SP Nowa Wola

II miejsce - DAWID MARZEC - SP Nowa Wola

III miejsce - SEBASTIAN JEMIELNIAK - SP Brzostówka

IV miejsce - BARTOSZ WASIL - SP Nowa Wola

 

DZIEWCZĘTA STARSZE:

I miejsce - ZUZANNA KAŹMIERSKA - SP Nowa Wola

II miejsce - AGNIESZKA SZCZEPANIAK - SP Wola Sernicka+

III miejsce - OLIWIA PIETRZELA - SP Wola Sernicka

IV miejsce - ANITA WACH - SP Brzostówka

 

CHŁOPCY MŁODSI:

I miejsce - PRZEMYSŁAW WAŚKOWICZ - SP Brzostówka

II miejsce - HUBERT GRZYB - SP Brzostówka

III miejsce - KACPER PIETRZELA - SP Wola Sernicka

IV miejsce - MAKSYMILIAN BARSZCZYK - SP Wola Sernicka

 

DZIEWCZĘTA MŁODSZE:

I miejsce - JULIA WÓJCIK - SP Nowa Wieś

II miejsce - WIKTORIA WOJCIECHOWSKA - SP Wola Sernicka

III miejsce - KINGA SAGAN - SP Wola Sernicka

IV miejsce - PAULINA WESOŁOWSKA - SP Wola Sernicka

 

{gallery}pingapong{/gallery}

Samorząd Uczniowski

 

zaprasza wszystkich uczniów na


Zabawę Andrzejkową - Bal Przebierańców

(strój dowolny)

 

Impreza odbędzie się w naszej szkole w czwartek 27.11.2014 r. od godz. 15:00 do 18:00.

Biletem wstępu są słodycze,które zostaną przekazana dzieciom     z Lubelskiego Hospicjum

im. Małego Księcia

 

Zapraszamy na wspaniałą zabawę

DLA TYCH , KTÓRZY ODESZLI?

 

W środę 29 października 2014 roku  przedstawiciele Szkolnego Koła PCK, Samorządu Uczniowskiego oraz uczniowie klas III - VI wybrali się na parafialny cmentarz. Dzieci wraz opiekunami z Panią  Anną Sobolewską i Panią Izabelą Łukasiewicz uporządkowały zaniedbane mogiły i zapaliły znicze.  Pamiętały także o modlitwie za zmarłych.

Uczniowie już od kilku lat uczestniczą w tej ważnej i budzącej refleksje akcji.

 

,,Tylko od nas zależy, co ocalimy i o czym będziemy pamiętać...?

{gallery}annas/cmen{/gallery}

W dniach 13, 15, 20  i 21 października w naszej szkole odbyły się kuratoryjne konkursy przedmiotowe z matematyki, przyrody i języka angielskiego oraz konkurs ortograficzny. Do konkursów przystąpili uczniowie  klasy VI-ej.

Szczególne wyróżnienia:

Konkurs Ortograficzny

-Amelia Szafran

Konkurs z Języka Angielskiego

-Amelia Szafran - 25 pkt.

-Mikołaj Dobrzyński- 24 pkt.

Zabrakło im naprawdę niewiele - 2 i 3 pkt. do zakwalifikowania się do etapu okręgowego z języka angielskiego, bo kwalifikacja była od 27 pkt.

Pod takim hasłem 12  października w kościele parafialnym w Brzostówce i Wólce Zawieprzyckiej podczas Mszy Św.   oraz 15 października w szkole obchodziliśmy  tegoroczny XIV Dzień Papieski. Pod opieką pana Adama oraz pani dyrektor Małgorzaty Krzewskiej  przedstawiliśmy montaż słowno-muzyczny poświęcony Janowi Pawłowi II, patronowi naszej placówki.

Jan Paweł II był człowiekiem świętym, emanował świętością, czyli pięknem swojego człowieczeństwa, bogactwem osobowości, dobrocią, mądrością i miłością. Jednym słowem promieniował Chrystusem, gdyż tylko On jest jedynym źródłem i sprawcą świętości człowieka. To sam Jezus Chrystus uobecniał swoją miłość w życiu, pasterskiej posłudze, cierpieniu i śmierci Sługi Bożego Jana Pawła II.

Patrząc na przykład życia Jana Pawła II, chcieliśmy uświadomić, że każdy człowiek jest powołany do wspólnoty życia z Bogiem. że powołanie do świętości każdego bez wyjątku człowieka, nie jest tylko zwykłą możliwością, ale obowiązkiem, wypływającym z istoty naszego człowieczeństwa, stworzonego na obraz i Boże podobieństwo.

 

?Dar Ducha Świętego sprawia, że aktualne i dla wszystkich realne staje się odwieczne przykazanie, jakie Bóg dał swojemu ludowi: "Bądźcie świętymi, bo Ja jestem święty, Pan, Bóg wasz!" (Kpł 19, 2). Świętość wydaje się celem trudnym, osiągalnym tylko dla ludzi zupełnie wyjątkowych albo dla tych, którzy odrywają się całkowicie od życia i kultury swojej epoki. W rzeczywistości świętość jest darem i zadaniem zakorzenionym w chrzcie i bierzmowaniu, powierzonym wszystkim członkom Kościoła w każdej epoce. Jest darem i zadaniem dla świeckich tak samo jak dla zakonników i kapłanów, w sferze prywatnej tak jak w działalności publicznej,w życiu zarówno jednostek, jak rodzin i wspólnot?.

Jan Paweł II

{gallery}adamk/papieski{/gallery}

,,NAUCZYCIEL ? KAPITANEM NA OKRĘCIE WIEDZY?

 

14 października 2014r. o godz. 8.00 odbyła się w naszej szkole  - Uroczysta Akademia z okazji Dnia Edukacji Narodowej. Uroczystość uświetnili swoją obecnością goście: Wójt Gminy Serniki p.Stanisław Marzęda, ks. Marek Antonowicz - proboszcz parafii Brzostówka i pan Jarosław Kuna - emerytowany, wieloletni nauczyciel naszej szkoły .Oprócz honorowych gości na akademię przybyli nauczyciele, uczniowie, pracownicy obsługi i rodzice.

Uroczystość zorganizował Samorząd Uczniowski pod opieką pani Anny Sobolewskiej i pani Izabeli Łukasiewicz. Piękną oprawę muzyczną przygotował  pan Adam Krzewski.

Głównym punktem uroczystości była część artystyczna. Uczniowie z V i VI klasy poważnymi  wierszami i humorystyczną scenką podziękowali nauczycielom za ich trud i pracę.

Po wzruszającym występie artystycznym, rozdano medale i kwiaty dla nauczycieli i wszystkich pracowników szkoły.

Kolejnym punktem uroczystości był występ  Pani Dyrektor - Małgorzaty Krzewskiej ,która podziękowała nauczycielom i pracownikom oświaty  za pracę dydaktyczno- wychowawczą, zaangażowanie, trud i poświęcenie . W podziękowaniu za pracę Pani Dyrektor wręczyła  Nagrody Dyrektora .

Następnie  głos zabrał Wójt Gminy Serniki, który złożył wszystkim nauczycielom życzenia z okazji ich święta.

Potem wystąpiła Przewodnicząca Rady Rodziców-pani Renata Baran, która  życzyła nauczycielom wszystkiego najlepszego w ich ciężkiej pracy  oraz wręczyła kwiaty na ręce pani dyrektor. Każdy nauczyciel otrzymał różę z życzeniami od rodziców i od klasy VI.

Po akademii wszyscy  goście zostali zaproszeni na pyszny poczęstunek przygotowany przez rodziców i wspaniały tort od klasy VI.

{gallery}annas/dzienn{/gallery}

WYCIECZKA DO PARKU ROZRYWKI "FARMA ILUZJI"

W dniu 8 października  klasa IV oraz uczniowie ze Szkoły Podstawowej im. Jana Kochanowskiego w Nowej Woli wybrali się do Mościsk koło Trojanowa do Parku Rozrywki i Edukacji "Farma Iluzji". Jest to niezwykłe miejsce pełne ciekawostek, które przeczą racjonalnemu widzeniu świata. Na początek chwile grozy przeżyły dzieci zwiedzając Grobowiec Faraona. Potem widziały Magiczny Domek, Muzeum Iluzji i przeszły Ścieżką Zdrowia. Po drodze można było rzucić okiem do Studni Nieskończoności i obejrzeć Lewitujący Kran. Zaciekawiła ich także duża szachownica z gigantycznymi szachami oraz krzesło i stół olbrzyma, przy których wszyscy czuli się jak krasnoludki. Nowym doświadczeniem okazało się robienie zdjęć głów na talerzu oraz przejście przez Tunel Zapomnienia i Labirynt Luster. Dzieci były zachwycone wizytą w zagrodzie króliczków i stajni kucyka ?Czarusia?.Radośnie bawiły się na drewnianym placu zabaw, Polu Dmuchańców z zjeżdżalniami i zamkami do skakania, a także pływały tratwami. Pod koniec pobytu na farmie każdy zakupił sobie pamiątkę. Pomimo zmęczenia po tak ekscytującym i pełnym wrażeń dniu wrócili do domów w znakomitych humorach. Opiekę nad grupą sprawowały panie : Aneta Pęksa, Iwona Biała i Urszula Mazurek.

{gallery}anetap/iluzja{/gallery}

Sprawozdanie ze Święta Pieczonego Ziemniaka

Dnia 02 października 2014r.  na naszym boisku szkolnym odbyła się uroczystość   z okazji ?Święta Pieczonego Ziemniaka?. Imprezę plenerową mającą na celu integrację społeczności szkolnej i kultywowanie tradycji zorganizował Samorząd Uczniowski pod opieką pań Anny Sobolewskiej  i Izabeli Łukasiewicz.

Na początku Pani dyrektor Małgorzata Krzewska serdecznie przywitała wszystkich uczniów i nauczycieli. Potem rozpoczęły się gry i konkursy.  Najpierw wszyscy uczniowie nauczyli się ziemniaczanego okrzyku. Następnie wybrani uczniowie z poszczególnych klas układali hasła i puzzle, śpiewali przyśpiewki , ubierali ziemniaki na czas, poszukiwali ukrytych ziemniaków , rzucali do celu , biegali z ziemniakami , obierali najdłuższą skórkę z ziemniaka oraz brali udział w mini teście .

Uczniowie z wielkim zaangażowaniem uczestniczyli w przygotowanych na ten dzień rozgrywkach i zabawach. Wszyscy doskonale się bawili przy pięknej, słonecznej pogodzie.

Dzieci rywalizowały w dwóch kategoriach klasy I-III oraz klasy IV-VI. Zerówka brała udział tylko w niektórych konkurencjach.

Wyniki rywalizacji przedstawiają się następująco:

klasy I-III                                          klasy IV-VI

I miejsce- klasa III                         I miejsce-klasa V

II miejsce ? klasa I                         II miejsce- klasa VI

III miejsce ?klasa II                       III miejsce klasa IV

Pani dyrektor wręczyła także dyplomy i nagrody w konkursie na ,,Najciekawszego ziemniaczanego stworka?. Konkurs zorganizowały opiekunki SU panie Anna Sobolewska i Izabela Łukasiewicz .

Prace dzieci były oceniane w dwóch kategoriach: klasy I-III oraz klasy IV-VI.

W klasach młodszych wyniki przedstawiają się następująco:

I miejsce ?Natalia Bućko kl.III

II miejsce- Oliwia Mazurek kl.III

III miejsce ?Patryk Duda kl.II

Wyniki z klas starszych:

I miejsce- Marcel Duda kl.IV

II miejsce ?Katarzyna Grzegorczyk kl.VI

III miejsce ? Natalia Szalast kl.IV

Dzieci z zerówki dostały wyróżnienia. Dyplomami mogły się pochwalić następujące dziewczynki: Paulina Mazurek, Zuzanna Misztal, Oliwia Pyła, Izabela Tołubińska, Klaudia Woźniak.

Po podsumowaniu konkursów i rozdaniu dyplomów nastąpił kulminacyjny punkt święta - poczęstunek. Ziemniaki były gotowe, trzeba było  je tylko obrać ze skórki i już mogliśmy sobie przypomnieć zapachy i smaki z czasów naszych rodziców i dziadków. Zabawa była bardzo udana i na pewno na długo pozostanie w pamięci.

{gallery}annas/ziemniak{/gallery}

{gallery}kasial/dzziem{/gallery}

DYSKOTEKA NA DZIEŃ CHŁOPAKA

Dzień 30 września jest szczególnie ważny dla wszystkich chłopców. W dniu ich święta corocznie w naszej szkole odbywa się dyskoteka  .Podobnie jak w poprzednich latach organizatorem zabawy był Samorząd Uczniowski.

Oprawą muzyczną zajął się nasz ubiegłoroczny absolwent  Damian Macuba(serdecznie dziękujemy). Świetnie dobrana muzyka przyczyniła się do tego ,że imprezę można uznać za bardzo udaną .

W trakcie zabawy zostały ogłoszone wyniki  i wręczone nagrody zwycięzcom konkursu ogłoszonego przez SU na"KLASOWEGO DŻENTELMENA" .Konkurs odbył się w klasach I-VI. W wyniku przeprowadzonego głosowania przez poszczególne klasy, tytułklasowego dżentelmena   oraz nagrody z rąk pani dyrektor Małgorzaty Krzewskiej odebrali uczniowie:

1.Jakub Macuba kl.I

2.Filip Budzyński kl.II

3.Bartosz Jemielniak kl.III

4.Przemysław Waśkowicz kl.IV

5.Konrad Maczuba kl.V

6.Mikołaj Dobrzyński kl.VI

Zwycięzcom gratulujemy i życzymy , aby w przyszłości także mogli poszczycić się tym wspaniałym tytułem.

{gallery}annas/dziench{/gallery}

W  dniu dzisiejszym uczniowie naszej szkoły uczestniczyli w akcji ,,SPRZĄTANIE ŚWIATA''.

Uczniowie oddziału przedszkolnego i klas I-VI pod opieką swoich wychowawczyń, zaopatrzeni w worki, grabie, miotły oraz rękawice ruszyli porządkować teren szkoły.

W tym roku sprzątaliśmy okolice szkoły, bo przyjemnie jest żyć w czystym otoczeniu.

Ta wrześniowa akcja porządkowa jest - oprócz podstawowych korzyści - doskonałą okazją do wspólnych rozmów i integracji.Uśmiech

{gallery}oksanao/sprzatam{/gallery}

W ubiegłą środę nasi uczniowie po raz kolejny gościli w Centrum Zasobów Dydaktycznych Języka Angielskiego w Lubartowie.

Uczniowie klasy V i VI wzięli udział we wspaniałej i bardzo ciekawej  lekcji języka angielskiego, którą przeprowadziły Mi Putu Austin Putriani z Indonezji i Chathushki Kumarasinghe z Sri Lanki.

Podczas zajęć uczniowie wirtualnie zwiedzili ojczyznę  Putu i Chathushki,a także brali udział w różnego rodzaju grach i zabawach dydaktycznych, które przygotowały wolontariuszki z organizacji AISEC.

Spotkanie trwało dwie godziny , które minęły w zaskakująco szybkim tempie.

Dzięki zajęciom dzieci miały niepowtarzalną szansę obcowania z językiem angielskim w naturalnej sytuacji podczas prowadzenia żywej dyskusji, której nie zastąpi nawet najlepszy podręcznik.Uśmiech


Serdeczne podziękowania kierujemy w stronę Pana Adama Małeckiego oraz całej ekipy YLC  za miłą współpracę, zaproszenie, życzliwość i serdeczność.Ponadto dziękujemy również pani Ewie Abramek za zawsze okazywaną gościnność i ciepłe słowa.

Więcej informacji na stronie

http://www.ylrc-lubartow.pl/index.php?option=com_content&task=view&id=256&Itemid=1

{gallery}oksanao/studentki{/gallery}

Informujemy, że w roku szkolnym 2014/2015  konsultacje dla rodziców odbywać się będą w godzinach od 14.00 do 15.00. Zapraszamy rodziców do skorzystania z tej formy kontaktu z nauczycielami.

Terminy konsultacji w roku szkolnym 2014/2015

2014

07 października

04 listopada

02 grudnia

 

2015

13 stycznia

03 marca

14 kwietnia

19 maja

09 czerwca

 

27  czerwca odbyło się uroczyste zakończenie roku szkolnego i pożegnanie klasy VI. Szóstoklasiści pod kierunkiem pani Izabeli Łukasiewicz przedstawili krótką część artystyczną i złożyli ślubowanie.

Następnie przedstawiciele klasy V pożegnali absolwentów i wręczyli im drobne upominki.

Potem przyszła długo oczekiwana chwila. Pani dyrektor Małgorzata Krzewska wręczyła świadectwa ukończenia szkoły podstawowej.  Dla szóstoklasistów skończył się pewien etap życia, wkroczyli na nowe nieznane ścieżki. Życzymy im, aby na nich nie pobłądzili i doszli do zaplanowanego celu.

{gallery}kasial/zr13-14{/gallery}

ZAWIADOMIENIE

Informujemy ,że dnia 23.06.2014 roku  w  godzinach 10.35-11.00 w naszej szkole odbędzie się kiermasz używanych podręczników. Bardzo prosimy o opisanie i wycenienie sprzedawanych książek. Serdecznie zapraszamy do wzięcia udziału w kiermaszu podręczników.

W naszej szkole już kolejny raz został przeprowadzony konkurs  pt. ?Dziękuję nie palę, nie piję, nie biorę? . Konkurs odbył się 6 czerwca 2014r. Wzięli w nim  udział uczniowie  klas 0-VI

Dla wielu uczniów była to dobra lekcja zdrowego stylu życia po, której  wiedzą, jakie konsekwencje wynikają z picia alkoholu, palenia  papierosów, zażywania narkotyków i innych środków szkodzących  zdrowiu.

Wyniki konkursu:

I miejsce -Amelia Szafran i Katarzyna Klasura

II miejsce -Mikołaj Dobrzyński

III  miejsce -Jowita Trąbka i Aldona Styrnik

Gratulujemy i życzymy dalszych sukcesów.

I Ogólnopolska Olimpiada Przedmiotowa "SOWA" z Matematyki 2014

W maju 9 uczniów naszej szkoły z klas IV- VI przystąpiło do I Ogólnopolskiej Olimpiady przedmiotowej z matematyki w której wzięło udział 9444 uczestników w tym 1488 z matematyki. W zestawieniu ogólnopolskim nasza szkoła zajęła 98 z 496 miejsc, a w województwie lubelskim zajęliśmy 6 miejsce. W zestawieniu ogólnopolskim z podziałem na przedmioty- matematykę zajęliśmy 21 miejsce. Koordynatorem konkursu była p. Katarzyna Łabęcka. Najwyższy wynik z ogólnopolskiej olimpiady matematycznej uzyskali:

 • 15 miejsce Katarzyna Klasura kl. VI 46pkt.
 • 21 miejsce Damian Macuba kl. VI 40 pkt.
 • 23 miejsce Zuzanna Dobrzyńska kl. VI 38 pkt.

Serdecznie gratulujemy

KONKURS ZUCHhttp://www.ces.edu.pl/konkursy/templates/zuch/imgs/topMiddle.jpg

Wśród chętnych uczniów klas I-III został również przeprowadzony Ogólnopolski Konkurs ZUCH,który uwzględniał elementy edukacji polonistycznej, społeczno-przyrodniczej i matematycznej. Składał się z 21 pytań opracowanych w taki sposób, aby uczeń wykonując polecenia rozwiązywał zadania, krzyżówki i rebusy doskonaląc przy tym zdolności grafomotoryczne. Za poprawnie rozwiązany test uczeń mógł zdobyć maksymalnie 210 pkt. Liczba uczestników konkursu w województwie lubelskim 1539.

W kategorii klas I-III najlepsze wyniki spośród 13 uczniów uzyskali:

Klasa I

 • Szymon Dejko kl. I 173 pkt.
 • Aleksandra Macuba kl. I 164 pkt.
 • Dominika Staropiętka kl I 148 pkt.

Klasa II

 • Beata Waśkowicz kl. II 137 pkt.
 • Oliwia Mazurek kl. II 130 pkt.
 • Natalia Bućko kl. II 125pkt.

Klasa III

 • Beata Grzegorczyk kl. III 117 pkt.
 • Aleksandra Dzido kl. III 116 pkt.

Serdecznie gratulujemy i życzymy dalszych sukcesów

Mamy już wyniki Ogólnopolskiej Olimpiady,, Panda Junior'' z Języka Angielskiego.

W kategorii klas I do konkursu w Polsce przystąpiło 455 osób,najwyższy uzyskany wynik w kraju to 203 pkt.

W kategorii klas II do konkursu w Polsce przystąpiło 596 uczniów, najwyższy uzyskany wynik w kraju to 186 pkt.

Na wyróżnienie i pochwałę w naszej szkole zasługują:

Aleksandra Maczuba z klasy I -146 pkt

Jakub Tołubiński z klasy II-160 pkt

Mikołaj Lato-156 pkt

Życzymy dalszej wytrwałej pracy i sukcesówUśmiech.

W ubiegłą środę - 11 czerwca 2014r. uczniowie z klas V-VI pod opieką pani Oksany Onyszko udali się do Centrum Zasobów Języka Angielskiego w Lubartowie, gdzie wzięli  udział w lekcji ,,Geografia i kultura Stanów Zjednoczonych??.

Bardzo ciekawą lekcję dla naszych uczniów przeprowadziła pani Monika Smyl- nauczycielka języka angielskiego  w Gimnazjum nr 2 im. H. Sienkiewicza w Lubartowie.

Podczas tych zajęć uczestnicy spotkania dowiedzieli się wielu ciekawych rzeczy na temat geografii, kultury i historii Stanów Zjednoczonych.

Po aktywnym uczestnictwie w lekcji, dzieci przy pomocy pana Adama Małeckiego wycinały różnego rodzaju wycinanki, korzystając z matryc dostępnych w YLRC. Następnie nazywały po angielsku wycięte przedmioty.

Na zakończenie  wszyscy udali się na pyszną pizzę.Uśmiech

Składamy serdeczne podziękowanie Zespołowi YLRC za życzliwość i miłą atmosferę podczas tego wspaniałego spotkania.

{gallery}oksanao/centrum1{/gallery}

Do egzaminu na kartę rowerową przystąpiło 9 uczniów kl.IV .

Test umiejętności praktycznej jazdy na rowerze odbył się dnia 11 czerwca 2014 roku na miasteczku ruchu drogowego przy Szkole Podstawowej nr 1 w Lubartowie.

W obecności policjantów uczniowie musieli wykazać się nie tylko wiedzą o zasadach ruchu drogowego, ale również sprawną techniką jazdy na rowerze.

Po zakończeniu egzaminu Komisja ogłosiła, iż wszyscy uczniowie zaliczyli praktyczną jazdę na wymaganą  liczbę punktów i uzyskali prawo do otrzymania karty rowerowej.

Autor tekstu: mgr Anna Kusyk

{gallery}oksanao/aniak{/gallery}

Po raz 15 dnia 12 czerwca 2014r., 22 uczniów szkół podstawowych z Gminy Serniki spotkało się w finale XV Gminno- Parafialnego Konkursu,,Czy znasz Pismo święte?.

Konkurs odbył się w Urzędzie Gminy Serniki.Naszą szkołę reprezentowała uczennica Katarzyna Klasura. Dziewczynka w dogrywceo trzecie miejsce przegrała jednym punktem i ulokowała się na 4 miejscu.Wszyscy uczestnicy otrzymali nagrody.

GratulujemyUśmiech

{gallery}oksanao/gosia{/gallery}

W ubiegłą niedzielę -8 czerwca 2014 roku w naszej szkole odbył się już koleiny  Dzień Rodziny. Impreza została przygotowana przez Radę Rodziców przy współpracy z Panią Dyrektor i Nauczycielami z naszej placówki.

Pogoda dopisała i punktualnie o 15.00 wszystkich zgromadzonych gości ? rodziców, dzieci i nauczycieli  powitała Pani Dyrektor - Małgorzata Krzewska.

Pierwszym punktem tej wspaniałej uroczystości były występy uczniów z  klas 0 - VI . Dzieci  zaśpiewały wspaniałe  piosenki , recytowały wzruszające wiersze , ale przede wszystkim odegrały śmieszne inscenizacje. Wszyscy zgromadzeni goście na chwilę przenieśli się w świat  bajek na wesoło i pełnych humoru scenek z kabaretu .Młodzi aktorzy kilkakrotnie wywołali wśród  publiczność salwy śmiechu i  łzy  autentycznego wzruszenia.

Po występach na naszych uczniów czekała koleina niespodzianka . Odwiedzili nas strażacy , którzy pokazali nam kilka akcji gaśniczych. Następnie chętne osoby mogły z bliska obejrzeć wóz bojowy. Zainteresowanie było bardzo wielkie i dzieciaki  bardzo dokładnie oglądały wóz strażacki.

Następnym punktem programu Dnia Rodziny były konkursy przeprowadzone wśród rodziców i dzieci. Konkurencje przygotował pan Adam Krzewski ,a pomagała mu pani Aneta Pęksa. Rodzice wspólnie ze swymi pociechami szukali różnych rekwizytów, śpiewali znane piosenki lub powtarzali trudne zdania. Ten punkt programu okazał się bardzo ciekawy i zabawny. Rodzice z wielkim zaangażowaniem brali udział w tych potyczkach.

Panie z klas młodszych  malowały buzie chętnych dzieci w przepiękne wzory .Na ten moment z utęsknieniem czekali najmłodsi nasi uczniowie. Cierpliwość się opłacała ,bo po kilku chwilach dzieciaki biegały z fantastycznymi rysunkami na buźkach.

Chętni rodzice grali w piłkę siatkową ,a uczniowie pod kierunkiem pani Anety Pęksa brali udział w różnorodnych zawodach sprawnościowych.

Wszyscy chętni  piekli kiełbaski na ognisku lub posilali się słodkościami przygotowanymi przez Radę Rodziców.  Pogoda dopisała ,a z nieba lał się żar, dlatego lody zapewnione przez rodziców cieszyły się wielkim powodzeniem.

Na koniec imprezy niestrudzeni uczniowie mogli pobawić się przy tanecznych , dyskotekowych rytmach .

Autor tekstu: mgr Izabela Łukasiewicz

{gallery}oksanao/rodzina{/gallery}

DYSKOTEKA Z OKAZJI ZAKOŃCZENIA KLASY VI

W tym roku nieco wcześniej niż zwykle odbył się wieczorek pożegnalny ostatniej klasy z naszej szkoły .Już 29 maja punktualnie o godzinie 16 na sali zebrali się uczniowie klasy szóstej i piątej. Oprócz uczniów na dyskotekę przybyli nauczyciele i jak zwykle niezawodni rodzice.

Dziewczynki  z obu klas  i nieliczni chłopcy bawili się bardzo dobrze przy gorących rytmach muzyki puszczanej przez DJ-Damiana Macubę. Po wytężonych tanecznych pląsach uczniowie mogli się posilić wspaniałymi potrawami przygotowanymi przez mamy szóstoklasistów.

{gallery}kasial/kl6{/gallery}

Uczniowie klasy trzeciej, czwartej , piątej i szóstej naszej szkoły wraz z kolegami ze Szkoły Podstawowej im. Jana Kochanowskiego w Nowej Woli, uczestniczyli w wycieczce szkolnej do Warszawy w dniu 28 maja. Choć pogoda nie była zbyt słoneczna, dobra atmosfera dopisywały wszystkim uczestnikom. Uczniowie zwiedzili Stadion Narodowy i Pałac Kultury i Nauki . Następnie zjedli obiad po którym udali się do Centrum Nauki Kopernika. W godzinach wieczornych wszyscy cało, zdrowo i w świetnych humorach wrócili do swoich domów. A wszystko to, można zobaczyć w GALERII ZDJĘĆ!

{gallery}stadion{/gallery}

Dnia 27 maja uczniowie klasy VI wraz z wychowawczynią uczestniczyli

w Dniu Otwartym w Gimnazjum im. Adama Mickiewicza.

Uczniowie  zapoznali się z ofertą edukacyjną,

obejrzeli pokaz talentów i wspaniałą część artystyczną. Zwiedzili szkołę

oraz wzięli udziału w różnych konkursach.

Nasi przedstawiciele: Katarzyna Klasura, Zuzanna Dobrzyńska, Jakub Szalast, Damian Macuba i Mateusz Kaczor zajęli I miejsce w konkursach edukacyjno-sportowych.

Wszyscy uczniowie z naszej szkoły dostali od organizatorów małe prezenty.

{gallery}otwarcie{/gallery}

Centrum Zasobów Dydaktycznych Języka Angielskiego działające przy Gimnazjum nr 2 im. H. Sienkiewicza w Lubartowie, już po raz drugi było organizatorem Międzyszkolnego Konkursu Poezji Anglojęzycznej.

Konkurs pod nazwą ,,Everything is poety??? odbył się 21 maja 2014r.i objęty był Honorowym Patronatem Burmistrza Miasta Lubartów.

Do konkursu przystąpiło łącznie 39 uczniów z 11 szkół powiatu i miasta Lubartów. Uczestnicy konkursu rywalizowali w dwóch kategoriach wiekowych.

Pierwsza z nich przeznaczona była dla uczniów szkół podstawowych(34 uczestników), natomiast w drugiej kategorii wiekowej zmagali się gimnazjaliści(5 uczestników).

Nad całością wystąpień czuwała komisja w składzie: p. Elżbieta Paździor - nauczyciel j. angielskiego i koordynator YLRC w Lubartowie, p.Urszula Karwańska - przedstawiciel wydawnictwa Oxford University Press oraz p. Oksana Onyszko - nauczyciel j. angielskiego. Przedstawiciele komisji nie mogli głosować na uczestników ze swoich szkół.

Drugie miejsce w kategorii szkół podstawowych zajął

nasz uczeń Jakub Szalast,który wyrecytował utwór amerykańskiego poety Langstona Hughes pt.,,Let America be America again??. Gratulujemy dużego sukcesuUśmiech

{gallery}oksanao/jak{/gallery}

PIERWSZE WĘDKOWANIE

Dnia 22 maja 2014 r. na stawie przy gminie Serniki, po raz pierwszy odbyły się zawody wędkarskie dla uczniów szkół podstawowych z terenu gminy Serniki.

Organizatorem zawodów było Koło PZW Lubartów Huta, Sernicki Klub Miłośników Wędkarstwa oraz Szkoła Podstawowa w Sernikach.

Nad przebiegiem zawodów czuwał sędzia główny p. Marek Skubisz oraz Dyrektor SP w Sernikach p. Artur Oniszko.

Na rozpoczęciu zawodów obecny był Wójt Gminy  Serniki p. Stanisław Marzęda.

O godzinie 9.00 nastąpiło losowanie stanowisk.Zawody zakończyły się o godzinie 12.00 .

Pogoda dopisała, wszyscy uczestnicy wraz z opiekunami bawili się świetnie.

Do rywalizacji zgłosiło się 3 uczniów ze Szkoły Podstawowej  w Brzostówce: Damian Macuba- kl.VI, Miłosz Maczuba - kl. VI i Damian Wronowski z klasy IV, który jako jedyny z naszej szkoły złowił rybę.

Szkołę Podstawową w Woli Sernickiej, Nowej Woli i  Sernik reprezentowało po 6-ciu uczniów.

W klasyfikacji generalnej najlepsza okazała się Szkoła Podstawowa z Woli Sernickiej, w klasyfikacji indywidualnej kolejność jest następująca:

1. Kacper Skubisz -    - SP Wola Sernicka

2. Krzysztof Włosek -    - SP Serniki

3. Dawid Dobrzyński -       - SP Serniki

4. Krystian Chodun -       SP Nowa Wola

Wszyscy uczestnicy otrzymali dyplomy i nagrody rzeczowe (akcesoria wędkarskie). Po zawodach nastąpiło wręczenie nagród oraz wspólne ognisko.  

{gallery}karp{/gallery}

To był wspaniały dzień

19 maja 2014 roku obchodziliśmy II rocznicę nadania im. Jana Pawła II naszej szkole. Rozpoczęliśmy go mszą świętą, która została odprawiona przez proboszcza naszej parafii Ks. Marka Antonowicza.

Po powrocie do szkoły wszystkie klasy wspólnie ze swoimi wychowawcami układały wiersze, dotyczące naszego patrona - Jana Pawła II, a klasa zerowa pokolorowała kolorowanki przedstawiające ważne etapy z jego życia.

Następnie wszystkie klasy wysłuchały montażu słowno-muzycznego przygotowanego przez klasę I uatrakcyjnionego ciekawą prezentacją przedstawiającą obrazki z życia Karola Wojtyły.

Dzień ten zakończył się zaprezentowaniem przez klasę zerową swoich pięknych  prac plastycznych i odczytaniem wierszy, o naszym wspaniałym patronie, napisanych przez wszystkie klasy.{gallery}kasial/2roczJPII{/gallery}

 

W dniu 21 maja 2014r. w Teatrze Starym w Lublinie odbyło się bardzo uroczyste wręczenie nagród w XIV edycji Ogólnopolskiego Konkursu Języka Angielskiego FOX.

Do konkursu zgłosiło się ponad 2000 uczniów ze szkół  regionu lubelskiego.

W naszej szkole konkurs przeprowadzony został po raz drugi i wzięło w nim udział ośmioro uczniów.

Wyniki konkursu "FOX?-2014 zostały sklasyfikowane wg 9 stopniowej skali staninowej.

W gronie nagrodzonych znalazła się uczennica klasy V-Amelia Szafran, która uzyskała wynik dobry w tym bardzo prestiżowym konkursie. Wynik dziewczynki uplasował się wysoko na VIII staninie.

Na uroczystej gali nagrodzonej uczennicy towarzyszyli rodzice państwo: Monika i Marek Szafran.

Serdecznie gratulujemy Amelii i życzymy dalszych sukcesów!

{gallery}oksanao/amelka{/gallery}

Końcówka kwietnia dla uczniów naszej szkoły, to duża dawka ruchu i zawodów sportowych na poziomie gminnym i powiatowym.

W dniu 29 kwietnia w Szkole Podstawowej nr. 3 w Lubartowie odbyły się powiatowe zawody w biegach sztafetowych. Nasza szkołę reprezentowała drużyna chłopców, która zajęła  drugie miejsce. Skład drużyny: Mateusz Kaczor, Damian Macuba, Sebastian Jemielniak, Mateusz Stadnik.

W dniu 30 kwietnia w Szkole Podstawowej im. M. Konopnickiej w Woli Sernickiej odbyły się gminne zawody w czwórboju lekkoatletycznym.Naszą szkołę reprezentowała drużyna chłopców, która zajęła miejsce drugie za Szkołą Podstawową z Woli Sernickiej. Trzecie miejsce zajęła Szkoła Podstawowa w Nowej Woli, czwarte Szkoła Podstawowa z Sernik.Skład drużyny: MATEUSZ KACZOR, DAMIAN MACZUBA, MIŁOSZ MACUBA, JAKUB SZALAST, SEBASTIAN JEMIELNIAK.

W dniu 6 maja w Szkole Podstawowej w Uścimowie odbył się półłfinał piłki nożnej chłopców. W zawodach udział wzięły cztery szkoły i zajęły następujące miejsca:

I - Ostrów Lubelski

II- Brzeźnica Książęca

III- Uścimów

IV - Brzostówka

Szkołę reprezentowali uczniowie klasy piątej i szóstej.

{gallery}sztafeta{/gallery}

W ubiegły piątek uczennice z naszej szkoły brały udział w

Gminnym FestiwaluPięknego Czytaniai Recytowania Utworów Jana Kochanowskiego.

Podobnie jak w latach ubiegłych Festiwal odbył się w Szkole Podstawowej im. Jana Kochanowskiego w Nowej Woli.

Utwory wspaniałego poety Jana z Czarnolasu recytowały i czytały następujące uczennice:

Oliwia Mazurek ?kl. II

Beata Waśkowicz ?kl. II

Izabela Wlazły ? kl. IV

Katarzyna Grzegorczyk-kl. V

Katarzyna Klasura ?kl. VI

Wszystkim uczestnikom serdecznie gratulujemy.

{gallery}poezja{/gallery}

Dzisiejszy dzień był szczególnie ważny dla naszej szkolnej społeczności.

27 kwietnia 2014 r. papież Franciszek ogłosi Świętym, papieża Jana Pawła II. Wydarzenie to będzie świętował cały świat.

Z tej okazji w naszej szkole odbyła się uroczysta akademia poświęcona naszemu Patronowi.

Montaż słowno - muzyczny przygotowali uczniowie klas III,IV,V i VI pod kierunkiem pani dyrektor Małgorzaty Krzewskiej.

To piękne spotkanie było doskonałą okazją, by poprzez różne formy przekazu zaprezentować postać Wielkiego Rodaka- Jana Pawła II jako najwyższego autorytetu moralnego współczesnego świata oraz wyrazić wdzięczność za dar Jego kanonizacji.

Wiersze, scenki z życia Karola Wojtyły, zacytowane słowa, które dzieci mówiły o Ojcu Świętym, pieśni w wykonaniu naszego zespołu szkolnego, dostarczyły oglądającym wielu wzruszeń.

Podsumowaniem akademii stała się recepta na świętość według Jana Pawła II:

1. Życie w blasku Boga: wierzyć Bogu, ufać, kochać Boga i ludzi, być wiernym w przyjaźni.

2. Powierzanie Bogu w modlitwie wszystkich ważnych spraw.

3. Cierpliwe znoszenie przeciwności losu, niesienie z pokorą własnego krzyża.

4. Umiejętność wybaczania.

5. Pogoda ducha i dzielenie się radością z innymi.

6. Sumienne wykonywanie codziennych obowiązków.

7. Troska o innych, modlitwa w ich intencji.

Nie zapominajmy,  że  ,,świętość nie jest przywilejem nielicznych, lecz powinnością wszystkich??. Starajmy się żyć zgodnie z receptą  na świętość  wg. naszego ukochanego patrona.

Zapraszamy do galerii zdjęć.

{gallery}oksanao/kan1{/gallery}

{gallery}kasial/kanonizacja{/gallery}

W związku z trwającym Międzynarodowym Konkursem Pisania Listów uczniowie klasy VI napisali listy w języku angielskim na temat zgodny z tegorocznym konkursem ?Napisz do kogoś list wyjaśniając, w jaki sposób muzyka może wpływać na nasze życie?.

Na wyróżnienie i pochwałę zasługuje Katarzyna Klasura, której praca została zgłoszona do konkursu.

Dla zwycięzców eliminacji krajowych Poczta Polska ufunduje nagrody ? niespodzianki i przyzna dyplomy. Tylko jeden najlepszy list zostanie wysłany na eliminacje międzynarodowe, zgodnie z regulaminem organizatora Konkursu ? Światowego Związku Pocztowego (UPU) przy współpracy z UNESCO.

Czekamy na wyniki i trzymamy kciuki za naszą uczennicę.Uśmiech

W dniach 10-11 kwietnia 2014r. uczniowie naszej szkoły wzięli udział w Ogólnopolskich Olimpiadach Przedmiotowych z przyrody, języka angielskiego oraz historii. Uczniowie klas II i III przystąpili również do rozwiązania testu zintegrowanego.

Wyniki zostaną ogłoszone w maju b.r.

Trzymamy kciuki.Uśmiech

W galerii zdjęć uczniowie rozwiązują zadania w języku angielskim.

{gallery}oksanao/edi{/gallery}

 

TAK WCZORAJ KIBICOWALIŚMY NA MECZACH:

BIAŁORUŚ- CZECHY godz. 16.30      wygrana Białorusi 31:23

POLSKA - ROSJA godz. 19.00      wygrana Polaków 27:21

Mecze rozegrano w dniu 05 kwietnia (sobota) w ramach Turnieju Towarzyskiego Reprezentacji Narodowych Piłki Ręcznej Mężczyzn  w hali GLOBUS w Lublinie.


{gallery}polska123{/gallery}

Pierwszego kwietnia 2014 roku uczniowie klasy VI  pisali pierwszy poważny sprawdzian .

Punktualnie o godzinie 9:00 uczniowie zabrali się do rozwiązywania zadań.

Jedenastu szóstoklasistów  w ciągu godziny rozwiązywało zadania sprawdzające wiedzę z zakresu czytania, pisania, rozumowania, korzystania z informacji i wykorzystywania wiedzy w praktyce. Do zdobycia było maksymalnie 40 punktów.    Nad prawidłowym przebiegiem sprawdzianu czuwała komisja złożona z nauczycieli naszej placówki i nauczycieli spoza szkoły.

Prace uczniów sprawdzać będą egzaminatorzy z Okręgowej Komisji Egzaminacyjnej w Krakowie.

Oficjalne wyniki sprawdzianu poznamy w czerwcu.

Bajka o rybaku

Dzisiaj w naszej szkole gościł teatr z Białegostoku. Aktorzy przedstawili bajkę ,, O rybaku". Główny bohater tej bajki to  uczciwyrybak, który zarabiał pieniądze poprzez sprzedaż ryb. Pięknego dnia znalazł skarb - złoto, ale stwierdził że pieniądze i złoto nie dają szczęścia w życiu. Bajka była bardzo pouczająca dla dzieci.Dzieci po raz kolejny "odkryły" niezwykłe walory popularnej bajki, którą tym razem mogły podziwiać w formie spektaklu scenicznego. Nauczyły się, że pieniądze nie dają szczęścia w życiu, nie można kupić miłości, przyjaźni i zdrowia. Wszystkim bardzo się podobało,występ dzieci nagrodziły brawami.

 

Zapraszamy do galerii zdjęć: {gallery}kasial/teatr{/gallery}

Maszeruje Wiosna, a ptaki wokoło
lecą i świergocą głośno i wesoło.
Maszeruje Wiosna, w ręku trzyma kwiat,
gdy go w górę wznosi, zielenieje świat...

Zima, choć ma swoje uroki, to z czasem wszystkim się znudzi. W tym roku dała nam się we znaki.Dlatego, gdy odchodzi, nikt jej nie żałuje?

21 marca w naszej szkole dominowały wiosenne barwy, przede wszystkim kolor zielony, który oznajmiał wszystkim dookoła nadejście oczekiwanej wiosny. Przyszła wiosna! Co do tego nie mamy najmniejszych wątpliwości. Wprawdzie pogoda jeszcze pewnie nas zaskoczy swoją zmiennością, ale wszyscy przecież wiemy, że "w marcu, jak w garncu", a "kwiecień-plecień przeplata..."

Dzień w szkole zaczął się od dwóch pierwszych lekcji, które prowadzone były przez uczniów, oczywiście pod czujnym okiem nauczycieli.

Kulminacyjnym punktem dnia było jednak żegnanie zimy i powitanie wiosny, aby to uczynić, uczniowie wraz z wychowawcami wyruszyli na boisko szkolne. Tam została spalona zimowa kukła- Marzanna, pomimo, że wyglądała wyjątkowo. Wiosnę wszyscy powitali ogromnymi brawami i okrzykami .

Następnym punktem było przedstawienie ,, Grześ na wagarach?, przygotowane przez uczniów klasy III.Zabawne scenki mówiły o przyjściu wiosny i nieodłącznie z tym związanym mniejszym zapale do nauki... Przedstawienie zakończyło się jednak zdecydowanym stwierdzeniem, że wiosna wiosną, a do szkoły chodzić warto.

Bardzo dużym zainteresowaniem cieszył się turniej ?Wiosenne potyczki?, klas 0-III, a w drugiej turze klasy IV-VI, gdzie uczniowie musieli wykazać się sprytem i zwinnością. Wszyscy z zapartym tchem czekali na rozwój rozgrywek, gorącymi okrzykami dopingowali swych kolegów i radośnie wyrażali swój entuzjazm, gdy koledzy zdobywali kolejne punkty.

Czekając na rozgrywki uczniowie z wszystkich klas malowali plakaty o tematyce wiosennej, które zostały później wywieszone w sali gimnastycznej.

Po takich atrakcjach nikt już nie miał ochoty na wagary, a ci którzy nie przyszli w tym dniu do szkoły niech żałują. Kolejny Dzień Wiosny dopiero za rok.

Dzień Wiosny przygotowały p. mgr Aneta Pęksa i p. mgr Teresa Małyska, oraz Samorząd Uczniowski pod opieką p. mgr Anny Kusyk i p. mgr Katarzyny Łabęckej.

Zapraszamy do obejrzenie galerii zdjęć {gallery}kasial/wiosna2014{/gallery}

W dniu 7 marca 2014 roku kilkoro uczniów z klasy III Szkoły Podstawowej im.Jana Pawła II wraz z wychowawczynią p. Teresą Małyska pojechało na wycieczkę do Teatru Andersena w Lublinie, a wszystko to dzięki uprzejmości, życzliwości i zaproszeniu, które uczniowie otrzymali od P. dyrektor Danuty Dziubickiej ze Szkoły Podstawowej im. Jana Kochanowskiego w Nowej Woli. Nasi uczniowie chętnie dołączyli się do grupy uczniów tejże szkoły.

Na krótką chwilę przed spektaklem uczniowie mieli okazję zobaczyć pacynki, kukiełki i lalki, które od czterdziestu pięciu lat są niemymi świad­kami pracy Mariana Miki w Teatrze im. H. Ch. Andersena wLublinie. To właśnie on, niczym bajkowy Dżepetto, potrafi je wystrugać, nadać im odpowiedni kształt oraz za pomocą specjalnych mechanizmów sprawić, aby na scenie wyglądały jak żywe. Dzieci miały okazję założyć maskę, dotknąć pacynki, wysłuchać komentarza ich wykonawcy.

Następnie przyszedł czas na oczekiwany spektakl ,,Baśń o zaklętym kaczorze? to opowieść, która w swej strukturze ma wszystko, co baśń powinna posiadać: wielką miłość, ogromną dawkę magii, bohaterów o złotych sercach, a i takich, co zamiast serca mają kamień. Nasza bohaterka,Weronka, dziewczyna o gołębim sercu, dla której dane słowo cenniejsze niż złoto, ratuje umierającego ojca, podając mu wodę z zaczarowanej studni. Żeby zdobyć cenne lekarstwo musi złożyć obietnicę, że odda rękę (i serce!) Złotnikowi zaklętemu w kaczora. Ukochany może zrzucić pióra, tylko jeśli dziewczę pokona trudny szlak do zamku złej wiedźmy. Czyn ponad ludzkie siły, ale od czego w baśniach magia?! Z pomocą Weronce przychodzą Księżyc, Słońce, Wiatr ? bo w końcu czym jest moc żywiołów w porównaniu z zaklęciem czarownicy. Baśń bardzo wzruszyła naszych uczniów i bardzo się wszystkim spodobała. Wszyscy uczniowie z zadowoleniem na twarzy opuścili teatr.

Jednak to nie koniec atrakcji po spektaklu przeszliśmy Starym Miastem, udaliśmy się pod Zamek Lubelski, gdzie zrobiliśmy sobie pamiątkowe zdjęcia.

Wychowawczyni klasy III składa serdeczne podziękowania uczniom klasy III, którzy wzięli udział w wycieczce do teatru, a także bardzo dziękuję pani dyrektor, nauczycielom i uczniom ze Szkoły Podstawowej im. Jana Kochanowskiego za zaproszenie i zawsze panującą miłą, przyjaznąatmosferę.

 

 

 

 

 

,,Kraina lodu'' to tytuł  filmu, który obejrzało w dniu wczorajszym kilku uczniów z czwartej klasy naszej szkoły.

Prezentacja filmu odbyła się w kinie Cinema City w Lublinie. W wyjeździe naszym dzieciom towarzyszyli koledzy z klasy czwartej, piątej i szóstej ze Szkoły Podstawowej im. Jana Kochanowskiego w Nowej Woli. Przed seansem uczniowie zwiedzili galerię PLAZA, gdzie niektórzy zrobili drobne zakupy. Następnie zaopatrzeni w popcorn i coca-colę z przyjemnością obejrzeli film.

Organizatorem wyjazdu była pani Aneta Pęksa,opiekę sprawowały panie: Iwona Biała i Anna Sierzputowska.

{gallery}kinolbn{/gallery}

Zachęceni wysokimi wynikami koleżanek z ubiegłego roku, nasi uczniowie i tym razem przystąpili do tej ambitnej rywalizacji. W dniu dzisiejszym ośmioro uczniów kl.III-VI rozwiązywało zadania konkursowe.

Konkurs ?FOX? uważany jest za najtrudniejszy z konkursów języka angielskiego w Polsce.

Wszystkie zadania konkursu (także treść poleceń) napisane są w języku angielskim.
Zadania w większości wykraczają poza poziom danej grupy wiekowej. Wykazać się należy nie tylko wiedzą z języka angielskiego, ale także logicznym myśleniem.

Oprócz wiedzy z gramatyki, słownictwa, historii, kulturoznawstwa, plastyki, filmu, czy geografii, uczniowie dostali 2 zadania dodatkowe ? po pierwsze: musieli przeczytać książki w języku angielskim i doskonale znać ich treść oraz słownictwo, gdyż sporo szczegółowych i bardzo trudnych pytań na teście było właśnie z tych lektur.

Konkurs ?FOX 2014? trwał 75 minut. Dzieci zakodowały specjalne karty odpowiedzi, które należało odesłać organizatorowi regionalnemu w Lublinie, a testy wzięły do domu do spokojnej analizy.

Trzymamy zaciśnięte kciuki i z niecierpliwością oczekujemy na wyniki konkursu!Uśmiech

{gallery}oksanao/fox14{/gallery}

Bal Walentynkowo- Karnawałowy

Karnawał to doskonały czas na organizowanie wszelkich balów i zabaw nie tylko dla dorosłych, ale również i dla dzieci, dlatego też z tej okazji w dniu wczorajszym 19 lutego w naszej szkole odbył się po raz kolejny Bal Walentynkowo- Karnawałowydla uczniów klas 0-VI.Uczniowie młodszych klas licznie przybyli w pięknych i pomysłowych strojach, wcielając się w różne postacie. Przy błysku profesjonalnego oświetlenia i dźwiękach największych przebojów, prezentowanych przez DJ, wszyscy bawili się doskonale.W programie imprezy oprócz wspólnej zabawy zaplanowany był konkurs na najbardziej "wystrzałowy strój karnawałowy", którego celem byłorozwijanie inwencji twórczej i kreatywności dziecka z udziałem rodziców oraz sprawności manualnej. Wszyscy uczestnicy balu i ich rodzice dołożyli wiele starań, aby ich stroje były wyjątkowe i oryginalne. Do konkursu przystąpili wszyscy przybyli  uczniowie w strojach karnawałowych z klas 0-VI, którzy przy rytmach muzyki prezentowali swoje kreacje balowe przed 4 osobową komisją. Po prezentacji jury udało się na obrady, aby wyłonić zwycięzców w konkursie na wystrzałowy strój karnawałowy. Po burzliwych obradach komisja podjęła decyzję i przyznała nagrody.

W kategorii klas IV-VI zwyciężyli: I miejsce Natalia Kłoczek, II miejsce Konrad Maczuba oraz III miejsce Izabela Wlazły, natomiast spośród uczniów klas 0-III  I miejsce zajęli: Weronika Woźniak i Jakub Tołubiński, II miejsce Magda Dzido i Zosia Kuśpit, a III miejsce Oliwia Mazurek i Marcel Duda. Komisja konkursowa chcąc docenić pracę i pomysłowość wszystkich uczniów przyznała wiele wyróżnień i każdy uczeń otrzymał drobny upominek i coś słodkiego. Organizatorem balu był Samorząd Uczniowski i opiekunowie p. Katarzyny Łabęcka oraz p. Anna Kusyk. Zabawa karnawałowa była udana. Kolejne karnawałowe szaleństwo dopiero za rok.

Zapraszamy do obejrzenia zdjęć z naszego balu walentykowo- karnawałowego 2014.

{gallery}kasial/bal{/gallery}

 

GMINNE ZAWODY W DRUŻYNOWYM TENISIE STOŁOWYM

W dniu wczorajszym w naszej szkole odbyły się gminne zawody w drużynowym tenisie stołowym. W zawodach udział wzięły cztery szkoły z terenu gminy, razem dziesięć drużyn w czterech kategoriach. Naszą szkołę reprezentowały trzy drużyny i zajęły następujące miejsca: CHŁOPCY KLASA VI: Mateusz Kaczor, Jakub Jemielniak miejsce I, Damian Macuba, Sebastian Jemielniak miejsce III.CHŁOPCY KLASA III-IV: Dariusz Wronowski, Przemysław Waśkowicz miejsce I.Drużyny, które zajęły miejsca I będą reprezentować naszą szkołę i gminę na zawodach powiatowych, które odbędą się siódmego lutego w Łucce.

{gallery}teniss{/gallery}

Uczennica z Brzostówki 5 w Polsce!


W Szkole Podstawowej im. Jana Pawła II w Brzostówce w listopadzie 2013 roku został przeprowadzony ogólnopolski konkurs przedmiotowy PINGWIN z przyrody.

Do konkursu przystąpiło 12 uczniów z klas IV-VI, a przygotowaniem dzieci zajęła się pani Anna Sobolewska.

Katarzyna Klasura uczennica klasy VI otrzymała tytuł laureata i zajęła 5 miejsce na 1011 uczestników.

Wszystkim uczestnikom gratulujemy osiągniętych wyników.

W  miniony poniedziałek siedmioro uczniów klas IV-VI przystąpiło do rozwiązywania Ogólnopolskiej Olimpiady z Języka Angielskiego.

Test olimpiady składał się z 30 pytań i podanych do nich 4 odpowiedzi. Sprawdzał wiedzę uczniów w zakresie czytania ze zrozumieniem, komunikacji, słownictwa i gramatyki.

Z niecierpliwością czekamy na wyniki.Uśmiech

{gallery}oksanao/olimp{/gallery}

Szkoła Podstawowa im. Marii Konopnickiej w Woli Sernickiej po raz szósty była organizatorem IV Gminnego Turnieju Noworocznego klas IV ? VI. Turniej obył się 14.01.2014r. o godzinie 9:30 na hali sportowej w Szkole Podstawowej w Woli Sernickiej. Uroczystego otwarcia turnieju dokonała Pani Dyrektor Szkoły Podstawowej w Woli Sernickiej.

Celem turnieju była popularyzacja wśród dzieci gier i zabaw ruchowych, rozwijanie świadomego udziału w różnych formach aktywności sportowo-rekreacyjnej we współzawodnictwie sportowym. Stworzenie pozytywnej i przyjaznej atmosfery. Turniej składał się z 10 konkurencji:

 1. ?Sztafeta?
 2. ?Tor Przeszkód?
 3. ?Celne oko?
 4. ?Ringo?
 5. ?Kręgle?
 6. ?Kto dalej?
 7. ?Slalom hokejowy?
 8. ?Pary mieszane?
 9. ?Piłka do przodu?

10.  ?Zostaw ? zabierz piłeczkę?

Drużyna biorąca udział w zawodach składała się z 18 osób: 12 zawodników (6 osób z każdego rocznika ? 3 chłopców i 3 dziewczynki) plus 6 osób rezerwowych (dziewczynka i chłopiec z każdego rocznika). Głównym sędzią turnieju był mgr Ryszard Gierach oraz Sędziowie Młodzieżowi z II Liceum Ogólnokształcącego w Lubartowie.

Do turnieju zgłosiło się 5 zespołów z poszczególnych szkół podstawowych:

 1. Szkoła Podstawowa w Nowej Wsi, opiekun: Olga Winiarska;
 2. Szkoła Podstawowa w Woli Sernickiej, opiekuj: Mateusz Lejkowski;
 3. Szkoła Podstawowa w Sernikach, opiekun: Rafał Jakubowski;
 4. Szkoła Podstawowa w Brzostówce, opiekun: Łukasz Kwas;
 5. Szkoła Podstawowa w Nowej Woli, opiekun: Łukasz Kwas.

Szkołę Podstawową w Brzostówce reprezentowali następujący uczniowie:

 1. Grzegorczyk Katarzyna;
 2. Jemielniak Jakub;
 3. Kaczor Mateusz;
 4. Kisiel Ewelina;
 5. Kłoczek Natalia;
 6. Macuba Damian;
 7. Maczuba Konrad;
 8. Puchacz Kamil;
 9. Stadnik Mateusz;

10.  Styrnik Aldona;

11.  Styrnik Joanna;

12.  Toubińska Monika;

13.  Wlazły Izabela;

14.  Wronowski Dariusz.

Końcowa klasyfikacja wyników przedstawiała się następująco:

I miejsce: Szkoła Podstawowa w Woli Sernickiej;

II miejsce: Szkoła Podstawowa w Sernikach;

III miejsce: Szkoła Podstawowa w Nowej Woli;

IV miejsce: Szkoła Podstawowa w Brzostówce.

Zawodnicy biorący udział w turnieju reprezentowali duży poziom umiejętności. Dostarczyli kibicom wiele wrażeń oraz postarali się aby turniej przebiegał w przyjaznej atmosferze. Wszystkim uczestnikom turnieju serdecznie dziękujemy za wsparcie swoich liderów. Zwycięzcom gratulujemy oraz życzymy dalszych sukcesów podczas kolejnego etapu turnieju.

{gallery}oksanao/wolas{/gallery}

 

Opracował:

Kwas Łukasz

 

 

Mamy już wyniki Międzynarodowej Olimpiady Wiedzy ARCHIMEDES-PLUS JĘZYK ANGIELSKI

? z  dnia 25  października 2013r.

Oto wyniki najlepszych:

Mikołaj Lato kl. II -96pkt/100pkt- laureat I stopnia

Oliwia Mazurek kl.II - 84pkt/100pkt-laureat IV stopnia

Wiktoria Budzyńska kl.II-84pkt/100pkt-laureat IV stopnia

Mikołaj Dobrzyński kl.V -80pkt /100pkt-laureat V stopnia

Na wyróżnienie zasługuje również Karol Jóźwiakkl.II , który uzyskał 76pkt/100pkt

Już wkrótce uroczyste wręczenie dyplomów i nagród.Uśmiech

ZABAWA CHOINKOWA

W końcu nadszedł ten długo oczekiwany dzień. Prześliczne kreacje i super stroje nareszcie ujrzały światło dzienne. Oczywiście chodzi o zabawę choinkową, która odbyła się w naszej szkole w ubiegłą sobotę.

Wszyscy punktualnie zebrali się o godzinie 15.30 i rozpoczęli tańce. Imprezę uświetniła  rytmiczna muzyka w wykonaniu pana Adama Krzewskiego. Wyczerpani i zmęczeni szybkimi  rytmami uczestnicy zabawy posilili się apetycznymi kanapkami i słodyczami, przygotowanymi przez rodziców.

Wspaniałym przerywnikiem od tanecznych szaleństw okazało się przedstawienie pt.,,Rzepka?. Śmieszną część artystyczną przygotowali uczniowie z kl.V-VI pod opieką pani Katarzyny Łabęckiej i pani Izabeli Łukasiewicz. Widzowie podziwiali młodych artystów, a profesjonalny występ Damiana Macuby w roli dziadka i Miłosza Maczuby w roli babki wywołał salwy śmiechu, zarówno u dzieci jak i dorosłych.

Na koniec naszą imprezę  odwiedził Święty Mikołaj, który dla każdego miał drobny upominek.

Zabawa choinkowa zakończyła się o godzinie 20.00. Wszyscy uczestnicy zmęczeni, ale w doskonałych humorach rozeszli się do domów.

A tak się bawiliśmy: {gallery}kasial/chinka{/gallery}

KOLEJNE ZMAGANIA SZÓSTOKLASISTÓW

Dziś szóstoklasiści pisali drugi Sprawdzian Próbny. Tym razem był to test przygotowany przez Wydawnictwo Operon. Do Sprawdzianu przystąpiło jedenastu uczniów. Nad przebiegiem Sprawdzianu czuwała Komisja w składzie: pani Izabela Łukasiewicz i pani Oksana Onyszko.

Sprawdzian rozpoczął się o godzinie 9.00 i trwał sześćdziesiąt minut.

Uczniowie sprawdzali swoją wiedzę z języka polskiego i matematyki. Tym razem prym wiodła ,,królowa nauk??, czyli matematyka. To właśnie z tego  przedmiotu było bardzo dużo zadań. Mamy nadzieję, że nasi uczniowie poradzili sobie dobrze.

{gallery}oksanao/spiza{/gallery}

Nasza szkoła bierze udział w międzynarodowym programie edukacyjnym dla szkół podstawowych, którego celem jest edukowanie dzieci na rzecz bezpieczeństwa w ruchu drogowym i przyjaznej dla środowiska motoryzacji.

 

Głównym organizatorem akcji jest koncern Renault.

Szkolnymi koordynatorami programu  jest pani Anna Sobolewska i pani Oksana Onyszko.

 

W dniu dzisiejszym uczniowie klas III,IV,V i VI przystąpili do rozwiązywania testu o bezpieczeństwie w ruchu drogowym.Uśmiech

 

Serdecznie zapraszamy do korzystania ze strony http://www.bezpieczenstwo.renault.pl/

 

{gallery}oksanao/reno{/gallery}

Niebo ziemi, niebu ziemia, wszyscy wszystkim ślą życzenia.

Boże Narodzenie to czas, kiedy wszyscy stają się dla siebie bardziej życzliwi, milsi i zapominają   o wszelkich sporach. Aby podkreślić wyjątkowy charakter tych świąt, już tradycyjnie jak co roku, uczniowie z naszej szkoły przygotowali jasełka, które przybliżyły wszystkim atmosferę tego szczególnego okresu. Pod opieką pani Oksany Onyszko i pani Anny Sobolewskiej. Oprawę muzyczną przygotował pan Adam Krzewski.

Swoją obecnością zaszczycili nas: Pan Stanisław Marzęda- Wójt Gminy Serniki,  ksiądz Proboszcz Marek Antonowicz, pan Sławomir Nowosacki- radny Gminy Serniki, członkowie Rady Rodziców, nauczyciele oraz pracownicy szkoły.

Po zakończonym spektaklu głos zabrała p. dyrektor Małgorzata Krzewska, która podziękowała wykonawcom oraz złożyła wszystkim obecnym życzenia świąteczne.

Pan Adam Krzewski odczytał fragment z Pisma Świętego opisujący narodzenie Jezusa. Wtedy już mogliśmy podzielić się opłatkiem i przekazać sobie najserdeczniejsze życzenia.

Następnie wspólnie zasiedliśmy do świątecznego stołu i potraw przygotowanych przez Radę Rodziców. Posileni, zebraliśmy się wszyscy: goście, uczniowie, rodzice i nauczyciele, aby wspólnie, radośnie kolędować.

I w tym świątecznym nastroju pożegnaliśmy się aż do Nowego Roku.

{gallery}oksanao/jaselka{/gallery}


W minioną środę wychowawczynie klas IV-VI przygotowały warsztaty świąteczne.Na warsztatach uczniowie utrwalali umiejętności humanistyczne,matematyczne oraz umiejętność posługiwania się językiem angielskim.

Pod kierunkiem pani  Izabeli Łukasiewicz wychowawczyni klasy VI ,a zarazem nauczycielki języka polskiego przypomnieli zwyczaje związane ze Świętami Bożego Narodzenia. Uczniowie z klasy VI i IV wykonali plakat ,na którym umieścili najważniejsze obyczaje bożonarodzeniowe rozpowszechnione w Polsce. Uczniowie narysowali stół z dwunastoma potrawami ,puste miejsce dla samotnej osoby, sianko pod obrusem, choinkę, szopkę i kolędników.Dzieci wykonały także  świąteczne pierniczki. To zadanie okazało się dość trudne, ponieważ uczniowie musieli wykazać się nie tylko znajomością przepisów kulinarnych, ale także wykorzystaniem wiedzy w praktyce.

Klasa V z wychowawczynią p. Katarzyną Łabęcką-nauczycielką matematyki w czasie warsztatów świątecznych przygotowała ciasteczka świąteczne z kruchego ciasta wg przepisu uczennicy Magdy Szalast. Uczniowie przynieśli potrzebne składniki i sami dokonywali odmierzania, przeliczania oraz łączenia potrzebnych produktów, ćwicząc przy tym umiejętności matematyczne.Klasa V oprócz ciasteczek przygotowała również ozdoby z makaronu oraz muffinki- babeczki. Uczniowie dokonywali wielu pomiarów i przeliczeń składników. Po upieczeniu ciasteczek i babeczek uczniowie ozdobili swoje wypieki polewami czekoladowymi, orzechowymi a kolorowymi pisakami malowali różne wzory i kształty.

Pod opieką p.Oksany Onyszko-wychowawczyni klasy IV i nauczycielki języka angielskiego uczniowie klasy IV przygotowali ,, Gingerbread  cookies'' oraz wraz z uczniami klasy V wykonali plakat przedstawiający tradycje i zwyczaje świąteczne panujące w krajach anglojęzycznych.

Do warsztatów uczniowie przygotowywali się na wcześniejszych lekcjach języka angielskiego. Przygotowania obejmowały: pracę z tekstem ? ćwiczenia na podstawie tekstu o Bożym Narodzeniu, czytanie i tłumaczenie przepisu na pierniczki w języki angielskim, krzyżówkę, obrazkowe bingo oraz obejrzenie filmu przedstawiającego wykonanie pierników.

Nikt się nie nudził, każdy miał przysłowiowe ?pełne ręce roboty?. Zapracowanych uczniów odwiedziła w sali pani dyrektor Małgorzata Krzewska, która pomogła dzieciom w wykonaniu świątecznych pierniczków.

 

Wyjątkowa, świąteczna atmosfera warsztatów sprawiła, że ich uczestnicy spędzili niezapomniane chwile.

Zapraszamy do relacji fotograficznej.Uśmiech

{gallery}oksanao/warsztaty{/gallery}


Autorzy tekstu:Katarzyna Łabęcka,Oksana Onyszko, Izabela Łukasiewicz

Kilkunastu uczniów naszej szkoły wzięło udział w konkursie powiatowym,,Kartka świąteczna z USA". Organizatorem konkursu  było YLRC w Lubartowie, działające przy Gimnazjum nr 2 im. H. Sienkiewicza.

Pomimo tego, iż prace naszych uczniów nie zostały nagrodzone ,to wykonanie ich sprawiło dzieciom wiele radości. Ponadto było doskonałą okazją do propagowania uczenia się języka angielskiego oraz poszerzenia wiedzy o kulturze, historii, zabytkach i geografii Stanów Zjednoczonych.

Największy wysiłek w przygotowanie prac konkursowych włożyła klasa III.

{gallery}oksanao/usag{/gallery}

Wycieczka do Lubartowa

W dniu dzisiejszym klasa I, wraz z innymi pierwszymi klasami z całej gminy, pojechała na wycieczkę do Lubartowa.

Celem wyjazdu był spektakl pt. "Święty Mikołaj". W czasie przedstawienia wszystkie pierwszaki bawiły się świetnie-

tańczyły, klaskały, a nawet wykonywały proste ćwiczenia.

Było bardzo śmiesznie i wesoło.

Szkoda, że przedstawienie trwało tak krótko!!!

A tak się bawiliśmy ;-)

{gallery}kasial/LU{/gallery}

W dniu dzisiejszym w naszej szkole odbyło się fascynujące spotkanie , podczas którego uczniowie poznali wiele gatunków dinozaurów i gadów. Dzieci z dużym entuzjazmem oglądały filmową prezentacje, modele oraz okazy przybliżające fakty z życia dinozaurów.

Największą atrakcją był mały, elektroniczny dinozaur PLEO(Camarasaurus), którego  dzieci z wielkim zainteresowaniem oglądały i głaskały. Jego charakter zmienia się zależnie od tego jak z nim postępujemy.

Z ogromnym zaciekawieniem uczniowie obserwowali reakcje i zachowanie się naszego nietypowego gościa. Pleo, to coś więcej niż zwykła zabawka. Robot reaguje na dotyk, ma zdolności zapamiętywania ludzi i ich zachowań. Tego właśnie miały możliwość doświadczania nasze dzieci podczas spotkania z dinozaurem. W rzeczywistości żył on w późnej jurze (155-145 mln lat wstecz) i ważył prawie 20 ton.

Na zakończenie spotkania każdy uczestnik wyposażony w trójwymiarowe okulary obejrzał film z udziałem dinozaurów.

{gallery}oksanao/dino{/gallery}

I... nadszedł ten najwspanialszy i upragniony dzień,na który czekaliśmy cały rok.Gościliśmy w murach naszej szkoły Świętego Mikołaja.Jak się okazało zapomniał on o naszych drobnych potknięciach i obdarował wszystkie dzieci w naszej szkole wspaniałymi prezentami.

To był wspaniały dzień.Szkoda,że odwiedza nas ten wspaniały gość tylko raz w roku.

Do zobaczenia Święty Mikołaju.

{gallery}oksanao/mikolaj{/gallery}

Zachęcamy do udziału w konkursie

,,Najpiękniejszy stroik świąteczny?

Regulamin

1. Uczestnicy konkursu

Uczestnikami konkursu są uczniowie Szkoły Podstawowej im.Jana Pawła II w Brzostówce

I kategoria klasy O-III

II kategoria  klasy IV-VI

2. Zasady konkursu

W konkursie biorą udział prace wykonane własnoręcznie przez dzieci.

Stroiki  należy wykonać z dowolnych materiałów.

Do każdego stroika należy dołączyć informację (imię i nazwisko wykonawcy).

Prace należy dostarczyć do pani Anny Sobolewskiej lub pani Oksany Onyszko w nieprzekraczalnym terminie do dnia 18 grudnia 2013r.

Rozstrzygnięcie konkursu odbędzie się w dniu 20 grudnia 2013r.

Komisja oceni prace pod kątem:

- pomysłowości i oryginalności ozdób,

- użytych materiałów,

- estetki wykonania,

- ogólnego wrażenia artystycznego.

3. Nagrody

Organizatorzy zapewniają nagrody za trzy najlepsze prace w każdej kategorii wiekowej.

 

 

Zapraszamy do udziału w konkursie.

Na zaproszenie pani dyrektor- Małgorzaty Krzewskiej w dniu dzisiejszym do naszej szkoły przyjechał o. dr Filip Buczyński.

Ojciec Filip spotkał się z uczniami i nauczycielami naszej placówki. W prelekcji na temat działalności paliatywnej lubelskiego hospicjum pokazał slajdy z dziećmi, które przegrały walkę o życie.

Nasz gość opowiadał o działalności hospicjum, o formach pomocy, które oferuje placówka nieuleczalnie chorym dzieciom oraz o pracy z ich rodzinami. Uczniowie z zaciekawieniem obejrzeli prezentację multimedialną i wysłuchali słów Ojca Filipa.

Opowiadania Ojca głęboko wzruszyły słuchających. Na zakończenie spotkania zostały przekazane słodycze oraz 3 worki nakrętek. Ojciec Filip złożył serdeczne podziękowanie uczniom, nauczycielom i rodzicom za taki rodzaj wolontariatu na rzecz chorych dzieci oraz  zachęcił do dalszej zbiórki zakrętek.

My również zwracamy się z prośbą- zbierajcie plastikowe nakrętki ze wszystkich opakowań i przynoście je do szkoły. Za uzyskane pieniądze Hospicjum pomoże spełnić marzenia swoich podopiecznych.

Zapraszamy do relacji fotograficznej ze spotkania.

{gallery}oksanao/ojciec{/gallery}

Uczniowie Szkoły Podstawowej im. Jana Pawła II w Brzostówce wzięli udział w turnieju Mini Piłki Nożnej Halowej ?5?. Turniej odbył się dnia 28.11.2013 roku  w Szkole Podstawowej w Woli Sernickiej. Uczniowie przystąpili do turnieju w dwóch kategoriach: chłopców i dziewcząt. Turniej został rozegrany systemem ?każdy z każdym?. Do każdej kategorii zgłosiło się po cztery zespoły dziewcząt i chłopców z następujących Szkół Podstawowych:

 1. Szkoła Podstawowa w Sernikach;
 2. Szkoła Podstawowa w Brzostówce;
 3. Szkoła Podstawowa w Nowej Woli;
 4. Szkoła Podstawowa w Woli Sernickiej.

Szkołę Podstawową im. Jana w Brzostówce reprezentowali następujacy uczniowie:

 1. I.Kategoria dziewcząt:
 1. Anita Wach
 2. Paulina Jankowska
 3. Zuzanna Dobrzyńska
 4. Aldona Styrnik
 5. Monika Tołbińska
 6. Katarzyna Grzegorczyk
 1. II.Kategoria chłopców:
 1. Jakub Jemielniak
 2. Sebastian Jemielniak
 3. Mateusz Stadnik
 4. Daniel Rogalski
 5. Damian Macuba

W klasyfikacji końcowej zarówno drużyna chłopców jak i dziewcząt z naszej szkoły zajęła III miejsce.

Na zakończenie turnieju uczestnicy otrzymali puchar oraz pamiątkowe dyplomy.

Opracował:Ł.Kwas

{gallery}oksanao/wola{/gallery}


https://encrypted-tbn2.gstatic.com/images?q=tbn:ANd9GcQl5zNxSptPqnMEm5vBIL9sneRiCP5GdTnoFjEMGUbFPqhhUgkw

DYSKOTEKA ANDRZEJKOWA
Tegoroczne  Andrzejki uczniowie naszej szkoły  świętowali w środę 27 listopada, kiedy to odbyła się dyskoteka andrzejkowa.
Imprezę  przygotował Samorząd Uczniowski a za oprawę muzyczną odpowiedzialna była
p. Katarzyna Łabęcka, której pomagali uczniowie klasy VI Damian Macuba i Damian Wronowski.
W zabawie wzięli udział uczniowie z klas 0-VI, którzy to przez ponad 3 godziny bardzo energicznie, solo i w parach, jak również w kółkach czy wężykach tańczyli przy najlepszych hitach muzycznych 2013r. śpiewając
i tańcząc ile tchu do końca.
Rodzice z każdej klasy zadbali o to by nasi uczniowie mieli poczęstunek, napoje i coś słodkiego w klasach.
Serdecznie im za to dziękujemy.
Wszyscy doskonale się bawili i z utęsknieniem czekają na następną zabawę.

{gallery}kasial/andrz2013{/gallery}

W miniony wtorek nasz szkoła gościła uczniów z 10 placówek szkolnych z powiatu lubartowskiego i parczewskiego. Szkoły: SP Gródek Szlachecki; Publiczna Szkoła Podstawowa w Jeziorze; SP Jedlanka Nowa, SP im. Jana Kochanowskiego w Nowej Woli,SP im. Zygmunta I Starego w Ostrowie Lubelskim, SP nr 1 im. Tadeusza Kościuszkiw Parczewie, Zespół Placówek Szkolnych im. Jana Pawła II w Przewłoce, SP w Rozkopaczewie, SP Serniki, SP im. Marii Konopnickiej w Woli Sernickiej, SP Brzostówka im. Jana Pawła II  przybyły na X Festiwal Piosenki Żołnierskiej i Patriotycznej.

Honorowy patronat nad uroczystością objął Wójt Gminy Serniki. Fundatorem nagród był Urząd Gminy Serniki, słodki poczęstunek zasponsorowała Rada Rodziców ze SP im. Jana Pawła II w Brzostówce.

Swoją obecnością zaszczycili nas: w imieniu pana Stanisława Marzęda Wójta Gminy Serniki- pani Beata Gregorowicz sekretarz Urzędu Gminy Sernik, Radny Powiatu lubartowskiego- pan Sebastian Wysok, st. sierż. Eliasz Gdula, Dyrektorzy zaproszonych szkół: pani Danuta Dziubicka Marta Szklarczyk oraz pan Artur Oniszko ,pani Elżbieta Taczalska- kierownik PZU Lubartów, pani Anna Mitura -specjalista ds. obsługi klienta w PZU, pan Sławomir Nowosacki ? radny Gminy Serniki,pani Ewa Siodłowska -sołtys  Brzostówki, pani Małgorzata Kuśpit- sołtys  Wólki Zawieprzyckiej,  pani Ewa Kowalczyk- pracownik Gminnej Biblioteki Publicznej  w Sernikach, przedstawiciele Rady Rodziców na czele z przewodniczącą Jadwigą Miziołek.

Pani dyrektor powitała przybyłych gości i przypomniała główną myśl konkursu.

Uczniowie rywalizowali w trzech kategoriach: soliści klas I - III, soliści klas IV- VI oraz zespół. Komisję oceniającą stanowili wszyscy opiekunowie, którzy przyznawali punkty wykonawcom konkursu.

W trakcie obrad komisji gościnnie wystąpiły uczennice Gimnazjum im. Adama Mickiewicza z Woli Sernickiej.

Festiwal przebiegał w bardzo miłej, przyjaznej i patriotycznej atmosferze.

 

Oto zwycięzcy:

W kategorii: solista I-III

I miejsce - Gabriela Przekorzyńska ? ZPS Przewłoka

II miejsce - egz. Wanessa Lato- SP Brzostówka i  Natalia Listosz- SP Serniki

III miejsce -  Zuzanna Szych- SP Nowa Wola

W kategorii kl. IV-V

I miejsce - Dominik Okrasiński- SP Gródek Szlachecki

II miejsce ? Marta Klepka ? SP Rozkopaczew

III miejsce ? Patrycja Niedbalska ? SP Ostrów Lubelski

W kategorii zespół:

I miejsce - SP Ostrów Lubelski

I miejsce- SP Kaznów

III miejsce- egz. SP Brzostówka i SP Nowa Woli

Wszyscy uczestnicy otrzymali dyplomy i upominki.

Końcowym akcentem festiwalu było wspólne wykonanie dwóch utworów patriotycznych przez  opiekunów i zaproszonych gości.

Dziękujemy za przybycie i zapraszamy za rok.

{gallery}oksanao/xfestiwal{/gallery}

W miniony piątek uczniowie naszej szkoły uczestniczyli w Festiwalu Piosenki Żołnierskiej
i Patriotycznej w Szkole Podstawowej im. Tadeusza Kościuszki w Parczewie.

W kategorii solista kl. I-III reprezentowała nas Wanesa Lato. Piosenką ,,Nie żałujcie serca dziewczyny? uczennica w w/w kategorii wyśpiewała I miejsce.

Zespół w składzie: Monika Tołubińska, Ewelina Kisiel i Katarzyna Grzegorczyk- wykonał utwór ,,Warszawskie dzieci?. Uczniów do występu przygotował pan Adam Krzewski.

Festiwal przebiegał w bardzo miłej, sympatycznej i patriotycznej atmosferze.Wszyscy wykonawcy otrzymali upominki oraz zostali zaproszeni na słodki poczęstunek.

{gallery}oksanao/grudek{/gallery}

Normal 0 21 false false false PL X-NONE X-NONE

/* Style Definitions */ table.MsoNormalTable {mso-style-name:Standardowy; mso-tstyle-rowband-size:0; mso-tstyle-colband-size:0; mso-style-noshow:yes; mso-style-priority:99; mso-style-qformat:yes; mso-style-parent:""; mso-padding-alt:0cm 5.4pt 0cm 5.4pt; mso-para-margin-top:0cm; mso-para-margin-right:0cm; mso-para-margin-bottom:10.0pt; mso-para-margin-left:0cm; line-height:115%; mso-pagination:widow-orphan; font-size:11.0pt; font-family:"Calibri","sans-serif"; mso-ascii-font-family:Calibri; mso-ascii-theme-font:minor-latin; mso-fareast-font-family:"Times New Roman"; mso-fareast-theme-font:minor-fareast; mso-hansi-font-family:Calibri; mso-hansi-theme-font:minor-latin;}

W miniony piątek uczniowie naszej szkoły uczestniczyli w Festiwalu Piosenki Żołnierskiej i Patriotycznej w Szkole Podstawowejim. Tadeusza Kościuszki w Parczewie.W kategorii solista kl. I-III reprezentowała nas Wanesa Lato prezentując utwór ,,Nie żałujcie serca dziewczyny. Uczennica w w/w kategorii zajęła I miejsce.Zespół w składzie: Monika Tołubińska, Ewelina Kisiel i Katarzyna Grzegorczyk- wykonał utwór ,,Warszawskie dzieci?.Uczniów do występu przygotował pan Adam Krzewski.

Festiwal przebiegał w bardzo miłej, sympatycznej i patriotycznej atmosferze.Wszyscy wykonawcy otrzymali upominki oraz zostali zaproszeni na słodki poczęstunek.

 

The Big Challenge to wielka gra-konkurs z języka angielskiego. Po raz pierwszy pojawiła się we Francji w 1999 roku. Od maja 2004 roku inne kraje europejskie, w tym również Polska, mogą jednocześnie w niej uczestniczyć.

Nasza szkoła po raz pierwszy przystąpiła do rozwiązywania testów w dniu 22 listopada 2013r.

Wszyscy uczniowie kl.V i VI  sprawdzali swoje umiejętności językowe rozwiązując quizy.Następnie sprawdzali swoje wyniki i porównywali  je z umiejętnościami rówieśników z innych krajów europejskich. Quizy okazały się wyjątkowo łatwe dla naszych uczniów. Wyniki uplasowały się na pierwszych i drugich miejscach.Uśmiech

Uczniowie bardzo chętnie rozwiązywali testy,  ponieważ była to okazja nie tylko do sprawdzenia posiadanej  wiedzy z języka angielskiego, ale również dobra zabawa i motywacja do nauki.

Już wkrótce indywidualne rozgrywki Uśmiech

{gallery}oksanao/global{/gallery}

Wieloletnią tradycją naszej szkoły jest organizowany w listopadzie Festiwal Piosenki Żołnierskiej i Patriotycznej.

We wtorek  26 listopada o godzinie 9:00 będzie to już dziesiąte spotkanie.Uśmiech

Dnia 19 listopada uczniowie naszej szkoły wraz z zaprzyjaźnioną Szkołą Podstawową im.Jana Kochanowskiego z Nowej Woli wyjechali do Łęcznej na mecz U-20 reprezentacji Polski i Niemiec.

Grupa 10 uczniów pod opieką nauczycieli :pana Łukasza Kwas(organizatora wyjazdu)i pani Oksany Onyszko udała się na stadion wynajętym autokarem.

W trakcie spotkania na murawie toczyła się zacięta walka, a z trybun słychać było wspólny śpiew kibiców. 
Pomimo tego, iż piłkarska reprezentacja Polski przegrała w Łęcznej z Niemcami 0-1
nasi uczniowie stanęli na wysokości zadania i kibicowali głośno przez 90 minut.Uśmiech

Zapraszamy do galerii zdjęć.Uśmiech

{gallery}oksanao/polska{/gallery}

W minioną środę uczniowie szkoły kolejny raz reprezentowali naszą placówkę na XIII Festiwalu Piosenki Żołnierskiej i Patriotycznej w Szkole Podstawowej  w Gródku Szlacheckim.

W kategorii solista kl. I-III reprezentowała nas Wanesa Lato prezentując utwór ,,Nie żałujcie serca dziewczyny; w kategorii solista kl. IV-VI Jakub Szalast zaśpiewał ,, Po ten kwiat?.

Zespół w składzie: Monika Tołubińska, Ewelina Kisiel i Jakub Szalast- wykonał utwór ,,Warszawskie dzieci?.

Uczniów do występu przygotował pan Adam Krzewski.

Festiwal przebiegał w bardzo miłej, sympatycznej i patriotycznej atmosferze. Wszyscy wykonawcy otrzymali dyplomy i upominki oraz spożyli bardzo smaczny poczęstunek.

Dzieci wróciły zadowolone i bogatsze w nowe doświadczenia.

{gallery}oksanao/gru{/gallery}